Jak vybrat AP z několika dalších u Wi-Fi?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nouma 23. 1. 2006 11:10

Zdravím,
Bydlím nad jedním středně velkým městem a celé ho mám jako na dlani. Když na něj namířím směrovou anténu, tak přijímám asi 8 AP (2,4GHz). Jeden ze signálů je ten, který jsem si přadplatil a měl bych se přes něho připojit do internetu. Bohužel ten signál není nejsilnější a klientský software karty má snahu se neustále připojovat na ten nejsilnější signál (mám Orinoco Klient manager). Nevíte tedy jak se připojit na ten správný Access Point?
Všechno mám pochopitelně správně nastavené, včetně MAC adresy, IP adresy, masky podsítě, DNS a výchozí brány. Přesto se nemohu na vybraný AP připojit a neustále mi klienský vyhledává síť a nakonec mi nabídne nejsilnější signál. Přitem ten, na který se chci připojit je jen o něco málo nizší. (v Nestumbleru je také zelené kolečko)
Používám ale Windows 98SE. Dik za kvalifikovanou radu
Nouma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nouma 24. 1. 2006 17:43

Tak sakra poradí mi někdo nebo je tady kazdej takovej Ňouma jako já?
Nouma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hollowback 24. 1. 2006 18:11

nekde tam musi jit nastavit SSID ap, na ktere se chces pripojovat....
Athlon 64 X2 3600+, Gigabyte MA78GM-S2H, 2 GB AData DDR2 800MHz, 120GB Seagate 7200rpm, 250GB IBM Fedora 7
For Those About To Rock
WE SALUTE YOU!!!
Hollowback
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sislik 24. 1. 2006 18:12

Orinoco jsem v ruce nikdy nemel, ale hledej nejako ve stylu pripojovat pouze k vybrane siti nebo znegovanou verzi tohohle
popripade muzes zkusit pouzivat moznosti sytemu, nevim jak W98, pod nima jsem WiFi nidky nezkousel, ale v XP tahle moznost je a funguje spolehlive
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nouma 24. 1. 2006 18:34

Hollowback píše:nekde tam musi jit nastavit SSID ap, na ktere se chces pripojovat....

Jo, je tam funkce "scan", kde se najde 8 síti a staci vybrat to spravnou. Je ale docela mozny, ze ten ucet jeste nezridili nebo se spletli v MAC adrese. Nechalo by se tim toto chovani vysvetlit?
Nouma
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků