Poda a testy přenosové rychlosti!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 27. 4. 2005 14:22

PODA FOREVER ;)
Naposledy upravil Trilobit_CZ dne 30. 4. 2005 09:13, celkově upraveno 1
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luck 28. 4. 2005 08:29

A další nespokojený zákazník se službami Pody :D
Fretka čteš to ?? :D
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod anonym 28. 4. 2005 16:35

Dobry den a predem chci podekovat PODE a za vyborne pripojeni a jejich rychlou akci pri nenadalem malem vypadku. A ted jak rikate k tomu Vasemu testu pane Zabransky, jestli mate par kilo sem nebo par kilo tam, NEMATE to jedno??? Ja porad nechapu smysl Vaseho jednani kdyz Vam to jede a je vse bez problemu. Akorat neustale zdrzujete techniky od dulezitejsi prace, nebo opravam , kde to lidem opravdu dela problemy !!!!! Ja s pripojenim PODA jsem velmi spokojen !!!! A jestli se Vam neco nelibi mrknete na takove pripojeni od firmy >:-[] EKKOR z Hradce Kralove a prestanete tady vyskakovat s par kb.
Dobra prace panove.... :D. Thanks PODA
anonym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fretka 29. 4. 2005 00:56

Vazeny anonyme..stop...napred se predstavte...stop...pak jmenujte...stop...tato diskus je mrtva...stop...stop...stop...s kym mame tu cest,vazeny pane...
fretka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucx_antierkor 29. 4. 2005 10:38

Už delší dobu sleduji tu to diskusi a nechápu, co se tady pořád řeší. Pokud jde o kritiku na stranu PODY, je podle mého neoprávněná. Společnost PODA je velmi kvalitní ISP. Jsme malá komunitní síť a jsme připojeni k Podě, předtím jsme byli téměř všichni připojeni k lesním mužům - Erkoru to byl teprv horror, dovolat se tam, dočkat se odpovědi na mejl, jsem rád, že mám jejich připojení z krku.
Jsem navýsost spokojen se službami, které Poda poskytuje, nejde o to, za jak dlouho vás připojí, jde o to, že ať vás připojí za týden či za měsíc, vždy můžete očekávat, že se vám dostane kvalitních služeb a servisu.
I Poda ma problémy, z vlastni zkušenosti vím, že je řeší a pokud možno hned. :-B
Co se rychlosti týče, tak z mých vlastních měření vím, že
Lucx_antierkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luck 29. 4. 2005 12:30

Záleží s kým to na Podě řešíš.
Někdy to trvá měsíc, někdy jen pár dní. Vím o čem mluvím !!! :D
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Lucx_antierkor 29. 4. 2005 16:34

Je možné, že má Poda zákazníky rozdělené do několika skupin a že řeší přednostně problémy větších institucí a firem, kde je připojení k internetu přímo existenční záležitostí. Pak přijdou na řadu ty "malé děti", které začnou prskat, když jim net vypadne na 10 min. nebo mají o 10kb menší rychlost. Já sice nevím, do jaké skupiny zákazníku Poda zařadila naši síť, která má od této společnosti garantovanou profi linku. Jak říkám, většinou naše problémy řeší hned anebo alespoň dají dopředu vědět, že dojde k výpadku v rámci výměny nebo údržby.
Lucx_antierkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 30. 4. 2005 17:41

:))) no jo erkor umi podepsat dobre smlouvy :)))
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 30. 4. 2005 17:42

Almiz píše:Taky by jsem chtěl přispět svým názorem do mlýna. Tady se diskutuje o tom, od jakého providera se nechat připojit. Narazil jsem na velký (korupčně zavánějící) problém u SBD Vítkovic a NH. V našem domě byl již nainstalován internet od Erkoru a já jsem si řekl, ať tady ve vchodě bude konkurence a nedopadnem jek u kabelovky či Telecomu. Tvrdě jsem narazil, žádný již další poskytovatel nesmí již provádět instalaci!!! TAkže mi nic jiného nezbylo než Erkor, který má obrovské výkyvy rychlostí a od 16hod. asi do 21hod. je prům. rychlost 50kbps!!!o/quote]


no jo erkor umi podepsat dobre smlouvy
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 30. 4. 2005 17:59

fretka píše:jojaveja:tak to máš supr,já jsem před časem taky šmejdil a sháněl,nakonec mezi Erkorem,Netopýrem,Telmédií,Ha-vlem,zvítězila Poda,na kterou se čekalo asi měsíc a půl,přitom s SBD to vylítal důvěrník během tří dnů od podpisu smluv,pořád říkali příští týden a nic,byly také občasné malé i velké probémy,které se jakž tak vždy řešili,někdy i se zvedáním hlasu,taky cena by mohla být o málo nižší,teď mi nabídla konkurence "gudnet" montáž wi-fi na balkón mého domu,na zkoušku,na test na týden grátis s rychlostí 512/128 kbps,tak uvidíme,za týden napíšu jak jsem pochodil,jinak mají tu 512ku za 498,-vč.daně,256ku za 398,-Kč a 192ku za 298,-Kč,IP adresa nesdílená-neveřejná,agregace 1:10,v noci prý jede až 1Mb,instalačka od 1000,-Kč až po 400,-Kč,další zařízení jako wi-fi,wireles lan PCI adapter,kábly hradí sami.No tak do toho neběž že?Uvidíme,uslyšíme.w/quote]


Neverejna-nesdilena IP ? Jak to jen delaji :D agregace 1:10 nezapomen ze timto ti garantuji 1/10 udane rychlosti :)
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbojnix 30. 4. 2005 18:02

Ja sa nemozem stazovat.U ST - Slovak telecomu mam zaplateny ADSL 512/128 za 400.- uz asi 3/4 roka.Slape to v celku slusne.Boli mozno nejake 3 az 5 vypadkov za tu dobu - vzdy v noci ale to by bolo celkom v norme.Zo zaciatku som meral cez meracie stranky a vykon bol cca od 650 do 850.Takze asi takto by to malo nejak slapat ze? Radsej trochu viac ako menej.Tak si to ja predstavujem s rychlostou.

3 az 4 GB za den stahovaciek mi staci.
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 30. 4. 2005 18:11

no jo a co pingy ? jak rikam linka neni jen o rychlosti
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbojnix 30. 4. 2005 18:25

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 550.8 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 68.9 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

Tak toto ma dnes dost sklamalo.No uz som dost dlho nemeral.

Povedz mi ako mam tie pongy odmerat.Daj nejake stranky.
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 30. 4. 2005 18:31

nejsou na to stranky.....
START---SPUSTIT----cmd----ping nix.cz -t

nech to bezet par minut stiskni ctrl+c a potom klikni pravym dej oznacit a tahem mysi oznac vyslednou statistiku zmackni ENTER nakopiruje se ti to do schranky a dej vlozit do tohot fora
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbojnix 30. 4. 2005 18:41

Test zaznamenal 10 vrátených paketov z 10 všetkých paketov, čo predstavuje 0.00% packet loss.

Priemerný nameraný ping predstavoval 29 ms.

No ja som nasiel nejaku stranku skusil som aj to co si mi poradil a je to identicke - 100 odoslanych aj prijatych / priemer 30ms.Nemam par minut.Len mi povedz co to znamena - je to dobre alebo zle.
Zbojnix
zbojnix
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků