Outlook - problem s odesilanim - SMTP overovani

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 07:54

Zdravím všechny...
Nevím, kam jsem tohle téma měl vložit, ale přišlo mi nejlepší ho dát sem.
Mám jeden problém s Outlookem. Nejde mi posílat emaily. Přijmout může jakýkoliv email, ale prostě to nejde poslat. A to ať už v Outlooku nebo přes Outlook expres. V expresu mi to pokaždé vypíše tohle:
Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého příjemce je XXXX@seznam.cz. Předmět '', Účet: 'pop3.tiscali.cz', Server: 'smtp.tiscali.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '554 <XXXX@seznam.cz>: Relay access denied', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 554, Číslo chyby: 0x800CCC79

Někdo mi říkal, že je tato chyba způsobena tím, že nemám soukromou IP a prý kvůli tomu nemůžu outlook používat. Můžete mi někdo poradit?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Naposledy upravil fieldy(smazano) dne 29. 6. 2005 10:09, celkově upraveno 1
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 29. 6. 2005 08:33

Mas zapnute overeni SMTP pro odchozi postu?
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod StingRay 29. 6. 2005 08:37

IP s tím nemá nic společnýho, jak říká kolega, chce to heslo i pro odchozí poštu. Donedávna to Tiscali nevyžadovalo, ale asi změnili názor. Na kartě v účtech zaškrtni volbu, aby pro odchozí volbu platilo stejné pravidlo jako pro příchozí. Nemám tu účty, tak ti to znění tabulky přesně neřeknu...
StingRay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavman 29. 6. 2005 08:39

Mas na tiscali.cz email? Mas v uzivatedovi (v ucte v outlooku) ...@tiscali.cz?
slavman
Junior

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 08:46

Tam jde o to, že mi to dělá u všech emailů, které mám. Totéž mi to napíše i v účtu z centra nebo seznamu...ale díky za rady, hned to vyzkouším...
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 09:03

Tak jo, teď když jsem to změnil, tak mi to už všechno jde u účtu tiscali a seznamu. Ale u centra mi to nejde. A přitom jsem to tam nastavil stejně, jako u těch ostatních dvou. Když dám test nastavení účtu, tak se mi neodešle zkušební email a napíše to tohle:
Najít server pro příchozí poštu (smtp): aplikace outolook nemůže navázat připojení k serveru pro odchozí poštu (smtp) Potíže mohou být způsobeny také názvem serveru nebo portem. Je také možné, že server nepodporuje zabezpečení SSL

Porty mám nastavené stejně jako u těch dvou předchozích (port 25) ssl mám vypnuté. Server mám smtp.centrum.cz
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 29. 6. 2005 09:07

To je jasny. Ty musis odesilat postu pres SMTP server poskytovatele pripojeni, takze i u centra dej smtp.tiscali.cz, ale musis tam nastavit rucne SMTP overeni - mozna tam budes muset dat jmeno a heslo jako na tiscali...proste tebe musi overit SMTP server tiscali, ale postu prijimas z POP3 z centra.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 09:21

Díky vám všem. Už mi to v pohodě jede. Bez rady bych se s tím páral asi hodně dlouho. Takže ještě jednou děkuji :-)
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 09:39

Beru zpět, nejede to. Změnil jsem vše tím způsobem. Myslel jsem, že to jede, protože se mi podařilo odeslat všechny testovací emaily. Jenže když pošlu normální email, tak mi příjde varovná zpráva, že k odeslání požadovanému adresátovi nelze použít žádný emailový účet. Ostatní jsem smazal, nechal jsem jen ten na centru. Pošlu nastavení toho účtu:
Jméno: xxxx xxxx
adresa: fieldy.k@centrum.cz
uživatelské jméno: fieldy.k
heslo: ******** (to vám neřeknu :-D)
server příchozí pošty: pop3.centrum.cz
server odchozí pošty: smtp.tiscali.cz
Mám zatrhnuto, ať se používá stejné nastavení, jako pro příchozí poštu (ať dám cokoliv jiného, výsledek je stejný %)
Port pro odchozí poštu mám 25
nechápu tedy, proč to nejde.
Jo a jak zjistím, kdo je poskytovatel připojení? Není jim náhodou firma, přes kterou jsem připojen k internetu? Ehm, já nejsem připojen přes tiscali... %
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 09:46

Neplatí tohle náhodou pouze pro vytáčené připojení?
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 29. 6. 2005 09:51

Jo, dej tam SMTP firemni. Potom zalezi na tom, jak to tam mate udelany, jestli musis zapnout smtp overeni nebo ne, ve firmach s jejich site se to vetsinou zapinat nemusi.
Ja myslel, ze ses pripojenej pres vytaceny spojeni.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fieldy(smazano) 29. 6. 2005 09:57

Aha. Takže toto firemní smtp zjistím asi pouze u poskytovatele, že?ehm a kde se zapíná to smtp ověření?
Jsem to taky mohl napsat
fieldy(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 29. 6. 2005 10:19

V outlooku? Tlacitko 'Dalsi nastaveni' ve vlastnostech uctu.
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod StingRay 29. 6. 2005 19:24

Hele... a máš vůbec u Tiscali zřízenej účet, když chceš odesílat přes jejich SMTP? Odesílej přes centrum, když tam máš účet, mě to teda jede normálně...
StingRay
Kolemjdoucí