Limit u kabelu: Myslíte, že ho časem zruší?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Flak 6. 6. 2005 12:30

Mám internet po kabelu 4000/500 a měsíční limit 40 GB.Podle statistik Karnevalu (ale ne na jejich stránkách) prý tento limit stačí hodně přes 90% uživatelů (podle výzkumu).Osobně si myslím, že je to blbost a nevěřím jim ani slovo.Kdyby tomu tak bylo, tak by žádný limit přece nedávali.Něco jsem zaslechl o tom, že limit na západě na stahovaná data není, tak by mě zajímalo, jestli je to pravda a hlavně, jestli bude podle vašeho názoru limit v naší republice zrušen.

P.S.A´t se na mě nikdo nezlobí, ale 40 GB je fakt hrozně málo.Zkuste si to ze srandy vypočítat, za jak dlouho by při max. vytížení (a samozřejmě dobrém serveru) padl.................(22 hod., ale já stahuju 540 kB/s, takže ještě míń)

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod cache 6. 6. 2005 12:37

Nic v zlom, ale naco potrebujes viac? Co take tahas ze potrebujes viac ako 40GB mesacne? Si jeden z tych, co maju rychlu linku, tak tahaju vsetko bez uvazenia a ked nemaju kam tahat tak to vypalia, odlozia a tahaju dalej a nemaju ani cas si to pozriet?? To ze mas predsa super rychlost neznamena ze musis tou super rychlostou stale tahat!
A div sa svete, ze potom koli ludom ako ty davaju limit. Myslis ze karneval za tie pretecene data nikomu neplati?
A ze 90% staci 40GB? Podla mna to staci aj 99%, 90% staci aj 20GB a 80% staci aj 10GB.. Ved si uvedom co to je 40GB, je to 58 filmov na jedno cd! A aj keby si tahal len DVD, tak v tom limite stiahnes tak 9-10 filmov, to ti snad mesacne nestaci??
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 6. 6. 2005 12:43

Taky bych bral tohle pripojeni... A ten limit by mi bohate stacil :!:
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod puck 6. 6. 2005 12:47

napis mi prosim ta zoznam, veci ktore stiahnes za mesiac a budu mat dokopy 40G
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 6. 6. 2005 12:51

Take by me zajimalo, co autor dredu mesicne stahuje, ackoliv me do toho v podstate nic neni.

Ja jsem si poridil Karneval 1000, mam limit 10 GB a je pravdou, ze mi to nestaci a to ne, ze bych stahoval pouze z dc++. Ale rikam si, ze jsem na tom porad o mnoho lepe, nez predtim, kdy jsem mel GPRS - to sice bylo neomezeny, ale pri te rychlosti (a padani mobilu) jsem mesicne nemel sanci stahnout vic jak 2 GB. Takze jsem na tom lepe, hlavne v rychlosti a jsem spokojeny.

Jinak k tematu - nevim, jestli limity nekdy zrusi, ale doufam, ze je budou zvedat (pod tlakem konkurence).
Naposledy upravil Howard dne 6. 6. 2005 13:02, celkově upraveno 1
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Karol 6. 6. 2005 12:54

Nechapem ludi, ktori sa furt musia vypytovat, ze co dotycny stiahne za mesiac ze mu nestaci limit XX GB. No tak niekto potrebuje 5 GB, iny stiahne za 50 GB, naozaj problem pochopit.
Ja mam mesacny traffic nad 100 GB (cisto DL je ~80-90 GB) a nie, vobec to neni tak, ze to vypalim a hodin do skrinky, len aby sa mi kopili DVDcka a ja som mal dobry pocit.
Karol
Junior

Odeslat příspěvekod Flak 6. 6. 2005 13:04

to Karol : přesně tak !!!!! Nejde přece o to, co kdo stahuje, ale o pointu.Když bych napsal, že třeba s kámošem posíláme videa z dovolené (za posledních 10 let), je to naše věc.Potom chápu (dle názoru výše), proč se má u nás Telecom (a další) tak dobře.Proč vlastně zrychlovat a dopřát svobodu bez limitu ???

P.S. A proč vlastně jezdit autem ? Všechno luxus, jsme přece čoudové z východu.... :(((((
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 6. 6. 2005 13:08

Ted jsem si uvedomil, ze pro me existuje jeden zavazny duvod, proc je 10GB malo a proc bych chtel vic, nebo neomezene. Tim jsou internetova radia. Pri kvalite 128 kbps (aby se to dalo poslouchat) stahnete giga jen to hvizdne. Jinak s tim souvisi i to, co jsi napsal, jde o to pohodli.

Ale asi to diskuzi tady neovlivnine, je potreba, aby byl dostatecny konkurencni tlak uvidite, co se bude s limitama dit. Jestli nekdo nejste spokojen se svym pripojenim, je treba hledat jine.
Naposledy upravil Howard dne 6. 6. 2005 13:09, celkově upraveno 1
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 6. 2005 13:09

Pravda je taková, že většině lidí stačí 8 GB měsíčně, malé části stačí 25 Gb a pár jedincům nestačí ani 40 GB.

Já mám trafic okolo 30 Gb a z toho je jen 5 GB přes P2P :wink:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 6. 6. 2005 13:11

Argument:

Limit mi zakazuje:

1. poslouchat vkuse internetové rádio v kvalitě 128 Kbps (mám rád hudbu)
2. sledovat televizi, kterou je zbytečné kupovat když si platím internet (rád se dívám na filmy a zprávy)
3. pohodlně stahovat a skouset legální demo verze her, abych je mohl oskouset a popřípadě zakoupit (mezi mé koníčky patří hry)
4. stahovat pohodlne aktualizace Service pack a záplaty z Microsoft stránek (pokus o bezpečnost pc)
5. pohodlně spravovat své ftp, které často aktualizuji (nečekat tři hodiny při uploadu novinek, atd..)
6-1000. je toho daleko více

Jakýkoli limit je diskriminace a okrádání uživatelů, kteří si internetové připojení platí. Na ČR hodně drahé připojení. Z praxe vím, že zaplacená rychlost v žádném případě nijak neomezuje ostatní uživatele téhož poskytovatele.

Toť nejen můj názor, ale zároveň i několikráte ověřená skutečnost.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 6. 2005 13:15

Problém je v agregaci:
U agregace 1:50 na 1Mb lince prostě limit 10 GB musí být, jinak by to nebylo spravedlivé a už vůbec únosné.
Řešení problému je ve snížení agregace na max 1:15. Při takové agregaci by byly nutné limity tak vysoké, že by nebylo vlastně nutné je na pevno nastavovat.
Proč myslíte, že se neomezené připojení nabízí až u agregace 1:20 a 1:10 (viz dsl.cz)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 6. 6. 2005 13:15

2 Raziel-CZ: Vyborne si to napsal. To je ono.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejf(smazano) 6. 6. 2005 13:16

Limity jsou dle mého názoru naprosto na místě. (dále to rozebírat nebudu vedlo by to jen ke zbytečnému flejmování na což nemám náladu.) Diskriminace to není FUP máte definované ve smlouvě, kterou máte s ISP podepsanou, což znamená že platíte přesně za to co máte v předmětu smlouvy a ne že si platíte za nelimitované připojení a zlý ISP vám to limituje. .) To že vám to nevyhovuje je věc druhá... neměli ste podepisovat.
Naposledy upravil dejf(smazano) dne 6. 6. 2005 13:18, celkově upraveno 1
dejf(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flak 6. 6. 2005 13:18

to Raziel-cz : Přesně !!!!! Jen tak na okraj, co takhle stahovat videa v NEZKOMPRIMOVANÉ podobě ? Kamarádi mají střižnu (no, oni toho mají trochu víc) a při tvorbě videoklipu by každý viděl, co to jsou za soubory !!! Nevím, proč každého napadají hned hry......Ale jo, stáhl jsem si pár novinek.Dungeon Keeper Gold (s datadiskem Deeper Dungeons) a hlavně Theme Hospital.Bystřejší snad pochopili, že mě hry moc neberou.
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 6. 6. 2005 13:29

S-Tony: Agregace na připojení, které píšeš je ještě daleko větší zlodějna. Pryč od toho pokud to jde.

dejf: Však to rozebírat nemusíš, já měl možnost se několikrát přesvědčit na vlastní kůži jak to skutečně je. Znám se s dvěmi firmami (majiteli), se kterými jsem o tom nejednou diskutoval (s úsměvem na "jejich" ústech a penězi v "jejich" kapse). Ve smlouvě to samozřejmě je, respektive ve "smlouvách". Pokud nemohu užívat služby internetu zmiňované v mém příspěvku výše, je to trestuhodné okrádání a diskriminace lidí, proti kterému naši neschopní politici kvůli svému bohatsví a zbytečností se tímto zabývat, nevydali zákon. To je vše co bych k tomu rád řekl. Jak to je jsem napsal a v threadu (ač nepřímo) zareagoval na dotaz. Déle je zbytečné to řešit a hádat se.

Flak: Bohužel ano a pokud limit bude někdy zrušen, tak za hooodně dlouho.

Přeji krásný den.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Další stránka