Internet na wifi není dostupný

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rampa_mcqak 14. 6. 2021 11:53

Zdravím. ISP mi dodal svůj modem, ze kterého jsem kabelem napojený na PC a internet na něm funguje. To je v pořádku. Ale protože si za aktivaci wifi na svém modemu samozřejmě účtujou ranec a ještě bych jim musel měsíčně platit, tak využiju svůj router abych si vytvořil wifi síť a přes ní se připojoval na mobil, tablet, ... Problém je, že nevím jak router nastavit aby wifi korektně fungovala. Z modemu jsem napojený do WANu, síť mám vytvořenou a připojím se na ni, ale mobil mi říká, že internet nemusí být dostupný. A taky, že není. Díky za radu.
rampa_mcqak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 6. 2021 11:59

Tak nevím co je to od ISP za blbost, nějaké dřevní doby internetu? U takového bych určitě nebyl. V každém případě pokud si to hlídá ,tak to neobejdeš protože jsou ošetřeny přístupy. 8-)
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rampa_mcqak 14. 6. 2021 12:26

Určitě to půjde, protože mi sám jejich technik doporučoval ať se na jejich router vykašlu a připojím si svůj pokud mám nějaký k dispozici.
rampa_mcqak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 6. 2021 12:34

Tak třeba napsat co je to za router, modem a o jakého ISP se jedná ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 14. 6. 2021 14:26

A kde je problém?

Prostě na wan rozhraní nastav to co nastavuješ na tom PC.

Pokud si ISP hlídá MAC nastav na WAN rozhraní tu stejnou MAC jako má ten PC který tam připojuješ.

Pokud náhodou koliduje IP adresa s routerem ISP tak svému routeru změn IP na třeba 192.168.10.1.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rampa_mcqak 17. 6. 2021 09:04

Tak už vyřešeno. Modem byl nastaven tak, že se dalo připojit jen jedno zařízení. V okamžiku kdy jsem na něj přímo kabelem napojil PC, tak přes router už jsem nepřipojil nic dalšího. Z modemu mám tedy kabel do routeru a připojení se distribuje jen a pouze z něj.

Díky za snahu.
rampa_mcqak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků