Proč musim mít vyplej FIREWALL??

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MAILA 3. 9. 2005 09:10

Po úspěšném propojení UTP kříženym kabelem mezi NB (klient) a PC (server) se mi podařilo zprovozniz síť i přístup na internet, ale to vše s jedním problémem - nesmím mít zapnutý firewall - používám Kerio a mám tam nastevenou síť jako důvěryhodnou, přesto, ale se připojit na PC nejde - až po vypnutí Firewallu je to bez problémů. Na NB mám Kerio zapnutý a nevadí to. Na obou běží OS Wokna XP prof. Poraďte mi, co ještě mám nastavit v Keriu, abych ho na PC měl zapnutej a šlo se připojit síťovkou.
Díky.
MAILA
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 3. 9. 2005 09:23

Pokud používáte Freeware verzi Keria pak nelze požít PC jako bránu internetu viz. nastavení Keria: Síťová bezpečnost záložka Pokročilé nepůjde zaškrtnout políčko Režim internetové brány. To lze až v placené verzi....
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 3. 9. 2005 09:25

nemam kerio, ale nekde se tam urcite daji vkladat pravidla ne? vloz pravidlo, ze kominukace z/do toho druheho pocitace neni nijak blokovana... takze staci znat ip adresu toho druheho pc a zadat ji tam a nastavit na Allow (nebo jak to v keriu je, ja pouzivam jiny firewall:-)
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MAILA 3. 9. 2005 09:26

Kroxigor píše:Pokud používáte Freeware verzi Keria pak nelze požít PC jako bránu internetu viz. nastavení Keria: Síťová bezpečnost záložka Pokročilé nepůjde zaškrtnout políčko Režim internetové brány. To lze až v placené verzi....a/quote]

Děkuji - zatim mi to zaškrtnou jde, protože mi jěště běží trial verze, ale asi si budu muset sehnat crack.
MAILA
Junior

Odeslat příspěvekod Eross 3. 9. 2005 12:24

MAILA píše:Děkuji - zatim mi to zaškrtnou jde, protože mi jěště běží trial verze, ale asi si budu muset sehnat crack.a/quote]

:mrgreen:
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adams 3. 9. 2005 12:26

Pro mě za mě, ale určitě ne tady. A už jen drobnost, cracknutý firewall už není firewall :)

Jo, a dá se to udělat i zdarma a legálně, ale s jiným firewallem. http://www.svethardware.cz/art_doc-CCD3 ... 95307.html
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MAILA 3. 9. 2005 12:59

adams píše:Pro mě za mě, ale určitě ne tady. A už jen drobnost, cracknutý firewall už není firewall :)

Jo, a dá se to udělat i zdarma a legálně, ale s jiným firewallem. http://www.svethardware.cz/art_doc-CCD3 ... tml0/quote]

No - já mám ještě v PC a v NB Norton Internet Security a tam firewall taky a s ním to funguje, takže kdyžtak budu Kerio vypínat.

BTW - když použiju jenom SN, tak to pořád bude firewall :wink:
MAILA
Junior

Odeslat příspěvekod Xicht 3. 9. 2005 13:04

adams píše:Pro mě za mě, ale určitě ne tady. A už jen drobnost, cracknutý firewall už není firewall :)

Jo, a dá se to udělat i zdarma a legálně, ale s jiným firewallem. http://www.svethardware.cz/art_doc-CCD3 ... tml0/quote]

Jezisi Zone Alarm to snad ne! omg to je ***** nejvetsi spatne se to nainstaluje a pro jistotu to zablokuje net uplne... A ty kroky co tam pisou jak odinstalovat sou dost na pytchu. Ja mel stejnej problem a kdyz me vyprsela trial tak sem dal na "server" Sygate per. firewall.
Palm Tungsten E + Motorola mpx200 + 2x128 SD
Xicht
Junior

Odeslat příspěvekod adams 3. 9. 2005 13:10

Nikomu to nenutím, viděl jsem to asi dvakrát jen z rychlíku, zkušenosti se Zone Alarmem mám nulové. Já jen že kerio není jediný firewall ;).
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod infmtk 3. 9. 2005 13:13

No ja pouzivam Kerio 2.1.5 je to posledni verze co byla free.

Ke stazeni treba na
http://www.321download.com/LastFreeware/page7.html
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Xicht 3. 9. 2005 13:18

adams píše:Nikomu to nenutím, viděl jsem to asi dvakrát jen z rychlíku, zkušenosti se Zone Alarmem mám nulové. Já jen že kerio není jediný firewall ;).-/quote]

jj ok ja zas jen pisu sve zkusenosti :)) muhehe
Palm Tungsten E + Motorola mpx200 + 2x128 SD
Xicht
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 3. 9. 2005 13:36

Zone Alarm je opravdu ***** nejvetsi. To si lidi fakt na PC nedavejte. Ono to treba i mesic dva funguje, ale pak to z niceho nic prestane a je to vopruz. Ono si to asi sosne nejakej update a konec. Zablokuje to pristup na net uplne a nepomuze to ani vypnout. Clovek to pak musi odistalovat aby zas moh na web.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 4. 9. 2005 09:10

Ja jen nechapu na co pouzivas na tom NB kerio ? nebo vubec nejaky firewall. Pokud to spravne chapu mas na tom serveru asi windowsy a mas tam nastavene sdileni k netu ne ? V tom pripade ti je firewall na NB na nic protoze na nem nemas zrejme verejnou IP ale nejakou IP vnitrni site a na tu se z venku nedostanes. Otazkou jestli tam nemas nejaky NAT nebo nejake presmerovne porty apod.
Trilobit_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod MM_tank 4. 9. 2005 09:42

podle mě to spíš je nastavením toho keria takže zkusit postupně povolit na tom hlavním pc nějaký hejblátka :-)
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 4. 9. 2005 09:44

no je to mozny ale stale nechapu proc ho pouziva na NB ? :)
Trilobit_CZ
Junior

Další stránka