Jaká je ideální rychlost?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Akouba 8. 7. 2021 07:54

Poradíte jak rychlý internet zvolit? Podle www.zrychlujemecesko.cz máme doma až 250 Mb/s, ale přijde mi to zbytečně moc na TV, 2 notebooky pracovní a mobily...
Akouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 8. 7. 2021 08:42

Ideálna rýchlosť internetu je čo najvyššia v mieste príjmu. Ak dôjde k poklesu stále je to použiteľné. Poznám viacerých ktorí boli spokojní ale v lockdowne, keď všetci členovia domácnosti intenzívne využívali internet už to nestačilo a radšej objednali vyššiu ponuku internetu od ISP.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 8. 7. 2021 08:50

Pokaždé, když někdo v mém okolí zvolil nějakou omezenou variantu s poukazem na to, "že to stačí", nastala situace, že se dotyčný mlátil do hlavy, že byl tak blbý a nemístně šetřil (obzvláště když vyšší varianta neznamenala razantní navýšení nákladů). Týká se to nejen rychlosti připojení, ale i rozsahu počítačové sítě a podobně.
Uvědom si, že nároky budou stoupat a kromě toho: píšeš, že máš rychlost tolik a tolik Mbps, což vzbuzuje podezření, že se o tuto rychlost dělíš s někým dalším (nebo několika dalšími)a dosáhneš jí pouze vzácně, nejčastěji ve dvě hodiny ráno, kdy nikdo další nebude připojen.
Být tebou, tak uvážím, kolik jsem ochoten do připojení investovat a zvolím to nejlepší v dané cenové relaci.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 7. 2021 08:53

Pod 100 dnes nemá smysl chodit a rozdíl 150 nebo 250 nebude vyšší než 50Kč pokud se nepletu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 8. 7. 2021 09:07

Já měl zrovna po 3 roky 50/5 Mbps a kdyby nám sem nenatáhli optiku, úplně v klidu bych si tu rychlost nechal. Takže je to dost individuální a zvýšit se dá velmi snadno a kdykoliv.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 7. 2021 09:10

Od tý doby, co mám doma dedikovanej homelab server, tak bych se 1 Gbps optice vůbec nebránil .... i kdybych za to měl platit podstatně vyšší cenu. Bohužel, asi dlouho ještě nebude :(
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 7. 2021 09:16

Při používání wifi ti rychlost ve vedlejší mistnosti stejně klesne.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 7. 2021 09:47

Gigabit mám už delší dobu a kdykoliv se objevím v místě s pomalejší konektivitou a nedej Bože potřebuji větší objem dat ... to čekání ...

Ano, před deseti lety mi 25Mbit se 2Mbit uploadem doma stačilo, ale dneska už je doba trošičku jinde a na podobném připojení bych vypustil duši. Navíc, ať už kdykoliv, VŽDYCKY je lepší mít rezervu, kterou nepotřebuješ, než být jedinkrát potřebovat víc, ale nemít. To platí i v jiných oblastech života.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 8. 7. 2021 10:07

Zrovna tohle bylo krásně vidět při home officech a výuce z domu, kdo je jaký šetřílek...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 7. 2021 17:37

Na to konto u DSL se zvedá upload protože při výuce potřebuješ data i odesílat a né jenom stahovat.....

Jinak asi takto:

Na jedné lokalitě jsem měl 100/100 a za stejnou cenu teď t-mobile dává 500/500 tak jsem přešel, 1G zatím nepotřebuji ale až tam jde jít.....

Na druhé lokalitě mám 50/10M donedávna bylo 50/5M (DSL) jednu chvili jsem tam musel fungovat na 5/3M (lte) a to je tak že si pustíš na jednom zařízení film z netflixu, používat to jde ale je to děs.

Takže prostě hlavně se rozhodnout dle peněženky zda ten skok mezi třeba 50M a 100M je rozumný a akceptovatelný....

U normální přípojky (DSL) pro rodinu bych začínal na 50M pokud takovou rychlost z drátů vymáčknou u tebe, pokud máš možnost optiky tak bych bral 100M a vice, pokud je v nabídce.

Pokud uvažuješ i o IPTV tak ber těch 250M (předpokládám že DSL linka).

PS. Neber to od O2 při poruše se nedovoláš žádného člověka a automat i když to nefunguje poruchu vyřešil - vlastní zkušenost a proto jsem přešel s DSL k t-mobile, přecházel jsem i na optiku u nich a porodní bolesti taky byly, ale dá se dovolat živému člověku a vyřešit to, i když to taky chvíli trvalo.
Výpověď u O2 to byl úplný porod a vydírání ze stany O2 na to budeš potřebovat hodně pevné nervy kdybys od nich chtěl odejít, jak se mnou cvičily to by bylo na román......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků