WI-FI a špatné počasí

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Smajchl 22. 7. 2005 06:09

Ahoj lidi, sem laik na wi-fi. Mám wi-fi 16dbi anténu z okna připojuji se rychlostí 256kb/s, ale když je déšť nebo po dešti, tak mi nejde internet, maximálně se to připojí na 2vteřiny a pak zas nic. Je to tím, že je mokrá anténa? Chápu, že při dešti, není asi moc velká viditelnost, ale co po dešti????
Jak dobré, je mít Filipa....
Smajchl
Junior

Odeslat příspěvekod Black33 22. 7. 2005 06:41

Co mas za antenu?Jestli mas plechovku tak by mozna pomohl trychtyr.Mas ji dobre nasmerovanou?
Black33
Junior

Odeslat příspěvekod Smajchl 22. 7. 2005 06:43

mám jí dobře nasměrovanou. Mám 16dbi YAGI od Zacha. Prostě teď když pořád prší, tak si moc netu neužívám!
Smajchl
Junior

Odeslat příspěvekod mijor 22. 7. 2005 06:52

Ja si na pocasi nemozu stezovat. Mam 15dBi sito, ovislink 1120, utlumovy clanek. Na APcku je orinoco s 8dBi vsesmerovkou. Vzdalenost pres 750m. Pri desti, snezeni, silnem vetru je vse v poradku.
Problem (u nas) nastava po bource, kdy ostatnim "taky-providerum" vypadnou APcka. Po znovuzapnuti to nektere AP zacne "smazit" a nastava retezova reakce, kdy ostatni "ISP" situaci resi zvysovanim vysilaciho vykonu:-(
mijor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psychlon 22. 7. 2005 06:56

Rekl bych,ze ti tece voda do konekturu u amteny...prodava se vulkanizacni paska,to by ti asi pomohlo nebo aspon izolacku,ale pod tu po case taky tece..ale aspon to odzkousis...vypada to na tohle..
psychlon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j3nda 22. 7. 2005 07:27

mas na ap primou viditelnost? me to delalo neco podobneho, kdyz jsem byl pripojen skrz stromy, tak kdyz zaprselo a stromy se zazelenaly, signal sel do kopru.
j3nda
Junior

Odeslat příspěvekod Smajchl 22. 7. 2005 08:53

psychlon píše:Rekl bych,ze ti tece voda do konekturu u amteny...prodava se vulkanizacni paska,to by ti asi pomohlo nebo aspon izolacku,ale pod tu po case taky tece..ale aspon to odzkousis...vypada to na tohle..

To může být tímhle, mrknu na to. Pak už nevím, čím by to mohlo být. U nás jsou jen dvě wi-fi sítě. Mám to asi na 700 metrů a mám 16dbi směrovou. Jinak signál hodně kolísá když prší a je po dešti. To by mohlo být ono, co????? :-/
Smajchl
Junior

Odeslat příspěvekod jimjim 22. 7. 2005 09:37

Já měl podobný problém a opravdu to bylo tím že za tu vulkanizační pásku na protější anténě při delším dešti zatekla voda. Signál se ztratil a znovu se vždy objevil až po tom co to vyschlo.
jimjim
Junior

Odeslat příspěvekod Smajchl 22. 7. 2005 09:38

takže to tedy taky nemusí být u mě. já to mám to samé.
Smajchl
Junior

Odeslat příspěvekod psychlon 22. 7. 2005 09:54

Staci vyfoukat :roll:
psychlon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smajchl 22. 7. 2005 11:52

OK, díky za radu
Smajchl
Junior

Odeslat příspěvekod Smajchl 15. 8. 2005 10:59

tak to u mě není, já to mám zalepené a dnes je liják a stejně nejde ne. Prej je wi-fi citlivý na vlhký vzduch a tak. takže co potom budu dělat v zimě nebo na podzim? Budu platit net, ale žádnej nebudu přijímat jo????
Smajchl
Junior

Odeslat příspěvekod pentagun 15. 8. 2005 11:16

mam wifi, ap asi cca 2-3KM(černošice>televizní vysílač cukrák) když prší tak to vůbec nepoznám, ping na ap 2ms
"Always look on the bright side of life."
pentagun
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Benadik 15. 8. 2005 11:17

Rovnaky pripad sa mi stal tiez. Spravalo sa to presne tak isto. Islo o vodu, ktora sa dostala do splittera na retranslacnom bode. Vtacikom proste zachutila vulkanizacna paska ...
Bolo to treba odlepit, vysusit a znovu zalepit novou paskou. Toto moze byt na kazdej antene na ceste signalu (poskytovatel - retranslak - uzivatel). Skus si zistit u inych koncovych uzivateloch toho isteho poskytovatela, ci im to robi to iste (vtedy to bude u neho), skor to ale asi bude u Teba, pretoze uz by ho ostatni ukrizovali.
Inak - bezim na vzdialenost cca 8km pri rychlosti 5.5Mb na porte a kvalite signalu cca 98% (Cisco Aironet 350, anteny sietove 24dB smerovky z Ferimexu). Len raz sa mi pri dost sialenej snehovej vichrici podarilo signal stratit, inak to drzi aj pri snezeni, o dazdi ani nehovorim. Na 700m by ten signal musel mat kazdy frame vymalovany v 24-bitovych farbach ...
Jan Benadik
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 15. 8. 2005 11:21

Smajchl píše:tak to u mě není, já to mám zalepené a dnes je liják a stejně nejde ne. Prej je wi-fi citlivý na vlhký vzduch a tak. takže co potom budu dělat v zimě nebo na podzim? Budu platit net, ale žádnej nebudu přijímat jo????
Chupacabras
Pokročilý

Další stránka