Lan+Share internet+VLC stream+Firewall=Megaproblem

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vratnik 6. 1. 2006 00:45

Mam 2 pocitace (comp&note).
Na obidvoch su modemy, obi2 su zapichnute do internetu.
Raz pripojim internet na jednom, inokedy na druhom. Podla toho za ktorym sedim.
Nastavenie LAN je staticke napevno 192.168.0.blabla
Na obi2ch je nastavene zdielat internet.
Na obi2ch je nainstalovany firewall Zonealarm a siet je v trusted zone.
Na obi2ch je WinXP Pro anglicky bez sp.

Podmienky:
Nemienim instalovat sp1, toboz nie sp2.
Nemienim vypnut/v specifickych pripadoch zakazdym vypinat firewall.
Nemienim zakazdym menit ip.
--------------------------------------------------------------------------
Problem 1: Nemam pristup z velkeho pocitaca k suborom notebooku. Toto kedysi fungovalo, potom som odrazu nemohol vchadzat do adresara documents & settings, tak to bolo asi par mesiacov, teraz uz ani vobec sa nemozem vnorit do nota aby som zobrazil aspon zdielane c-cko. zobrazi sa (v commanderi) iba note (ako nazov pocitaca) a ked do neho xcem vojst, vypise nejaku kravinu ze mam kontaktovat administratora.
Problem 2: Ked pripojim internet na jednom, xcem aby prechadzal cez lan aj do druheho. Zdielanie je nastavene. V druhom compe nevidno ze na prvom je pripojeny internet. Nefunguje to ani opacne. Skusal som nastavit to podla helpov (ten co je na nete pevna ip, ten druhy automaticka (pridelovana dhcp)) a neslo to. Ip pridelilo, internet nesiel. Neslo to ani opacne.
Problem 3: Na velkom pocitaci prijimam signal z S-video a pomocou VLC ho chcem posunut do notebooku. V helpoch k VLC je ze treba nastavit inu ip (uz nepametam presne jaku) a potom to pojde. Ja chcem, aby to islo na tejto ip (192.168.0) alebo aby na tamtej ip fungovali veci popisane v probleme 1 a 2. A s firewallom.
Otazka 1: V pripade vyriesenia problemu 2 sa chcem opytat: Musi byt zapnuty firewall na klientskom pocitaci? (ten co internet prijima cez lan)
Otazka 2: nie je relevantna, dokonca nepatri sem, ale preve kvoli tej nizkej relevancii si ju dovolujem tu polozit. Procesor na velkom pocitaci ma prave teplotu iba 36 stupnov, co je dost malo (v dobrom zmysle). Potrebujem program, ktory pri takto nizkej teplote uplne vypne, pripadne drasticky spomali ventilator na cpu. (ako na notebooku.) Speedfan nefunguje. MBM, Cpuidle nefunguje. Ak to nie je mozne softwarovo, chcem sa opytat, ci si mozem dovolit hardwarovo spomalit ventilator, napriklad zapojit ho do serie s ventilatorom v zdroji. Cize by proste isli na polovicne otacky, co je podstatne menej hluku.

Dakujem za pomoc a odporucam pozriet aj http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=17753
vratnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratnik 1. 2. 2006 20:22

Problem 4: Notebook. Po prebudeni zo standby nenaskoci obraz. ani nezapne displej. Note sa zapne, ale displej nie. Mam pocit, ze sa ani tak notebook neda ovladat, po (mnohonasobnom) stlaceni alt f4 enter sa nic nedeje.
vratnik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků