Wi-Fi vs DSL - co je stabilnejsie?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vmm 30. 8. 2005 10:16

Prosim Vas chcem sa spytat, ktore pripojenie je stabilnejsie.
Wi-Fi ci DSL. :?:
vmm
Junior

Odeslat příspěvekod Fidel.Kastrol 30. 8. 2005 10:21

ja jsem rozhodne pro draty... i kdyz v nekterych pripadech muze byt wifi lepsi :oD
Fidel.Kastrol
Junior

Odeslat příspěvekod Eross 30. 8. 2005 10:28

kabel je kabel....takze dsl
-len otom by sa dalo vela rozpravat...
-vsetko ma svoje pro a proti...
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrix 30. 8. 2005 10:35

DSL
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Byte 30. 8. 2005 10:40

Zalezi na poskytovateli wi-fi, kdybych nebyl asi 500m za dosahem wi-fi tak do ni du. Rychlost kterou bych dostal bych mel u adsl 5x drazsi, i stabilita je u nas dobra.
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 30. 8. 2005 14:57

Ja mam wifi 512/512 bez agregace s verejnou pevnou IP bez jakekoliv formy FUP za 1300 s DHP. Stabilita vyborna - vypadek postrehnu tak jeden do mesice. Pingy okolo 10ms. Jestli tohle nekdo vite jak poridit pres DSL tak sem s tim.

P.S: a nemusim platit pevnou linku kterou nepotrebuju a u DSL bych ji platil jen abych mohl na net.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod THOMAS 30. 8. 2005 16:37

x-father píše: Pingy okolo 10ms.

keby som ja mal taký ping na wifi bol by som very happy
THOMAS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 30. 8. 2005 17:23

x-father: ja mam 1024/128 za 1099sk s dph, pingy do six.sk 12ms, ping na toto forum (t.j. zahranicie) 21ms, FUP zatial ziadne, rychlost a pripojenie absolutne stabilne, verejna ip, a ak nepotrebujes extremne p2p, ci vlastny server, tak 128up staci. Chello light..

Co som videl bezne pingy cez wifi tak to bolo minimalne 50ms, casto vyskakovalo na 200ms. Takze tie tvoje hodnoty sa mi nezdaju. Casto sa nimi chvalis, ale ja tomu jednoducho neverim..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MITA 30. 8. 2005 17:43

Mám WiFi 1024/128 a platím 499/měs
Ping na zive.cz je sice kolem 50 ms ale na domácí používání rychlost docela dobrá.Podle mě je ale kabel stabilnější.

Obrázek
MITA
Junior

Odeslat příspěvekod Blaster(smazano) 30. 8. 2005 18:12

urcite DSL co sa tyka stability ... WIFI co sa tyka ceny ... :-B
Blaster(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod lama001 30. 8. 2005 18:52

Ja mam kabel ale ne DSL za 600Sk 1024/512Kbps ale verejna IP bude stat 100Sk
lama001
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 30. 8. 2005 20:20

cache píše:x-father: ja mam 1024/128 za 1099sk s dph, pingy do six.sk 12ms, ping na toto forum (t.j. zahranicie) 21ms, FUP zatial ziadne, rychlost a pripojenie absolutne stabilne, verejna ip, a ak nepotrebujes extremne p2p, ci vlastny server, tak 128up staci. Chello light..

Co som videl bezne pingy cez wifi tak to bolo minimalne 50ms, casto vyskakovalo na 200ms. Takze tie tvoje hodnoty sa mi nezdaju. Casto sa nimi chvalis, ale ja tomu jednoducho neverim..

Ale hodnota pingu sice zalezi na ppouzite technologii, ale wifi ma pingy velmii dobre - kdyz sem pres wifi spojoval dve PC tak odezva byla asi 2ms - na AP je to neco jineho, ale pokud na nem neni spousta uzivatelu, tak pak uz zalezi jen na aort providera.

Muzu si nekkam zapingat a dat sem hodnoty, ale to uz sem jak si postreh parkrat delal a da se to sfalsovat.... Co takhle kdyby sme se nekdy domluvili a ja ti dal moji IP a vypnul firewall ??? Pak si me muzes pingnout a natrasovat a muzes kouknout ci ta IP je a vidis ze je to wifi provider a pak uveris.... :mrgreen:

Nevim jak je na tom chello v SK, ale pingy mam lepsi nez ceske chello.

Seznam
Statistika ping pro 212.80.76.3:
Pakety: Odeslané = 8, Přijaté = 8, Ztracené = 0
(ztráta 0%)
Přibližná doba od odeslání požadavku do příchodu ozvěny v milisekundách:
Minimum = 8ms, Maximum = 29ms, Průměr = 14ms

Gamezone.cz
Statistika ping pro 80.188.162.113:
Pakety: Odeslané = 8, Přijaté = 8, Ztracené = 0
(ztráta 0%)
Přibližná doba od odeslání požadavku do příchodu ozvěny v milisekundách:
Minimum = 8ms, Maximum = 22ms, Průměr = 12ms

Z toho tak 3ms sou na AP a zbytek je cestou!!!

Nevim proc se tedy obecne vsude tvrdi, z wifi ma spatne pingy. To neni technologii, ale tim, ze vetsina wifi ISP nema kvalitni routing v ramci sve site, ale predevsim nemají kvalitní konektivitu!
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 30. 8. 2005 20:40

x-father: vsetko co je vedene vzduchom je pomalsie ako drot. To je ten technologicky rozdiel. Ak mas na AP 3ms, tak to AP musi byt niekde cez ulicu, inak to proste technologicky nieje mozne (bezne mas ku AP pomerne velku vzdialenost, casto aj 1km). Ak by si mal kablovu televiziu, tak len tak pre srandu by si mohol pustit vedla seba 2 tv naraz, pricom na jednom by siel program z kablovky a na druhom terestrialny prijem, ktory by bol viditelne a pocutelne oneskoreny..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dave1x 30. 8. 2005 20:46

já jsem zas jednoznačně pro wifi. Nějakou dobu jsem měl adsl, ale jelikož to bylo finančně mnohem nákladné, tak jsem přešel na wifi a zrušil pevnou linku. Co se týče stahování tak je to celkem v pohodě, jen někdy se to trochu zpomalí a to, když je server vytížen na 100%. To se stává málokdy. Normálně mám rychlost okolo 700/300kbps a přitom platím za 512/256kbps a to se ti s adsl nemůže stát!!! A co se týče odezvy nestoupla nikdy nad 12 ms. Pokud ti mohu doporučit tak jedině wifi.
Dell E4310: Core i5 560M@2,66GHz, 8GB RAM Intel GMA HD, SSD Intel 520 (120GB)+WD Blue 1TB (Bay), 3G Dell 5540+Intel 6300 wifi, blacklight keyboard.

Battery: 2*6cell (60+48 Wh)
dave1x
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 30. 8. 2005 20:58

cache:

Takze podle tebe je rozdil v odezve, pokud si od AP 100m a 1000m??? A ta latence naroste tim ze ten signal musi uletet rychlosti svetla 900m navic?

Tam se to spis odviji od toho kolik lidi na AP visi, jaka je tam zapnuta modulace a jak je to tam ruseno. Jinak s tim kabelem nemas pravdu - velice dobr vim jake odezvy ma chello.

S tim obrazem....
Nevim vco je to oneskoreny... :-(

Ale pokud se kabelovky tyce, tak operatori takovety ty klasicke programy co jsou dostupne terestricky v drtive vetsine pripadu take chytaji terestricky a pak to jde do kabelu a tudiz pokud na kabelu vidis lepsi obraz nez z anteny, tak je to jen tim, ze mas nekvalitni antenu - mene kvalitni nez ten provozovatel kabelovky, ale ten obraz nemuze byt kvalitnejsi diky tomu ze je z kabelovky!

Ostatni kanaly berou ze satelitu a tam muze kvalitu dost zhorsit to, ze je tomu kanalu na transponderu prideleny nizky bitrate. To ale hrozi spis u nejakeho ne zajimaveho kanalu....
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Další stránka