Sitovy kabel byl odpojen :(

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kobli 24. 12. 2005 00:08

Mám propojené PC a notebook přes křížený kabel, ale na obou to píše síťový kabel odpojen(pod WinXP SP2). Zkoušel jsem obě síťovky jinde v sítích a jsou v pohodě. Kabel promeroval chlapek primo v obchode a taky OK. Na notebooku to nejde, jako kdyby měl nějak vypnuté vysílání nebo tak něco?
Setkal jste se s tim nekdo ????
M.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fang 24. 12. 2005 00:11

Asi mas nekde spatnej kontakt, prekotroluj jestli koncovka kabelu spravne doseda na piny u sitovky. Zkus taky jeste otocit kabel nekdy to pomuze.
WiFinar sileny.
Fang
Junior

Odeslat příspěvekod kobli 24. 12. 2005 00:14

Nevim jak jinak to kontrolovat nez, ze pohnu s kabelem v sitovce. Ale jak jsem psal jak sitovky, tak kabel jsem zkousel na jinych pripojenich a v pohode....
M.
kobli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fang 24. 12. 2005 00:21

No pohnout v sitovce, nekdy na to musis dost zatlacit nez to chytne kontakt. Taky obcas v prodejne kde krimpujou kabely pouzivaj nevhodny koncovky na nevhodnej ty dratu , typickej pripad je kdyz pouzijou koncovky lanco-linca na tvrdej drat nebo naopak.
WiFinar sileny.
Fang
Junior

Odeslat příspěvekod _Mike_ 25. 12. 2005 19:00

Napadaju ma dva mozne problemy:

Moze byt ze mas zle nastavenu rychlost/duplex v nastaveni niektorej sietovej karty.

Ak su obe sietovky na gigabit, je mozne ze potrebuju inak zapojeny kabel, skus pouzit klasicky priamy, alebo krizeny ktory ma vymenene aj druhe dvojice parov (zeleny par s oranzovym a modry s hnedym)
_Mike_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prochy 26. 12. 2005 01:29

CAT6 (Gbit) ma drobet jinak zapojeny konektory nez CAT5E (100Mbit), pokud se nemylim (i to je mozne :))...
jestli se jedna o kabel CAT5E, tak na sitovkach nastavit na tvrdo 100Mbit FULL duplex a vyzkouset, pokud nepomuze, zkusit snizovat rychlosti prenosu z FULL na HALF a pak az na 10Mbit, pripadne AUTO...
Jestli ani toto nepomuze, tak je zrejme nekompatibilita mezi sitovkama pripojene primo...
Prochy
Junior