dialup po znovupripojeni nefunguje

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vratnik 27. 11. 2005 16:18

mam dialup.
pripojim, ide.
odpojim, nejde.
pripojim, nejde.
co to?
Po znovupripojeni nejde web ani icq proste nic, ihned vypise chybu ze nenasiel stranku. Musim restartovat comp a az potom to funguje. Mam cerstvo nainstalovany WinXP EN bez SP.
vratnik
Junior

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 27. 11. 2005 17:41

normalne se pripjis? vsechno je jakoby jsi byl pripojeny jen proste nefunguje zadna komunikace po siti?
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 27. 11. 2005 20:09

pravděpodobně špatný driver pro modem.
co to je za modem?
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod vratnik 28. 11. 2005 01:46

mam interny modem ale myslim ze driver neje chyba, lebo jeden cas mi to robilo aj na druhom pocitaci. Urcite nemam cerwa ani wirus, mam Zonealarm. Pri rovnakej konfiguracii mi to pripojenie fungovalo normalne, teraz odrazu ne. Aj ked som mal prestarnutu instlaaciu windowsu tak to islo dobre. nejaka zaludnejsia finta tam bude. Vie to *****, hlavne ked spadne spojenie a ja musim potom restartovat aby som znovu pripojil. Samuel gordon: Normalne pripojim, a nic. normalne je pripojeny net. Ale som nepozeral ci prebehuju pakety, nabuduce fsimnem.
vratnik
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 29. 11. 2005 10:12

No nebude to chyba providera? Já se kolikrát po spadnutém netu taky nemohl znovu připojit. Žádná chyba hardware nebo ovladačů. Měl sem ale nastavená i jiná free připojení, tak jsem okamžitě přepnul a fungoval jsem.
Mluvím o době kyd jsme byl na dial-up a využíval vyhradně free připojení.
"De Funès"
Radek E.
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 29. 11. 2005 15:19

ked ti spojenie padne a nebude to fachat nerestartuj PC. Skus pockat. Mozno je to tym ze provider nestihol odpojit neaktivne ucty. Ja ked som mal dialup (fakt blbost :D ) tak tiez som musel pockat aby som sa znova pripojil
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod vratnik 29. 11. 2005 17:04

myslim ze tym to nebude. ked totiz odpojim net, comp mi bezi nonstop (sem tam ho hibernujem alebo necham v standby, ale to sa nepocita za restart) a na dalsi vecer zas pripojim net, nejde. Cize ako keby som cakal bez restartu cely den. Takze toto tiez vylucujem.
vratnik
Junior

Odeslat příspěvekod vratnik 29. 11. 2005 17:08

De Funes: u nas neexistuje free pripojenie. dialup stoji 7 kil mesacne a dsl prvy rok tak isto, (druhy rok vyse litra) ale dsl ma datalimit 600MB/mesiac, ktory je absolutne nedostacujuci, neakceptovatelny, odpudzujuci a... doslova smiesny. Ina forma pripojenia v diere kde zijem neexistuje.
vratnik
Junior

Odeslat příspěvekod Radek E. 30. 11. 2005 15:07

Hmm, zdá se že na Slovensku fakt moc na výběr nemáte když to píšeš (říkám to, aniž bych studoval nabídku vašich providerů). Oproti tomu teď jsem četl že Slovak Telecom musí oddělit hovorový paušál od internetového připojení. To je něco, čeho se v česku obávám se brzy nedočkáme. Leda že by Český Telecom dostal další pokutu.

Ještě k tvému problému.
Teď jsem si vzpomněl na svůj ještě starši počítač, tam to dělalo v podstatě to stejný, co tobě, s tím rozdílem že když net spadnul taky se nešlo připojit ale k tomu to psalo hlasku o chybe modemu nebo tak něco. Nikdy sem to nevyřešil, byla to pravděpodobně hardwarová nekompatibilita.

Co takhle zkusit prohodit PCI modem s kamošem - myslím za jiný typ - vyzkoušet.
"De Funès"
Radek E.
Junior