Poda a testy přenosové rychlosti!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ivanka(smazano) 25. 4. 2005 12:35

hlinik píše:[quote="maňák"tPane Zábranský, rád bych viděl zaměstnance firmy Poda s.r.o. , který by k vám rád jel?! Dovedu si představit, že by si vyslechl prvně nadávky z vaší strany, pak byste mu dal prostor k činnosti. Ale chtěl bych vidět nějakého zaměstnance firmy, který by si něco vyslechl a pak byl ochotný něco pro vás ještě udělat. Když si znovu pročítám tuto debatu, kterou jste nazval "blbou debatou a že na ni nemáte čas", divím se ještě firmě Poda s.r.o., že s váma komunikuje a dovede vám naslouchat. Já bych vám už něco řekl, ale nebylo by to nic nepěkného a to platí i pro pana Muriho. /quote]


Do této chvíle jsem neměla v úmyslu se k této diskuzi připojovat, zatím jsem se bavila pouze pasivně. Nicméně musím reagovat, ač jen krátce. Aby neměli někteří připomínky, představím se - Ivana Petrova, zaměstnanec helpdesku firmy PODA. Nevím, proč si pan Zábransky myslí, že při telefonním jednání si může dovolit něco jiného než při jedání osobním. Chci jen potvrdit slova mého kolegy Martina M., že pan Zábransky opravdu jedná velmi hrubě a vulgárně (a přestože se neřadím mezi feministky, podotýkám, že je vulgární i k ženám).
Tato diskuze je už opravdu naprosto zbytečná. :-B
Ivanka(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nodzi 25. 4. 2005 12:52

Hm s cenama je to u nás na Severní Moravě vůbec nějaké divoké,Jsem uživatelem Erkoru platíme 344Kč s daní na měsíc / za tu bídu je to na zváženou.Začínali jsme s 64/64 potom to bylo 96/64 pak 128 na 64 a největší průser se stal když to Erkoráci půstili free přes půl megabitu sdíleně to nastalo teprve pravé peklo : pár lidí v baráku sosalo o sto6 a rychlost přes den tak 30 - 40 Kbps, 25 % paketu v neznámu a pingy tak kolem 1500 a s touhle situací jsme to přežili tak 5 měsíců. Erkor se dostal poslední dobou do značných problémů sposta lidí přešla ke konkurenci a proto asi začali nabízet připojení za 270 Kč .Současná situace se ale zlepšila soséři si nechali domluvit stahují v noci a kdo nepochopil dostal po tlamě.Navíc poskytovatel pochopil po neustálých urgencích že situace je nesnesitelná a proto začal opět data směrovat 128 přes den 256 v noci, funguje to takhle 1 měsíc ale zatím bez záruk to je tak na vynaložené finance optimální.Ale přesto jsme se rozhodli že emigrujem právě k firmě Poda a to 8 původních uživatelů a 5 nových.Cenu za připojení jsme dostali slušnou jen na připojení čekáme už dost dlouho problém není v poskytovateli ale v Městu samotném jelikož poskytlo náš prostor na střeše různým firmám které nainstalovali tolik antén že další od Pody je nemyslitelná z důvodu silného rušení.Takže zásek ale řešení se našlo - našla ho sama Poda a to v novém zájemci - sousedním domu který dostane anténu a my opticý průvěs. Nyní čekáme na schválení města a byťáku a doufáme že Poda podá :-) expresní výkon v zapojení.Už aby to fungovalo.Platit budem jako všichni ostatní 500Kč tohle je cena adekvátní vzhledem k přeagregovanému ADSL, alespoň takhle si tu cenu zdůvodňuji sám pro sebe.Poda ale pro mne má několik pozitiv oproti Erkoru i Adsl - Pevnou Ip, možnost dokupení dalších 5 IPza jednorázový bakšiš - to je pro mne podstatné máme doma dva kompy / připravujem 3tí. Za dodatěčnou instalaci chce Erkor 3000,- a za další komp v domácnosti jako za nové připojení to je vydírání .Proto se u nás všechno točí kolem Pody.Jelikož jsem vy styku s různými lidmi po celé ČR vždy se jich nezapomenu optat na jejich připjení a na jejich problémy. Malé trablíky mají všichni / nikdo z nás není dokonalý ale ceny jsou různé a tady je kámen ůrazu není problém vlastnit megabity řádově za stokoruny, dokonce jou i možnosti 1,5 megabitu za 650,- bez omezení to je teprve potom co závidět sakra kde na ty poskytovatelé chodí ?Co kdybychom stočili tohle fórum tímhle směrem, nejmenovaní jedinci nechť zakopou válečné sekyry, blbé kecy patří do hospody a my bychom si mohli zase pěkně zatlachat o internetu
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fretka 25. 4. 2005 13:20

Tak,konečně jeden rozumný příspěvek po únavné tahanici,ještě k poznámce Ivanky,vždyť ale ten hlinik psal že to většinou nešlo po dobrém,ale pak jo,i když vulgární být neměl,možná beru,to jste ale ještě napoznali pravého rapla,jakým byl můj bývalý švagr,hliník proti němu tady vystupuje jako beránek,to jen tak na okraj,moc to sem nepatří,tak zakopejme sekyry a dejme rozumné téma! :roll:
fretka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luck 25. 4. 2005 13:21

Myslím, že Tě brzo přejde humor. Zeptej se Hliníka, ten Ti může vyprávět, jak dělali instalaci a co slibovali. A ty problémy co byly. No comment. Holt vím o čem mluvím a někteří lidé z Pody Ti to mohou potvrdit, že se jim povedou fajné věci. Nejlepší akce Pody bylo navýšení na 200/100. Po navýšení mi skoro 1,5měsíců padal net a až po osobním jednání a výborné spolupráci s p.Matisem to bylo během páru hodin spravené. A obchodník Fryšavský si s námi dopisoval, jako pokaždé v 9hodin večer. Jestli jednáš s někým jiným než panem Matisem popř. Demčákem, tak se těž na velmi perlivé období !!! S těmi dvěma uvedenými pány to budeš mít rychleji !! Vím o čem mluvím !!!
Jen pro zajímavost na které štaci bydlíš a v kterém městě ?
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Luck 25. 4. 2005 13:23

Fretka! pokud máš takového švagra, nech ho připojit k Podě, ať poznají, jak vypadá pořádný ostravský ogar, co chce mít všechno hned a do puntíku !!!! Sem zvědav, co by na něj řekli. Myslím, že by raději s ním nechtěli mít nic do činění !!!
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Ivanka(smazano) 25. 4. 2005 15:13

[quote="fretka"]Tak,konečně jeden rozumný příspěvek po únavné tahanici,ještě k poznámce Ivanky,vždyť ale ten hlinik psal že to většinou nešlo po dobrém,ale pak jo,i když vulgární být neměl,možná beru,to jste ale ještě napoznali pravého rapla,jakým byl můj bývalý švagr,hliník proti němu tady vystupuje jako beránek,to jen tak na okraj,moc to sem nepatří,tak zakopejme sekyry a dejme rozumné téma! :roll:[/quote

No, on to hlavně ani po dobrém nezkoušel.
Ivanka(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fretka 25. 4. 2005 15:49

No tak slečno,nechme už toho,nadávek a plivanců si tady užily obě strany dost,nechme to plavat a otočme diskusi trochu jiným směrem,dobrá začínám:jaké internetové připojení jste zkoušeli nebo máte,vaše zkušenosti,doporučení atd.pokud se ubere debata tímto směrem,tak to zde má být!!
fretka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PJ 25. 4. 2005 17:36

No, koukl jsem se nahodou sem, ale nevim co si mam myslet. Zakladatel vlakna se chtel na neco zeptat a odpoved mimo jine byla ->
Potíž je v tom, že se obě strany bavíme o JINÝCH datech. Do našeho grafu jsou započítána VŠECHNA data, která klientským kanálem protečou, ale explorer či FTP klient zobrazí rychlost přenosu datových souborů. Člověk znalý věci ví, že to není totéž.<-
Myslim si, ze at je to nejaky prohlized(explorer) nebo ftp, nebo ssh(scp), tak by rychlost mela odpovidat. Proto bych byl rad poucen, co jsou VSECHNA data a to ostatni.
PJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goes12 25. 4. 2005 17:54

PJ píše:No, koukl jsem se nahodou sem, ale nevim co si mam myslet. Zakladatel vlakna se chtel na neco zeptat a odpoved mimo jine byla ->
Potíž je v tom, že se obě strany bavíme o JINÝCH datech. Do našeho grafu jsou započítána VŠECHNA data, která klientským kanálem protečou, ale explorer či FTP klient zobrazí rychlost přenosu datových souborů. Člověk znalý věci ví, že to není totéž.<-
Myslim si, ze at je to nejaky prohlized(explorer) nebo ftp, nebo ssh(scp), tak by rychlost mela odpovidat. Proto bych byl rad poucen, co jsou VSECHNA data a to ostatni.o/quote]


kdyz posles emailem 1MB prilohu, tak dotycnemu prijde email o velikosti +- 1,4MB, byt priloha ma porad onen 1MB. Ke kazdemu paketu se ti proste pribali par informaci a tak datovy tok je od tebe jiny, nez ti ukazuji ruzne programky, protoze ty pocitaji jenom cisty trafik toho, co ty chces poslat/prijmout a neukazuji ti i ty nabalene informace ke tvemu paketu a tady vznika rozdil. Proto ti nikdy nepasuji data u tebe v PC s tvym poskytovatelem. U mne u UPC je taky rozdil v prenesenych datech mezi ukazatelem v PC a jejich mericem, u lidi, se kterymi jsme toto probirali jsou ty rozdily taky...
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Vikt@r 25. 4. 2005 18:20

PJ píše:No, koukl jsem se nahodou sem, ale nevim co si mam myslet. Zakladatel vlakna se chtel na neco zeptat a odpoved mimo jine byla ->
Potíž je v tom, že se obě strany bavíme o JINÝCH datech. Do našeho grafu jsou započítána VŠECHNA data, která klientským kanálem protečou, ale explorer či FTP klient zobrazí rychlost přenosu datových souborů. Člověk znalý věci ví, že to není totéž.<-
Myslim si, ze at je to nejaky prohlized(explorer) nebo ftp, nebo ssh(scp), tak by rychlost mela odpovidat. Proto bych byl rad poucen, co jsou VSECHNA data a to ostatni.o/quote]


Vysvětlení k tomuto jsem podal na 3 str. této diskuze
.... data zaznamenávaná našim routrem se liší s daty zaznamenanými klientovými windows a to o 3kbyt, tj. 24Kbit/s při nastaveném rychlostním kanále 350/200Kbit/s.
Tento rozdíl je způsoben, tím že windows nezapočítává do celkového přenosu dat velikost hlavičky jednotlivých přenesených paketů, přičemž pakety různých velikostí musí vždy obsahovat hlavičku stejné velikosti.
Další věcí zcela běžnou pro přenos protokolem TCP/IP je to, že pakety přicházejí s různou časovou prodlevou, jsou např.vyžádány 2x, tudíž se do celkového přenosu započítají, ale jsou už zpracovány až na klientově rozhraní.
Tyto aspekty způsobují, že se klientova data můžou lišit od našich skutečných záznamů cca o 10%. .....
Vikt@r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d.a.v.e 25. 4. 2005 18:45

Odhodlal jsem se nakonec zareagovat na tuhle diskusi, pokud se to tak dá nazvat :wink: , abych k tomu dodal pár poznámek k věci.

Kdyby po tom náhodou někdo pátral, tak taky patřím k pracovníkům spol. PODA a podle mého e-mailu trcka@poda.cz jistě zjistíte, kdo jsem. To jen na okraj.

K problému p. Zábranského tady pár poznámek padlo, ale vysvětlím to přesně, aby byl konec spekulací. Vysvětlím to zjednodušeně, takže odborníky prosím, aby mě nechytali za slovo.
Provoz protokolem IP se přenáší v malých balíčcích, nazvěme je pracovně "pakety". Každý balíček se podobá dopisu. Obsahuje obálku a obsah - data. Obálka obsahuje adresu odesílatele a příjemce a pár z pohledu této diskuse nepodstatných údajů.
Aplikace, které se mezi sebou na Internetu baví (například prohlížeč s webovým serverem) potřebují pomocných údajů více, proto nad protokolem IP používají protokol řízení přenosu - TCP. Ten jako data paketu IP vkládá další "dopis", který obsahuje obálku protokolu TCP a samotná data.
Kromě TCP existují další, ale ty vynechám.
Velmi často se tyto dva protokoly spojují do jednoho, pak se hovoří o protokolu TCP/IP.
Obálky, nebo také hlavičky, protokolu TCP/IP mají různou délku a přenášená data pochopitelně také.
Proto se můžeme setkat s tím, že paket obsahuje 80 bajtů hlavičky a 100 bajtů dat, ale taky může mít 100 bajtů hlavičky a 1 bajt dat.
Z toho pochopitelně plyne, že "výtěžnost" se v průběhu doby a u různých aplikací hodně liší.

No a teď jsme u jádra pudla. My nastavujeme rychlost přenosu na lince. Tato rychlost přenosu udává, kolik bajtů celkového provozu projde linkou za jednotku času. Na druhou stranu aplikace klienta během stahování souboru udává, kolik bajtů samotných dat za jednotku času ukládá.
Je naprosto pochopitelné, že tyto dva údaje se liší a vždy se lišit budou. Chtít, aby ukazovaly totéž, je asi stejně inteligentní požadavek, jako chtít po prodavači v zelenině, abych při koupi 1kg melounu obdržel 1kg dužiny melounu a slupka se nepočítala.

Tolik k problému p. Zábranského. Naprosto se nehodlám vyjadřovat k formě a obsahu diskuse, která se pak rozvinula.
Snad jenom to, že pokud jde o naše obchodníky, mají můj neskonalý obdiv nad trpělivostí s prací, kterou dělají. Já bych to nikdy dělat nemohl. Patrně bych byl již dávno souzen za těžké ublížení na zdraví. I když, možná že v některých případech by mě nejspíš soud osvobodil. :P
d.a.v.e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luck 25. 4. 2005 19:29

Vážený pane Trčka.
Kdyby tato vaše jednoduchá odpověď padla hned zkraje debaty, tak ta debata nedošla do takévho vyustění, to mi věřte.
Vždyť je to tak jednoduché napsat to laicky a každý to pochopí.
Ještě, že Vás Poda má. :D . Řadím Vás po řediteli a pánech Demčákovi a Matisovi k těm nejlepším !! Vás je tam v také firmě škoda !!!! :lol:
A to myslím vážně !! :P
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod roztočto! 25. 4. 2005 20:24

Luck píše: Kdyby tato vaše jednoduchá odpověď padla hned zkraje debaty, t/quote]


no, až na to, že tu padla několikrát v různé formě skoro v každém příspěvku od lidí z poda,
do téhle debaty bych se opět nezapojoval, ale vyprovokovala mě ta hromada smajlíků cos tu teď vyplodil, a k té tvojí knížce co máš v plánu, jakpak se asi bude jmenovat? "Jak jsem se spletl a teď mě to strašně štve"? , po internetu se nadává hrozně snadno, že?
Připravte zavináče, na snídani jsem zpátky!

nyní pod jménem ES0 2,5,05
roztočto!
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jojaveja 25. 4. 2005 20:37

fretka: buď mám kliku, nebo je S Morava v pěknejch sračkách - bydlím na malé vesnici ve VČ, po rozhodnutí pořídit si WiFi net jsem za 2 dny nechal vycukat 2 firmy co to dělají, po výběru jsem oslovil tu "sympatičtější", druhý den přijeli, večer jsem brouzdal, zbytek baráku (celkem 6 bytů) brouzdal druhý den. Rychlost máme negarantovanou 1Mbps, ale jedu z 95% v rozmezí 700-900 kbps, když stahuju pod 70 KB tak brblám, síť je stabilní, za 7 měsíců asi 4 výpadky (2 avízované, 2x selhala technika), okamžitý servis (jak to dělaj, že kdykoliv někoho chytnu?!?), pravda, z neznámých lidí jsme si vypracovali řekl bych kamarádský vztah, slibují navýšení na 4 Mb v dohledné době bez změny podmínek... jo to hlavní - bez omezení za 500 vč DPH - stěžování na rozdíl cca 20 kbps mě připadne naprosto legrační.

José, Spokojený uživatel netu
jojaveja
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fretka 25. 4. 2005 23:12

jojaveja:tak to máš supr,já jsem před časem taky šmejdil a sháněl,nakonec mezi Erkorem,Netopýrem,Telmédií,Ha-vlem,zvítězila Poda,na kterou se čekalo asi měsíc a půl,přitom s SBD to vylítal důvěrník během tří dnů od podpisu smluv,pořád říkali příští týden a nic,byly také občasné malé i velké probémy,které se jakž tak vždy řešili,někdy i se zvedáním hlasu,taky cena by mohla být o málo nižší,teď mi nabídla konkurence "gudnet" montáž wi-fi na balkón mého domu,na zkoušku,na test na týden grátis s rychlostí 512/128 kbps,tak uvidíme,za týden napíšu jak jsem pochodil,jinak mají tu 512ku za 498,-vč.daně,256ku za 398,-Kč a 192ku za 298,-Kč,IP adresa nesdílená-neveřejná,agregace 1:10,v noci prý jede až 1Mb,instalačka od 1000,-Kč až po 400,-Kč,další zařízení jako wi-fi,wireles lan PCI adapter,kábly hradí sami.No tak do toho neběž že?Uvidíme,uslyšíme.
fretka
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků