Wi-Fi anténa vyrobená za dvě hodiny

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jan Janda 12. 6. 2005 15:02

Nechci si dělat reklamu, ale za dvě hodiny jsem vyrobil anténu se ziskem 10 decibel. Kromě času nestála ani korunu (nepočítam-li elektrický proud za odběr trafopájky) Fotky jsou na
http://sweb.cz/neknihy/Quad.htm
Jan Janda
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 12. 6. 2005 18:29

No a?
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod schm20 12. 6. 2005 18:35

no pěkný ale nemusíš se tak chlubit
schm20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ujko Troomi 12. 6. 2005 19:56

Hm pěkný, plechovku jsem dělal 5min za cenu N konektoru (40kč)
Ujko Troomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Janda 12. 6. 2005 20:09

Nechlubím se, pouze dávám návod jak si levně vyrobit Wi-Fi anténu a neplatit zbytečně za drahé "profesionální" antény. Navíc s touto anténou nehrozí překročení limitů ČTU nebo zarušení okolí jako to hrozí u plechovky.
Jan Janda
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Janda 15. 6. 2005 09:25

Jak "no a?"
Jan Janda
Junior

Odeslat příspěvekod JayBee 15. 6. 2005 09:38

To by mě tedy vážně zajímalo jak jste přišel na tu hodnotu 10dB? Neříkám že není reálná, ale proč zrovna 10dB. Není to třeba 12dB, nebo 8dB? Nebo 9.2dB? Máte to nějak exaktně změřeno a nebo si jen říkáte, že anténa na které jste dělal dvě hodiny musí přeci mít 10dB? :-)
JayBee
Junior

Odeslat příspěvekod Modrej šmoula 15. 6. 2005 09:46

Sorry, ale ja to smazal. nema cenu tady cokoli rikat
Naposledy upravil Modrej šmoula dne 17. 6. 2005 19:25, celkově upraveno 1
Modrej šmoula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomtom 15. 6. 2005 10:13

Me prijde elegantnejsi vzit cedecko a narvat do nej N-konektor za 29Kc, aspon ti lip vypada.

....a tech dB bude spis 6-7
tomtom
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 6. 2005 10:14

Zish nechte ho sakra, kolik vám je let. Tak si udělal anténu, která mu funguje a má radost no. Chce se pochlubit a vy hned na něj kamenem. Je rozdíl mezi vámi. Autor se chlubí a vy s řečma "měl jsem dřív" a podobně machrujete.
Jan Janda: Takové věci sem ani nepiš, dočkáš se akorát posměchu. Já ale říkám jo, dobrá práce, proč ne.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 15. 6. 2005 10:20

A si si isty tym vykonom a tym ze to nezasiera okolie ako plechovka? Ono tie profesionalne anteny nie su drahe len koli znacke..

//toto nieje ani machrovanie ani posmech, ale konstruktivna kritika.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 6. 2005 10:25

Jak jsi změřil ten výkon?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Modrej šmoula 15. 6. 2005 10:36

Raziel-CZ píše:Zish nechte ho sakra, kolik vám je let. Tak si udělal anténu, která mu funguje a má radost no. Chce se pochlubit a vy hned na něj kamenem. Je rozdíl mezi vámi. Autor se chlubí a vy s řečma "měl jsem dřív" a podobně machrujete.
Jan Janda: Takové věci sem ani nepiš, dočkáš se akorát posměchu. Já ale říkám jo, dobrá práce, proč ne.m/quote]

Hmmm, takze kdyz mam radost tak sup na zivaka a tady se pochvalim. Tak dooobreeee.
Nic ve zlem, ale temhle blbinkam se venuju asi 20 let a pokud bych mel na zivakovi prezentovat vse co se povedlo, tak tady nebude nic jineho. A s tim co se nepovedlo to bude nejmin desetkrat delsi. Pokud je mu 6 let tak to beru, ale to asi nehrozi. S amatersky vyrobenou antenou umlacenou z kusu dratu a odstrizku plechu bych se moc nevytahoval, pokud jsem spokojen tak jsem spokojen. A radeji drzim klavesnici nez si mne nekdo vsimne, zajde na CTU a oni se dojdou z nedostatku cinnost a trzeb kouknout a merit. A ze by namerili je vic nez jisty. To pak ty tisicovky litaj jak kralici z klobouku.
Modrej šmoula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 15. 6. 2005 11:21

Modrej šmoula";[quote="Raziel-CZ píše:Zish nechte ho sakra, kolik vám je let. Tak si udělal anténu, která mu funguje a má radost no. Chce se pochlubit a vy hned na něj kamenem. Je rozdíl mezi vámi. Autor se chlubí a vy s řečma "měl jsem dřív" a podobně machrujete.
Jan Janda: Takové věci sem ani nepiš, dočkáš se akorát posměchu. Já ale říkám jo, dobrá práce, proč ne.m/quote]

Hmmm, takze kdyz mam radost tak sup na zivaka a tady se pochvalim. Tak dooobreeee.
Nic ve zlem, ale temhle blbinkam se venuju asi 20 let a pokud bych mel na zivakovi prezentovat vse co se povedlo, tak tady nebude nic jineho. A s tim co se nepovedlo to bude nejmin desetkrat delsi. Pokud je mu 6 let tak to beru, ale to asi nehrozi. S amatersky vyrobenou antenou umlacenou z kusu dratu a odstrizku plechu bych se moc nevytahoval, pokud jsem spokojen tak jsem spokojen. A radeji drzim klavesnici nez si mne nekdo vsimne, zajde na CTU a oni se dojdou z nedostatku cinnost a trzeb kouknout a merit. A ze by namerili je vic nez jisty. To pak ty tisicovky litaj jak kralici z
klobouku.

Nezlob se na mě, ale na tvůj komentář ti nemám absolutně co říci. Snad jen mé pochybení, že se "blbinkám" věnuješ takovou dobu. Kdyby tomu tak bylo, nekritizoval bys cizí úspěch a radost. Servery jako Živě jsou koukám už jen a pouze o nesmyslných a hloupých hádkách. Můj názor všichni vidí a více se nemá smysl vyjadřovat. Zda z tebe září namyšlenost nebo závist z toho, že se Ti napoprvé nepovedlo to jako autorovi tohoto threadu skutečně nevím a vědět nemusím. Takl hodně štěstí ve tvém "profesionálním" povolání. Příště by to chtělo alespoň trošku úcty. ALespoň k autorovi.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 15. 6. 2005 11:46

Raziel-CZ píše:- Nezlob se na mě, ale na tvůj komentář ti nemám absolutně co říci.
- Servery jako Živě jsou koukám už jen a pouze o nesmyslných a hloupých hádkách.
- Můj názor všichni vidí a více se nemá smysl vyjadřovat.
- Zda z tebe září namyšlenost nebo závist z toho, že se Ti napoprvé nepovedlo to jako autorovi tohoto threadu skutečně nevím a vědět nemusím.k/quote]

- Tak preco reagujes?
- Tak preco tie hadky rozputavas takymito reakciami?
- Vsetci ho vidime, tak opat - preco reagujes?
- Ked to vedet nemusis, tak preco to spominas a rozputavas tak hadku?
:roll:
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Další stránka