Při připojení notebooku vypadne router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mizi 1. 12. 2020 12:35

Hotový patch kabel snad bude vždycky lanko, ne? Drát je jenom pro pevnou instalaci.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2020 16:39

Ano je drát pro pevnou instalaci, ale kolik prodejců ti prodá drát můžeš hádat a někteří to ustřihnou z klubka a nalisují na to konektory......

Ono něco je teorie a něco jiného praxe.....

Vše záleží kde to kupuješ.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ryder 52 2. 12. 2020 06:04

Ještě mi vrtá hlavou jak jste tu psali notebook vyměnit za jiný kus. To bude přeci ten samý problém, když je tak stejný hardware, ne? Jinak prodejce naskladnil nějaký kus, tak kdyby náhodou požádal o výměnu zboží, co vše je třeba udělat. Zatim mám zadaný jen email k aktivaci. Ptám se proto, že notebook a potažmo ani Windows 10 jsem dosud neměl. Je tam dle mě tovární nastavení. To stačí? Díky
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 12. 2020 13:50

Měnit/vracet ntb je nesmysl. Problém je na 99% v routeru (vycházím se svých zkušeností s podobným modelem TL-WR842ND).

Pokud nechceš moc investovat zkus výměnu třeba za Netis N4, případně lepé vybavený Netis N2.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 2. 12. 2020 14:50

Když už měnit routery tak kupovat zase podobné šmejdy????

Fakt kup něco rozumného ten Archer AX10 a pokud nechceš ten tak nějaký mikrotik třeba MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC vlastním 3 kousky a vleze se to do dlaně a uroutuje to 1G síť.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 2. 12. 2020 18:48

Pokud se jedná o vystavený kus,mohl projít čímkoli. (Nebo taky ne) Ale proč by jeden ntb vyhazoval celou síť jen tak.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 12. 2020 21:00

Jednoduše protože že starý router co nezná nové normy si myslí že je wifi zarušená a hledá jiný kanál a podobně....

Proto říkám vše kolem wifi co je nastavené na auto zrušit a vyzkoušet.....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 12. 2020 21:40

=> proč by jeden ntb vyhazoval celou síť jen tak...
No neni to jen tak. Toto tzv.vypadávanie sa objavilo príchodom 11n routrov na ktorých je implementovaná funkcia automatického nastavenia najmenej zarušeného kanálu. Robí to na mnohých routroch námatkou: tplink, Asus, Netgear, D-Link, Tenda... (zrejme ale nie na všetkých modeloch)
Nezaznamenal som to na routroch: Mikrotik, UbiQuity, Huawei...
Robí to na akomkoľvek wifi hardware na ktorom je nahratý openWRT aj na Mikrotiku ak si tam niekto takú vec nahrá. Zrejme to bude tak, že routre na ktorých to robí majú niečo spoločné s openWRT.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ryder 52 3. 12. 2020 02:40

Píšete o nastavení routeru. Já mám napevno kanál nastaven. Na auto mi to blblo předtím. O víkendu si s tím zkusím pohrát. Jinak novému routeru se nebráním. Jen aby pak nebyly problémy i s ním. Takže když by to opravdu nešlo vyladit, tak router doporučujete buď https://www.tsbohemia.cz/mikrotik-rbd52 ... tc_d288853 nebo https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-archer-c80/?
Koukal jsem že můj má na WiFi 300 a tyto už 1000 a ten archer dokonce 1300. To už je sakra rozdíl.
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2020 08:04

Nepojede ti stejně víc než kolik ti jde zvenku :D
polda
Junior

Odeslat příspěvekod ryder 52 3. 12. 2020 08:23

No to jo, ale signál bude lepší i silnější. Takhle mám třeba v kuchyni přes 5 sádrokartonů slabší. Dříve to bylo v poho, ale ted už je to tam tak zarušený sousedama, že je to už vopruz. Takhle bych zarušil já je :-)
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2020 08:44

A.kanaly v routeru si nekdy ladil?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod ryder 52 3. 12. 2020 08:49

Jj. Přes WiFi analyzer. Ale jak říkám je tu víc sítí než rodin a kanálů :-)
ryder 52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2020 09:12

Tak to bude vhodné se dostat co nejvic se vším na 5G s novým routerem.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 12:36

Skoukni šířku kanálu to právě může haprovat a v zarušeném prostředí ji nastav na 20Mhz (u 2,4Ghz wifi).

A další zrada může být v zabezpečení kdysi mi taky vypadávalo jedno zařízení na starším routeru, když jsem tam měl nastavené mix jak jsem nastavil natvrdo WPA2 AES tak to chodilo OK.

To taky může být problém zda to ten router nezhodí pokud nová wifi se snaží navázat třeba přes WPA3 a router to nezná a může resetovat wifi, vykopnout všechna zařízení atd.....

Jinak kromě toho mikrotiku můžeš pouvažovat třeba o Archer AX10
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka