Vdsl bonding rychlost.

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PanHoryna 15. 10. 2021 19:57

Mel jsem tarif vdsl o2 rychlost az 50/10. Skutecnou rychlost jsem mel kolem 47/9. Ted mam bonding tarif az 100/20. Merim 80/20 na stejnem mereni. Uvadim cca prumerne hodnoty. Cekal jsem po bondovani rychlost kolem 95/18.

Dotazy:
1) ma vliv delka kabelu od vstupu do domu k terminatoru? Muzu zkratit o cca 3m. Ma to smysl kratit?

2) chlap z cetinu zmeril pri predani ze rychlost je 100/20 ja vidim rychlost80/20. Proc?

3) za terminatorem mam mikrotik. Uvidim nekde kvalitu signalu? Vzdalenost ustredny nebo odstup šum?

Diky
PanHoryna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 10. 2021 21:24

K bodům:

1.) Má to vliv, ale u tebe to nemá cenu řešit, 3m už nic zásadního nepřinesou pokud ten kabel je typu CAT3 a lepší.

2.) Protože on to měří k ústředně. Vyzkoušej jiné servery a v jiných časech.

3.) Nic nezjistíš, terminátor žádné údaje uživatelům neposkytuje. (uživatel nemá do terminátoru přístup)
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 15. 10. 2021 23:19

Ještě mě napadlo co je to za mikrotik protože pokud tam nastavíš špatně pravidla ve firewallu můžeš hodně zaměstnat CPU a pak nemusí stíhat pokud je to nějaký míň výkonný router.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PanHoryna 16. 10. 2021 05:17

RB951G
pri mereni ukazuje zatez cpu max 50%. Vetsinu casu 25%

5) ma smysl zkouset zapinat a vypinat terminator? Ze pri navazani spojeni se dokaze pripojit vetsi rychlosti a pak uz toto spojeni drzi?
PanHoryna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 10. 2021 07:40

No je to slabší kousek, ale 100M by měl uroutovat při testu...... (pokud neběží nic jiného a jseš připojen kabelem)

Jinak vypínat terminátor nemá smysl, rozdíly v rychlosti na které se to připojí jsou nula nula nic.....

Takže na jaký server to testuješ? Já používám https://www.speedtest.net/ všechny ostatní většinou vypisují nesmysly pro větší rychlosti.

Jinak co skusit to měřit přímo mikrotikem proti jinému mikrotiku na kvalitní lince.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PanHoryna 16. 10. 2021 09:57

tak uz merim 99/20 to uz bude ok. Mozna bylo nejake vytizeni v okoli. Merim kabelem na fast.com. Predtim i ted.
PanHoryna
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků