připojeno, bez internetu, zabezpečeno

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jaegarn 25. 4. 2021 11:00

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu s přetrvávajícím problémem, na jehož řešení jsem očividně krátký. Jedná se o to, že se notebook neustále "odpojuje" od wifi. Zničehonic přestane fungovat internet, po chvíli se v oznamovací části s wifi ikonou objeví hláška bez internetu, zabezpečeno, pak se jakoby internet odpojí a místo ikony se sílou signálu se objeví ikona zeměkoule, jako když nejsem připojen k žádné síti. Po chvíli se opět wifi připojí. A tak dokola. Tyto intervaly jsou různě dlouhé.

Děje se to na ntb s čistou instalací win, aktualizovanými ovladači.. Vyzkoušel jsem všechny rady viz tento článek - https://cs.theihccforum.com/solved-no-internet

Problém však přetrvává. Nemá s tímto někdo zkušenosti? Děje se to již na druhém ntb, i když na tom prvním to nebylo tak časté. Dřív fungovala wifi bez problému. Na jiných zařízeních se tento problém neobjevuje.

Díky za radu, v případě potřeby doplním info, nevím co všechno by Vás mohlo zajímat.

Děkuji, Martin
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 25. 4. 2021 11:49

Co bych dělal já. Zjistil, jestli na jiné WIFI je připojení NB stabilní. Zjistil, jaké kanály WIFI se ještě přijímají na tom mistě a použil v AP ten nejvzdálenější, který ovšem všechna zařízení umí přijmout. Vyzkoušel bych změnu místa. Vyzkoušel bych snížit výkon vysílače WIFI. Zkusil bych driver výrobce WIFI modulu. Vyzkoušel bych připojovat se jen na frekvenci 2,4. Napsal bych sem příklad typu uzařízení které problém nemá a typ NB, který problém má. Typ AP/routeru a topografii prostoru, kterou obsluhuje......
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 4. 2021 10:44

To vypadá jako možná nekompatibilita routeru a připojovaných zařízení. WiFi standardy se vyvíjí a výrobci často pustí na trh zařízení s předstihem s tím, že doufají, že v aktuálním provedení bude vše OK. Většinou to nějak vyjde, ale někdy ne.
Napište proto typy těch notebooků a hlavně typ routeru, ke kterému se připojujete.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod jaegarn 2. 5. 2021 09:59

Díky za reakce, přes týden jsem vyzkoušel většinu věcí viz. příspěvek od meda2016. Víceméně bez výsledku. Zvláštní je, že někdy to třeba za celý den nevypadne. Jindy to se to odpojí i několikrát za hodinu.

Typ routeru: Comtrend VR-3031
Připojované zařízení:
Lenovo 110-17IKB - nejstarší, na tomto NTB dochází k problému minimálně (nebo jsem to možná kvůli pracovnímu určení nezaznamenal),
Lenovo Legion 5 pro - k výpadkům dochází nejvíce, nejnovější, čistá intalace win, vyzkoušeny různé drivery..
Lenovo Legion Y530 - dříve používaný, problémy s výpadky jsem prvně zaznamenal u něj
Mobilní telefon Huawei P30 - nepozoruji výpadky

Router je umístěn v patře na chodbě, tedy otevřený prostor, pokoj s NTB je o patro níž, cca 7 m vzdušnou čarou. Na jiné wifi jsem výpadky nezaznamenal. Router bohužel na jiné místo přemístit nemůžu. Popravdě jsem o tom ani neuvažoval, jelikož donedávna jelo všechno bez problémů. Dle wifi analyzeru by nemělo docházet k žádnémů rušení jinými wifi sítěmi.

Může být výpadek zapříčiněný kolísáním rychlosti internetu? Při online hraní přesně dokážu určit, že k němu díky vzrůstajícímu pingu dojde.
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 5. 2021 11:23

Počas toho "jakoby se internet odpojí" otestuj, či funguje ping na IP adresu routra a na IP adresu 8.8.8.8
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 2. 5. 2021 11:40

Máš ty zařízení zapnuté najednou, máš je třeba položené vedle sebe..?
Kam mířím - na šichtě se nám stáva, že stačí mít vedle sebe dva mobily na WiFi (které je na chodbě na stropě, cca. 5 m ode mne) a už vím, že jak jsou vedle sebe, tak Lenovo má plný signál a Xiaomi prostě ne. Jak je dám dále od sebe, problémy přestanou.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 2. 5. 2021 11:58

Pokud tě roste ping tak asi k nějakému rušení dochází.

Teď třeba zjistit zda to je na té wifi a nebo až dále na tom DSL spojení modem internet.

Tyto modemy nevynikají výkonem takže to chce tomu CPU ulehčit.

Takže je v tom modemu nejnovější FW?

Jinak u wifi skontroluj v wireless-advanced položku RX chain power save musí být na disabled jinak s některými zařízeními to blbne.

Taky můžeš vypnout či zapnout položku XpressTMTechnology zda to bude mít nějaký efekt.

Tak stejně pokud v položce šířka pásma máš 40Mhz můžeš to skusit přepnout na 20Mhz sice bude menší rychlost, ale pokud to nebude vypadávat....

A anténku od wifi natoč trochu více vodorovně jak máš router v patře a ty jseš v přízemí, anténka září signál tak jako když na ni nasadíš kolo a anténka je oska toho kola.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaegarn 2. 5. 2021 12:53

Abox píše:Máš ty zařízení zapnuté najednou, máš je třeba položené vedle sebe..?
Kam mířím - na šichtě se nám stáva, že stačí mít vedle sebe dva mobily na WiFi (které je na chodbě na stropě, cca. 5 m ode mne) a už vím, že jak jsou vedle sebe, tak Lenovo má plný signál a Xiaomi prostě ne. Jak je dám dále od sebe, problémy přestanou.

Jsou umístěné vedle sebe, to je pravda. Nicnémě jeden je vždy vypnutý. S telefonem to musím vyzkoušet, ten prostě odložím kamkoliv..

-- 2. 5. 2021 13:02 --

soban píše:Pokud tě roste ping tak asi k nějakému rušení dochází.

Teď třeba zjistit zda to je na té wifi a nebo až dále na tom DSL spojení modem internet.

Tyto modemy nevynikají výkonem takže to chce tomu CPU ulehčit.

Takže je v tom modemu nejnovější FW?

Jinak u wifi skontroluj v wireless-advanced položku RX chain power save musí být na disabled jinak s některými zařízeními to blbne.

Taky můžeš vypnout či zapnout položku XpressTMTechnology zda to bude mít nějaký efekt.

Tak stejně pokud v položce šířka pásma máš 40Mhz můžeš to skusit přepnout na 20Mhz sice bude menší rychlost, ale pokud to nebude vypadávat....

A anténku od wifi natoč trochu více vodorovně jak máš router v patře a ty jseš v přízemí, anténka září signál tak jako když na ni nasadíš kolo a anténka je oska toho kola.

FW v modemu jsem neupdatoval, zkusím provést. RX chain power je defaultně vypnutý. XpressTMTechnology vyzkouším. Pásmo je nastaveno od začátku jen na 20 Mhz. Anténky jsem natočil, uvidíme. Díky za rady.
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaegarn 2. 5. 2021 14:13

hunter21 píše:Počas toho "jakoby se internet odpojí" otestuj, či funguje ping na IP adresu routra a na IP adresu 8.8.8.8

https://ctrlv.cz/EDHw

:hm
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 5. 2021 14:52

Na počítači ti niečo blokuje ping? To niečo môže byť firewall, alebo antivírový program s integrovaným firewallom. V tom výpise totiž chýba čas odozvy na ping potrebný pre zisťovanie kde to môže viaznuť. Už dosť dlho nerobím na Windowse, ale pamätám si, že to čas pri pingu vždy zobrazovalo. Tak keď na to prídeš kde, alebo čo ti to blokuje budeme môcť pokračovať ďalej.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaegarn 2. 5. 2021 15:56

To už jsem asi nebyl připojený k síti. Vždy to má tento průběh: připojeno, zabezpečeno :arrow: bez internetu, zabezpečeno :arrow: nepřipojeno. Po chvíli se to vzpamatuje samo a opět se to připojí. Občas musím wifi zapnout a vypnout aby se znovu objevila v seznamu a dokázalo se to připojit..

Jinak antivir i firewall je klasický MS Defender.
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 5. 2021 16:13

Ping ti funguje aj do internetu, ale čas odozvy toho pingu v milisekundách ti to neukazuje. Vyskúšaj to teda v dobe kedy ti internet funguje, nech vieme či tam nie je nejaká bota. Myslím, že vieš, že to má ukazovať odozvu v milisekundách, že mám pravdu?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaegarn 2. 5. 2021 17:17

To samozřejmě vím..
https://ctrlv.cz/m3Kx
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 5. 2021 17:42

Teraz je to tak ako by to malo byť. Ešte ma napadlo nemáš náhodou pripojený počítač na router káblom a súčasne aj cez wifi pričom wifi občas vypadne? Vtedy to robí totiž takéto zvláštne veci.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaegarn 2. 5. 2021 18:41

Nene, jen přes Wifi.
jaegarn
Kolemjdoucí

Další stránka