Změnil jsem modem a mám pomalejši NET!!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 500 24. 4. 2005 16:22

Je to vubec mozne?
Odesel mi nejakym zpusobem modem ve slotu PCI tak jsem ho vymenil za jiny, ale ted mi net jede rychlosti 31,2 kb/s. Pred vymenou modemu jsem mel rychlost kolem 50 kb/s. jsou to informace z ikony ze system tray. Nemuzu mit nejak jinak nakonfigurovany vlastnosti modemu nebo neco podobneho?
Nyni modem-SoftV90 Voice Speakerphone Modem.
Pred tim modem-Microcom InPort Home.
...byl jsem namyšlenej frajer a myslel jsem si, že jsem sežral svět. Zapracoval jsem na sobě....JSEM BŮH.
500
Junior

Odeslat příspěvekod cache 24. 4. 2005 16:28

najvyssi plne podporovany standart modemu je 33.6kbps
56kbps existuju 3 varianty, a kazda z nich vyuziva nejaku "dieru" v prenosoch cez digitalne ustredne (bez digitalnej ustredne dostanes len do 33.6 aj na takom modeme).
cize jedna z moznosti je, ze ten modem co mas teraz pouziva inu techniku, a zrovna ta na vasej ustredni nefunguje..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 500 24. 4. 2005 16:41

cache píše:cize jedna z moznosti je, ze ten modem co mas teraz pouziva inu techniku, a zrovna ta na vasej ustredni nefunguje..

Jestli jsem to dobre pochopil tak chyba neni na moji strane, ale na strane modemu :lol:
Myslis, ze by stacilo vymenit stavajici modem za funkcni, ale stejne znacky co tam byl puvodne?
...byl jsem namyšlenej frajer a myslel jsem si, že jsem sežral svět. Zapracoval jsem na sobě....JSEM BŮH.
500
Junior

Odeslat příspěvekod cache 24. 4. 2005 16:45

presne tak. ale je to len moj odhad, nikdy som podobny problem nemal (pouzival som vzdy len externy 33.6 modem, potom chvilu gprs a teraz adsl)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod igo 24. 4. 2005 17:33

mne sa stalo nieco podobne. islo mi to cez 50 k ale potom sa to postune zacalo znizovat az po teraz kedy to ide max 30 k.
By ma zaujimalo preco lebo ked pichnem na linku notebook tak ten ide v pohode cez 50 k. :?:
igo
Junior

Odeslat příspěvekod 500 25. 4. 2005 22:12

Hm, ze by nejaky driver. Zkusim neco najit a uvidim.
500
Junior

Odeslat příspěvekod 500 25. 4. 2005 22:23

500
Junior

Odeslat příspěvekod Maverick 1. 5. 2005 20:29

To bude modemem+linkou a modemem poskytovatele netu, někdy se prostě nedohodnou. Používal jsem 3 externí modemy (microcom, us robotics a poslední well). Microcom mi nikdy nejel na V90 -56Kbit/s, robotics taky ne a přitom oba jsem zkoušel na stejný ovladače u kamaráda a tomu to jelo na cca 50kBit/s na stejný ovladače.....až ten well jel na cca 48kBit/s. Přitom to bylo na jednom kompu,jedný lince. Prostě zkus jinej modem (nejlépe ten co běhal v pohodě)
Maverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 500 1. 5. 2005 21:39

Jo. Uz jsem ho sehnal za 200,- a zitra to vyzkousim.
500
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 10. 5. 2005 16:33

Ja myval Microcom iInPort Voice a byla to katastrofa. Ten modem po 3 mesicich zacal zhruba po 2 minutach spojeni zavesovat. Hodne jsem patral v logu a na netu a zjistil, ze ten modem (asi to delaj vsechny) zhruba po takove dobe spojeni prechazi ze synchroniho prenosu na asynchroni a v ten okamzik zavesoval. Zkusil jsem to v jinem PC a na jine lince a to same- reklamoval sem ho a dostal jiny kus. Ten zacal delat po 2 mesicich uplne to same a tak dalsi reklamace. Tentokrat jej prodejce posilal na opravu a zapujcil me docasne jiny kus - ten zacal za stejnych okolnosti zavesovat po 14 dnech. S prodejcem se se nakonec domluvil na vymene za jiny typ - nejaky well - ten mel ten samy čip jako ten Microcom, ale funguje v tom PC do ted - tedy uz asi 4 roky.

Microcom=nebrat!
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 10. 5. 2005 16:49

Ja mam Microcom DeskPorte Internal modem a uz mi slouzi 5 let a bez problemu!!!
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor