Skace rychlost a ping u domaci wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod admxx 15. 10. 2005 20:32

Zdravim. Mam problem s domaci wifi siti.
Mam router Edimax AR-7024 Wg-b; Jeden notebook s integrovaneou kartou Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection a druhy s PCMCIA Microcom WF 3120 - WiFi Travel Card 11g.
Router je pripojeny k adsl a kabelem je spojeny jeste s desktopovym PC. Vzdalenst notebooku od routeru je asi 5m pres zed. Internet fachci v pohode, ale problemy jsou s wifi.

Pri standartnim nastaveni to celkem jede, ale v relativne pravidelnych intvalech se objevuji obrovske pingy kolem 1000ms na obou kartach. Vzdy zaroven s tim se zmeni rychlost site zobrazovana windowsy v pravem dolnim rohu (z 54 skoci na 36, pak na 48....ale zobrazuje se to jenom u te intelovske karty, u microcomu je porad 54, a vysoke pingy nejsou tak caste). Jak to vyresit? Jak nastavit router??? O naproste vetsine voleb nevim vubec nic. Kdyz nastavim rozsah adres na DHCP tak se vubec neni schopna pripojit sit, a o zabezpeceni ani nemluvim.

Prosim poradte nekdo co s tema pingama a skakanim rychlosti. A kdyby jste vedeli o nejakem navodu na nastaveni toho routeru sem s nim! Uz sem prozkoumal cele forum ale neic vhodneho sem nenasel.
DIKY!
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 15. 10. 2005 21:01

A co zkusit do zacatku netstumblerem merit kvalitu signalu a stahnout rychlost site na 11 Mbs. Treba nemas dost kvalitni signal na tech 54.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod admxx 16. 10. 2005 11:06

x-father píše:A co zkusit do zacatku netstumblerem merit kvalitu signalu a stahnout rychlost site na 11 Mbs. Treba nemas dost kvalitni signal na tech 54.

Myslis? No zkusim to. Ale 5 metru se mi nezda tak moc, no...ackoli ta zed je tak 50cm silna, a kdo vi z ceho je;-) Kolik by mela byt ta kvalita signalu? Pro 54 a pro 11? Nebo na tech kartach mam nastavit jenom b mod nebo b&g? Ted je na kartach nastaveno g only.

Jak mam snizit tu rychlost? Je tam nejaka volba modulace kde se daji volit ruzne rychlosti je to ono? a pak je tam jeste nejaka "dynamic antena" to je to skakani? Nemate nekdo ten router doma? Nebo cesky navod k nemu?

Diky za rady.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 16. 10. 2005 13:17

Mela by tam byt polozka v nastaveni rychlosti kde muzes vybrat 11mbs nebo 54mbs(prip. dalsi rychlosti) Ja tento router neznam tak ti nereknu kde to najdes ,ale melo by to tam byt.
Jeste bych na tvem miste vyzkousel nastavit jiny vysilaci kanal na routeru(mel by bejt v polozce wirelles)
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stanley (novy) 16. 10. 2005 13:35

zdar, mel jsem podobny problem, vysoke pingy v pravidelnych intervalech .. nakonec jsem zjistil ze to bylo chybnym kontaktem na moji usb wifi karte
stanley (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod admxx 16. 10. 2005 18:02

Kdyz s notebookem prijdu k AP tak ty vysoke pingy skacou porad=>signalem to neni

Natavil jsem jiny kanal a nic, omezil rychlost na 11Mbit a nastavil B specifikaci a nic, nastavil jsem G a ping porad skace. Uz fakt nevim cim by to mohlo byt!

Preamble time jsem zkousel short i long a porad to same. Nenapada vas jeste neco?

Ping je jinak kolem 20 na seznam a asi co pul minuty vyskoci na 1000. Kdyz pinguju z pocitace ktery je k routeru pripojeny kabelem ping na seznam je trvale 15-20 bez vykyvu.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 16. 10. 2005 19:38

Nejaky novejsi firmware pro router by byl? A taky by bylo dobre zkusit se napojit na AP jinym PC - zistis zda to dela AP, nebo PC.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod admxx 16. 10. 2005 20:31

Mam dva notebooky s ruznyma kartama! A ping takhle skace u obou takze chyba bude nekde u AP. Ale nevim jestli v nastaveni nebo jestli je to neco jineho.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 17. 10. 2005 06:29

Koukni po novejsim firmware
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod admxx 17. 10. 2005 17:05

Zadny neexistuje :(
Fakt se z toho zblaznim!!! >:-[] >:-[]
uz teda nevim co mam delat!

Nebo nemate nekdo nejaky navod k nejakemu pudobnemu zarizeni v cestine??? Aby tam byly vysvetlene nektere pojmy a co to nastaveni dela. uz jsem proklikal co se dalo, ale taky to muze byt nejaka kombinace nastavení a poatom mam nekolik desitek moznosti jak to muze byt. A na to asi sam neprijdu.

Prosim kdyby jste nekdo meli nejaky odkaz nebo primo ten navod tak muj mail je admxx@seznam.cz

Diky za kazdou radu lidi.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod cache 17. 10. 2005 17:13

Ak vies dostatocne dobre po anglicky, kontaktuj ich Tech Support.
Pripadne skus navstivit nejake sofistikovane forum, napr. toto: http://forum.11b.cz/default.asp (nahodne najdene cez google)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cooldemo 17. 10. 2005 17:25

Zdravim! Skus spojit tie notebooky na priamo (ad-hoc). Dalej by som skusil znizit vykon AP-cka ak je to mozne, uz sa mi stalo, ze to robilo blbosti, ked som mal prilis velky vysielaci vykon. Ak sa neda, tak sa skus vzdialit, ci sa to nezlepsi. Dalej skus zmenit kanal, mozno je zaruseny.
cooldemo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-father 17. 10. 2005 21:06

S tim rusenim to stoji za zkouzku. Treba je nekde pobliz nejakej bezdratovej tel. nebo neco podobneho. Co vzit AP a zajet k nejakymu kamosovi kousek jinam a zkusit to tam - teda pokud nepomuze zmenit kanal.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý