Slovak telecom a DSL blokuje P2P...???

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod piko25 24. 12. 2005 11:23

Ma tu niekto pripojenie cez slovak telecom...? dnes skusam program DC++ a ono to nechce tahat...odomna to ide ale ja nemozem....nezacal nahodou slovak telecom. blokovat P2P ?????
alebo tam dali firewall.....????
piko25
Junior

Odeslat příspěvekod AraxoN 24. 12. 2005 12:25

Mám.
DC šľape tak ako predtým, aj keď je badateľné zníženie rýchlosti z dôvodu agregácie.
Podporujte baktérie - pre veľa ľudí je to jediná kultúra, ktorú majú.
AraxoN
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 24. 12. 2005 14:49

1) přepni mód active/passive

2) přečti (všechno!): http://www.prolamy.com/
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod cinan 24. 12. 2005 15:06

p2p blokuje len mikrovlnka, v dc++ cez dsl musis dat passive
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod 17razor 24. 12. 2005 18:21

DSL nemusi byt passive. len si treba nastavit forwardovanie portov v pripade ze mate dsl modem co sluzi ako router na siet. v pripade usb modemu by to malo ist bez problemov. forwardovanie portov dovoluje viac veci, napriklad zakladanie hier na internete, posialnie cez icq, highID v emule atd atd.
V pripade problemu s dsl modem/routerom si mozete precitat tuto diskusiu.
http://www.warcraft3.sk/index.php?Actio ... ge=1&x=221
jedina zmena oproti uvedenemu navodu(nie ten od uzivatela leqo ale ten co som napisal nizsie trochu) je ze namiesto portu 6112 si date ten port ktory si zvolite v dc++(icq,emule), napriklad 24656 pre tcp aj udp.
vela zdaru.
17razor
Junior

Odeslat příspěvekod Morfeus211 24. 12. 2005 18:28

Dalsia moznost, trochu drasticka, je vsetko forwardovat na seba.. t.j. mozes zakladat hry, stahovat cez dc, bittorent, emule, atd. V nastaveniach routra treba nastavit default server (nieco podobne) na IP v tvojej sieti (predtym si nastav prevnu ip v sieti).

Btw. Slovak Telecom zatial neblokuje P2P, a myslim ze neplanuje (vsak naco, uzivatel si za to plati tvrde money).
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod Fang 24. 12. 2005 19:18

cinan píše:p2p blokuje len mikrovlnka

Jak kdo, ale vetsinou je to jen u vetsich mirkoISP (s poctem klientu na 1000). Je to hlavne z duvodu ze mikroISP nemaj na profi routery a sitovy HW ktery je na velkou zatez staveny.
WiFinar sileny.
Fang
Junior

Odeslat příspěvekod steve(smazano) 24. 12. 2005 22:01

:D noo..to máš ok ST..to neblokuje...zase čítaj návody..je ich tu dosť alebo cez Google..a ako tu jeden vraví..keď máš router si nastav to forwardovanie portu..a si aktiv aj bez pevnej IP..stale si ju dáš pri pripojení DC++,tu aktualnu ale čítaj navody keď nevieš...je ich tu na nete dosť,,a aktív je lepšie..môžeš ťahať aj od P-čkarov..a zase ta agregacia...ST..hmmm...sa mi dako neprejavuje a sme tu 4-ia..na jednom pripojení...zase nie je každý UP...2Mbit???nie???ale ti povolí 16kbit/s...tak treba aj s tým rátať..ťahači..a že ST..agreguje P2P..boa..sa mate..za všetko môže ST..keď dačo nejde... :D
steve(smazano)
Junior