Máte zkušenosti s Netboxem?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mapupsa 10. 2. 2006 23:08

Ahoj, nedávno jsem narazil na nabídku firmy Netbox. Moje bydliště je pokryté jejich sítí. Jejich rychlosti jsou dost dobré, zvlášť ty "gold" varianty a za nízké ceny.
Tak se chci zeptat, jestli někdo nemáte s tímto připojením zkušenosti, jestli jsou rychlosti stejné jako ty nabízené. Zdá se mi, že mají u všeho poplatky (aktivace, instalace, atd...), tak nevím, jak by to po součtu vyšlo.

Potom jsem uvažoval o zvýšení rychlosti u Chella, které už mám. Nebylo by potřeba natahovat nový kabel, bylo by to celkově jednodušší, ale zase je rychlost menší a dražší než u Netboxu.

Tak kdo by u vás vyhrál v souboji Netbox X Chello :?: .

MK
mapupsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x-father 10. 2. 2006 23:25

Tak ale u NB pocitej bud s vysokym vstupnim poplatkem a nebo se budes muset upsat na delsi dobu...
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mobilemike 11. 2. 2006 20:25

Aktivace GOLD:
Aktivační poplatek pro služby NETBOX BASIC GOLD, PREMIUM GOLD. Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou.
Garance ceny bez DPH po dobu 24 měsíců. V případě zdražení bude aktivační poplatek ve výši 3799 Kč vč. DPH vrácen.
Cena: 3799,- Kč

Záloha na služby:
Platí pro všechny tarify a je vratná po ukončení smluvního vztahu.
Cena: 1000,- Kč

to se da snest myslim...pri 6/2Mbit. za 1100kc :wink:

jo levne a rychle to maj,tvrda konkurence UPC/karnevalu...

MMike 8)
mobilemike
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 11. 2. 2006 20:51

Tak jo, díky za rady.
Ty rychlosti Gold jsou příjemně velké. Taky je dobré, že jsou rychlosti garantované (podle toho, co mají na stránkách) narozdíl od Chella a není žádný FUP - což se při té rychlosti hodí :wink: .
Navíc to nechci teď hned, tak to možná za půl roku ještě zrychlí.

Ohlasy posílejte dál, ještě jsme neskončili 8) .
MK
mapupsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nexik (novy) 12. 2. 2006 14:55

tyblaaaho..asi nejlepsi poskytovatel netu u nas a von se pta na nazor :o))))))))))))))
jinak staci cist, ze: http://www.netbox.cz/index.php?sekce=forum
Sluníčko svítí a to nám stačí...
nexik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Eithne 13. 2. 2006 04:22

Taky premyslim, ze si poridim NETBOX BASIC GOLD...
Jen mi to prijde podezrele levne pri te rychlosti...
Konzultovala jsem to s par lidma (maji stejny nazor).
Aktivace: 3799 a mesicni poplatky 565 (to se mi nezda pri rychlosti 4096 / 1024 kb/s, kterou maji garantovanou na rok)...
Jaky je vas nazor nebo zkusenost?
Dodrzuje Netbox rychlosti? Cetla jsem o snizeni (az na polovinu) v soucasne dobe (dokonce mam pocit, ze nekde v Brne kolem Vinohrad - nejsem si jista)...
Co te nezabije, to te posili!
Eithne
Junior

Odeslat příspěvekod mobilemike 13. 2. 2006 10:24

znamej ma 6/2Mbit. a ta rychlost je k mani neustale...ma to uz dooost dlouho...

jo netbox je zajimavej s timhle :wink:

i kdyby to dalo pulku.... 8) stale super...

MMike 8)
mobilemike
Junior

Odeslat příspěvekod lout 13. 2. 2006 10:40

Jsem u Netboxu od roku 2002.Zpočátku jsem měl jen 64kbit a v říjnu 2004 jsem přešel na Basic Gold.Zaplatil jsem sice jednorázově 3799,-Kč a dostal jsem flash disk 128MB.Zkušenosti jsou výborné,případné výpadky,které nejsou časté a souvisí s údržbou systému jsou hlášeny předem mailem
lout
Junior

Odeslat příspěvekod zara 13. 2. 2006 10:53

Eithne píše:Taky premyslim, ze si poridim NETBOX BASIC GOLD...
Jen mi to prijde podezrele levne pri te rychlosti...
Konzultovala jsem to s par lidma (maji stejny nazor).
Aktivace: 3799 a mesicni poplatky 565 (to se mi nezda pri rychlosti 4096 / 1024 kb/s, kterou maji garantovanou na rok)...
Jaky je vas nazor nebo zkusenost?
Dodrzuje Netbox rychlosti? Cetla jsem o snizeni (az na polovinu) v soucasne dobe (dokonce mam pocit, ze nekde v Brne kolem Vinohrad - nejsem si jista)...

nemas se ceho bat, mam 5/1,5 a naprosto bez problemu
zara
Junior

Odeslat příspěvekod Eithne 13. 2. 2006 13:32

Takze diky za odpovedi... Mne se jen nezdal ten mesicni pausal, protoze ta aktivace se vyplati (pri te rychlosti).
A mate zkusenosti se zapojenim vice PC/ntb na NETBOXU? My budeme asi tri 2 ntb a 1 komp... Jak to resit? Staci switch? (jak se pohybuji cenove? Fakt v tomhle nemam prehled, kamos mi nabizel neco za 500)
Za vsechny rady predem dekuju :wink:

EDIT: A fakt nemaji zadny FUP?
Co te nezabije, to te posili!
Eithne
Junior

Odeslat příspěvekod jurisman 13. 2. 2006 14:16

Chello nedoporučuji v žádném případě. Jsem jejich klient a mám variantu Easy. Asi před týdnem mi od nich přišel email, kde bylo slavnostně všem sděleno, že u dražších tarifů navyšují rychlost. Na můj dotaz proč mi to posílají, když tam pro mne není žádná nová informace a kdy navýší rychlost i nám sockám , co máme pomalejší tarify, vůbec neodpověděli. Celý tento víkend připojení internetu bylo přerušováno výpadky, ale podle technické podpory bylo vše v pořádku. Chování společnosti UPC mně tudíž poslední dobou přesvědčilo, že i já mám zvolit jiného poskytovatele internetu. Uvažuji právě o Netboxu nebo o Bluetonu. Prosím též poraďte.
jurisman
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 13. 2. 2006 16:56

Krásně se nám to tady rozjíždí, jen tak dál. :)
Vapadá to, že Netbox žádné problémy nedělá, což je dobré.

Nevíte, jestli NB náhodou neomezuje P2P sítě (Bittorrent)? Třeba Eurotel to u CDMA dělá, takže se pak dá stahovat na P2P jen velmi pomalu.

MK
mapupsa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod loldaolda 13. 2. 2006 17:46

Néé neomezuje, jen nevím co pořád ještě chcete slyšet? Netbox je nejlepší ISP...

Myslím že už i v tomto topicu to dost lidí nepřímo řeklo, tak nevím o čem diskutovat :)
GNU/Linux - Free software, Free society.
loldaolda
Junior

Odeslat příspěvekod vyghum 18. 5. 2006 21:50

FUP opravdu není. Na propojení více pořítačů budeš potřebovat router (cca 1000,-Kč nejlevnější). Já na jejich lince mám 5 PC a jeden NTB.
vyghum
Junior

Odeslat příspěvekod ruby 18. 5. 2006 22:09

Keby bol ten Netbox aj v Bratislave xD
ruby
Junior

Další stránka