ASUS DSL N16 a O2 VDSL2 - pomalý upload

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AloisManas 19. 12. 2020 00:26

Dobrý den,
přešel jsem z rychlosti 50/5 Mbps na 100/10 Mbps, ale s modemem ASUS DSL N16 mi upload stále beží rychlostí 5 Mbps. S modemem od O2 je rychlost uploadu v pořádku, asi 9,5 Mbps. Download beží dobře s oběma modemy.

Zkoušel jsem i nastavení, které doporučuje uživatel zblebt zde: viewtopic.php?f=924&t=1301977
Bohužel to nijak nepomohlo.

Předem děkuji za jakékoliv nápady jak toto řešit, případně uvítám i doporučení, na jaký modem bych měl přejít. Modem od O2 bych opravdu nerad používal, neboť pak internet poměrně často vypadává (s ASUS modemem jsem nikdy výpadek neměl) a i webové stránky nabíhají znatelně pomaleji.
AloisManas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 19. 12. 2020 00:54

Zisti na technickej podpore či tam nemajú nejakú botu. V mojom prípade sa Asus dokonca odmietne autentifikovať na serveroch u poskytovateľa ako keby to mali nastavené len na ich modemy. Normálne sa na linku sa pripojí, vidím aj linkové parametre signál, šum, CRC, všetko včítane hesla je ok, len nejde autentizácia a tým pádom ani internet. Modem od poskytovateǎ beží celých 6 rokov OK, len ten Asus nejde.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AloisManas 19. 12. 2020 01:10

Od "technické" podpory O2 jsem už dříve chtěl poradit ohledně nastavení modemu, a jediné, co mi řekli, bylo, že s nastavením modemu, který není od nich, mi nepomohou. Navíc většinou, když s nimi komunikuji, mi přijde že jejich technické vědomosti nejsou na moc vysoké úrovni. Můžu to zítra s nima zkusit, ale jsem si jistý, že mi jen řeknou, ať používám modem od nich.

-- 19. 12. 2020 01:13 --

Ještě doplním, že modem u Upstreamu ukazuje Data rate 10239 kbps. Proč přesto beží jen rychlostí 5 Mbps netuším.
AloisManas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 19. 12. 2020 05:29

Keď ti ukazuje data rate >10 Mbps, tak je to obmedzené u nich, tada ak si nenastavoval nejaké QoS, shaper, limity a tak podobne. Reštartol by som do defaultu a nastavil znova, kým by som zavolal na technickú podporu aby som sa uistil že problém naozaj nieje na mojej strane a nemali ma za blázna.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AloisManas 19. 12. 2020 16:32

Vše jsem již zkoušel resetovat na default a nepomohlo. Je ale divné, že s O2 modemem vše funguje normálně. Je přesto možné, že je chyba u nich?
AloisManas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Oldase 23. 1. 2021 22:25

Dobrý den, povedlo se vám problém vyřešit? Mám stejný problém. Mám také modem Asus, ale verzi AC68U. Mám tarif 100/10 a obvykle běželo 70/10 ale na podzim spadlo na 70/5. Nějak jsem to neřešil, až teď po novém roce jsem se na to zaměřil. Začal jsem experimentovat s nastavením modemu. Jediné, čeho se mi povedlo dosáhnout je že jsem dostal download až k 90, ale upload se zuby nehty drží na 5. Šel jsem tak daleko, že jsem si objednal technika, který mi linku proměřil na místě a naměřil hodnoty 100/10. S nastavením modemu a jiné mi nebyl schopen poradit, jen mi říkal, že se s tím u zákazníka zatím nesetkal a že Asus vidí často. Když se podívám do záznam modemu, tak mi také ukazuje, že by měla linka vytáhnout 100/10. Zkoušel jsem i tovární nastavení a dále různě měnit a výsledek stejný.
Oldase
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jAY 24. 1. 2021 09:03

Nepomůže něco z tohoto nastavení? starší návod na czc

Jinak možná by problémy mohl vyřešit i přechod ke konkurenci. Nedělám teď reklamu nejsem u nich, ale třeba 365internet na svých stránkách píše: Pokud nám sdělíte výrobce a typ svého modemu, poradíme, zda jej lze použít.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 24. 1. 2021 11:21

Problém může být s profilama DSL u nás se používá 17a a 35b a ten modem umí:

Support all VDSL2 profiles -8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a and 30a

Takže neumí 35b a v tom může být zakopaný pes protože profil 30a se u nás nepoužívá a tím pádem se to může nějak kousat a podobně.

Takže to chce profil 30a zakázat aby se použil 17a a nebo nějak vnutit ten 17a.

Podle mě pokud máš modem od O2 který padá tak bych vyzkoušel ten modem od O2 přepnout do bridge a použít ho pouze jako modem a ten asus použít jako router který bude přes PPPoE vytáčet to připojení.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rainman43 24. 1. 2021 13:54

Ahoj problém je u Asus a konkrétně v DSL Firmware. Vlastním DSL-AC68U a VDSL T-Mobilu 100/10 Mbps a s novým firmware, kde je DSL firmware 1.0.5.1 mám také upload zařízlý na půlku 5 Mbps a nepovedlo se mi to zprovoznit s plnou rychlostí. Se starší verzí mi chodí upload na 10Mbps ale zase je pomalejší download cca 70Mbps. Psal jsem na podporu Asus ale nikdo se neozval... Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem pořídil modem od Zyxelu VMG4005-B50, který mám v bridge modu a jede v plné rychlosti.
rainman43
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 1. 2021 18:50

Pokud je to pravda tak jedině použít starší firmware a nebo jak píši ten O2 modem použít v bridge (pak by nemusel padat jak se bude flákat, když vše povypínáš) a ten asus použít jako router pokud jsi s ním spokojen.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků