DSL Flat alebo DSL DATA?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Composite 11. 10. 2005 23:18

Chcem doma zriadiť DSL, ale neviem, či DATA alebo FLAT :-/ .
U flatu sa bojím, že bude moc vysoká agregácia.
DSL DATA má dobrú výhodu víkendy zdarma, ale platí to do konca roka. Mám ešte počkať ako sa to s tými víkendami vyvine po novom roku?
A ešte od akej spoločnosti si mám dať program?(viazanosť rok)

A sú DSL+router+Wifi dobré?
Chcem na to pripojiť PC>kábel a NB by mohol byť bezdrát, može byť aj káble?Alebo aj PC bezdrát.
Aké sú s tým skúsenosti?

Dík za každú odpoved
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 11. 10. 2005 23:42

urcite zober WiFi router .. a pre teba bude asi lepsie adsl flat. kedze chces asi viac stahovat ...

inak pre normalnu pracu a web & nejake stahovacky 1GB staci, resp 3,5GB uz uplne bohate
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 11. 10. 2005 23:46

A to si odkiaľ zobral, ako tu čítam ja niesom "zálohovač internetu"
pekné prirovnanie:)

Nejaké hranie CC a iných hier, tak hodinku dve denne.
Nejaké sťahovačky nič veľké.
Väčšiou by ten víkend stačil, nemám nutkanie 130GB/mes.
Tak 1-2GB/mes, len neviem koľko, žerú tie hry.

A ako je možné, ked má niekto DSL FLAT 512 a nameralo im to kľudne aj cez 1000, ved je to obmedzené na 512 tomu nechápem???

A akú spoločnosť???
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 12. 10. 2005 00:00

Z vlastnej skusenosti odporucam flat 512/128, ale ak chces silou mocou data, tak si radsej porovnaj aky je medzi nimi skutocny rozdiel v cene. Aby si sa neobmedzoval pre par korun. Agregaciu vobec nepocitujem (neviem, zalezi na tom, kde clovek byva?). Vyjde to na 1000,-Sk s DPH (bez pausalu na telefonnu linku) - ziadna lacna sranda to nie je. Akurat ze neviem ako to je s hranim.
PC mam zosietovane s notebookom klasickymi Fast Ethernet kartami a krizenym kablom (PC teda musi byt zapnute, ak chcem na notebooku zdielat Internet).
No a spolocnost odporucim nenavideny ST, ziadne obmedzovanie rychlosti ani pri maximalnych datach a neprehadzuju si problemy od jedneho k druhemu, ak mas ineho poskytovatela.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saker 12. 10. 2005 08:43

Ja mam DSL DATA 1000 od ST a co pise SlovakSoft je pravda. Ziadny problem so stahovanim, poskytuju podla mna stabilne pripojenie.

Mne je 1GB uz malo a uvazujem ze si to zmenim na flat, vychadza u nich o 100,- drahsie. Tiez sa bojim agregacie, 1:50 je uz dost, ale spolieham sa na to, ze vela ludi tu naokolo ma ineho poskytovatela, alebo ma chello, takze snad to nebude take zle.
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr. Who 12. 10. 2005 08:44

SlovakSoft píše:Z vlastnej skusenosti odporucam flat 512/128, ale ak chces silou mocou data, tak si radsej porovnaj aky je medzi nimi skutocny rozdiel v cene. Aby si sa neobmedzoval pre par korun. Agregaciu vobec nepocitujem (neviem, zalezi na tom, kde clovek byva?). Vyjde to na 1000,-Sk s DPH (bez pausalu na telefonnu linku) - ziadna lacna sranda to nie je. Akurat ze neviem ako to je s hranim.
PC mam zosietovane s notebookom klasickymi Fast Ethernet kartami a krizenym kablom (PC teda musi byt zapnute, ak chcem na notebooku zdielat Internet).
No a spolocnost odporucim nenavideny ST, ziadne obmedzovanie rychlosti ani pri maximalnych datach a neprehadzuju si problemy od jedneho k druhemu, ak mas ineho poskytovatela.

Mozem len suhlasit s horeuvedenym, sam mam ST DSL Flat u ST a nemozem sa stazovat. Predtym som mal to s obmedzenim na 1GB mesacne, ale nebolo to ono. Proste Flat je Flat, nemusis si davat pozor aby si neprekrocil nejaky pofiderny limit. Agregacia - neviem cim to je, ale pri pocuvani internetoveho radia live mi to hra plynule vacsinou len dopoludnia. Poobede a vecer (ked sa asi pripoji viac ludi?) mi zvuk zacne neprijemne trhat... Ale neviem ci to sposobuje agregacia, byvam v malom meste, kde DSL podla mna este nema vel ludi. Mozno nejaky IT odbornik by mi to vedel vysvetlit...
Dr. Who
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 12. 10. 2005 09:13

Vždy som chcel ST preto, že je vlastne "šéf".
Ale má na ***** Pakec loss čo by mi pri hraní dosť vadilo.
Asi skusím nextru alebo počkám na lepšiu akciu.

A potrebujem aby to šlo min. aspoň 30kB/s teraz, ale nie, že to bude stále chodiť pomaly. Mám WIFI už neviem ani aký mám program včera to išlo 150kB/s ináč to chodí 30kB/s, za posledné týždne to ide ako dial-up a mám veľký ping a platím 583,10 sk mesačne.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 12. 10. 2005 09:33

Neviem, ci ma na nic packet loss, obcas to zmeriam, teraz dopoludnia o 9:30 mam: 10 vrátených paketov z 10 všetkých paketov, čo predstavuje 0.00% packet loss. Priemerný nameraný ping predstavoval 26 ms. Rýchlosť Vašeho pripojenia je 527.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 65.9 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saker 12. 10. 2005 09:50

DSL DATA1000 od ST 512/128, teraz:

Odoslane=4
Prijate=4
Stratene=0
Priblizna doba prijatia v ms:
- minimum=9ms
- maximum=11ms
- priemer=10ms

Rychlost stahovania dat: 55,2KB/s
Rychlost pripojenia k internetu: 441,7Kbps
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Composite 12. 10. 2005 18:53

Dsl prípojku zaviažem na 24mes.
A dám DSL FLAT Home od ST na 12 mesiacov a budem mať Wifi Modem v hodnote skoro 7000sk za 999sk a po roku uvidím akého ISP dám.

Kamoši majú ST DSL FLAT HOME a cez víkend to ide trochu pomalšie, cez týžden okolo 60kB/s, takže to bude v poho.
A jeden má konca ST DSL FLAT HOME sú na tom 4 a v pohode valia CS na CZ servery.
Naposledy upravil Composite dne 13. 10. 2005 10:31, celkově upraveno 1
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 13. 10. 2005 10:30

No paráda, ako som čítal na žive.sk ST ide k vode, takže modem budem musieť kúpiť za svoje a dám nextru.
Nevadí aspoň budem spokojný:)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 16. 10. 2005 22:30

ST ADSL FLAT 512/128 (22:38 - Trnava)
Rýchlosť prijímania dát (download) : 70,5 kB/s ( 564 kbps )
Rýchlosť odosielania dát (upload) : 11,7 kB/s ( 94 kbps )
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yes 23. 10. 2005 03:46

EUROWEB alias GlobalTel ho má v kazdom prípade obmedzený. Napriklad pri sluzbe Flat Home je len do 5GB prenesených dát za mesiac. O tom sa samozrejme docitate az v prilohe pri podpisovani zmluvy.
Yes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 24. 10. 2005 18:03

Ja tam šľahnem Nextru Flat mini, kúpim si Ovislink 8064ARM a budem bez viazanosti a hotovo, ba len si zaviažem dsl prípojku na 2 roky:)
Composite
Junior