Nextra ADSL zaviedla F.U.P!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod qwerty3 2. 3. 2006 13:09

http://www.nextra.sk/article.php?riesen ... :adsl::fup

a nikomu ani slovo. zvysena agregacia, FUP, CHELLO RULEZ !!!

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu; pri psani nazvu nepouzivejte Caps Lock, osumnact vykricniku ma stejny vyznam jako jeden
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Up 2. 3. 2006 14:02

Prasata. Este dobre ze DSL nepouzivam >:-[]
Up
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerty3 2. 3. 2006 15:14

moja rec, u nas je CHELLO! hned zajtra rusim tento *****, DSL modem vyhodim z okna a objednam si za 512-ku za 559,- Sk alebo 1024-ku za 769,- Sk s DPH.
polibte mi *****, NEXTRA.
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoyFila 2. 3. 2006 16:22

neviem deti, ale ja som cez den v praci a cez week stahujem a to plnou ryhclostou 1:1. a setrim aj elektinou ze mi nejde (v pripade flatu) comp cely mesiac. 400W zdroj nieco aj spapa :)
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 2. 3. 2006 16:46

tak sa s tym rozluc, alebo si to budes stahovat po 1GB balickoch :)
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoyFila 2. 3. 2006 16:49

qwerty3: kto ?
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod vmm 2. 3. 2006 16:53

Idem dat zmluvu preskumat pravnikovi a adios nextra!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
vmm
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 2. 3. 2006 18:55

Priklanam sa k nazoru, ze by od nich bolo pekne to oznamit aspon trosku dopredu a nie sa to dozvediet v ten den,ako sa to vsetko deje.Mozno to vela ludi ani netusi este.Ako osobne to nepovazujem za az taky problem,sice boli dni,kedy som stiahol aj 1,5 GB,ale take boli dva do mesiaca a aj to nie stale,takze az tolko by sa ma to dotknut nemalo,ale predsa,ak sa hraju na serioznu spolocnost,informovat svojich zakaznikov by nebolo zle,hlavne ked ide o takuto vec.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djmilas 2. 3. 2006 19:11

Přesně proto jsem rád za své gprs připojení..Žádné FUP nemůže existovat :) nižší rychlost už totiž neexistuje..
djmilas
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 3. 3. 2006 00:32

Tak tu sa ukázali typiský powerusers.
Mne denne 1GB/den stačí. Síce kvalitný film má viac ako 1GB no čo budem ho sťahovať 2-3dni ale môžem osrať, si ho požičám/zoženiem a hotovo.
Nextra platí ST za 1GB asi 75-80SK, internet zálohovač mesačne stiahne asi 50GB*80SK=4000SK, a to si platil za 1024 okolo 888sk bez dph. Takže môžete byť ticho a byť rady, že nieje len DSL DATA, že dali FLAt je len ich dobrota.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 3. 3. 2006 17:49

qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 3. 3. 2006 19:07

No ono to ani pre mňa nieje agragácia ale hrubé "manuálne " nastavnie na 128kbps, agregácia bola písaná na počet userov na routery. Takto to tam hodia a ide to 128 aj ked mám flat 1024, tejto rýchlosti by sa to malo približovať. Takže linka ide na piku, takže poprušenie zmluv.
Pre mňa MF, ja má trafic tak priemrne 5-10GB/mesiac.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 3. 3. 2006 19:26

Na moje slova dochází ... a není to agregace (jak se snaží tvrdit na hotline), ale FUP.
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod yaggi 3. 3. 2006 21:15

GTS zavadza novu cenovu politiku NEXTRA = GTS
yaggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maxicek 3. 3. 2006 21:25

Tu sa nie je o com bavit. Myslim ze 30 GB na mesiac je uplne v pohode. Teda pokial nechcete, aby vam internet bezal na localhoste, tak to je vam ozaj malo.
Maxicek
Junior

Odeslat příspěvekod nl 4. 3. 2006 00:43

asi by vam to mali poriadne zagregovat, to by ste boli asi stastnejsi. Kua ked chcete aby vam to bezalo na plnu rychlost stale, tak si kupte program z meranym objemom dat, neviem preco by vas mala nextra dotovat >:-[]
nl
Junior

Odeslat příspěvekod Azrael (novy) 4. 3. 2006 01:22

Neviem naco potom Nextra vobec poskytuje FLAT programy...
Azrael (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Maxicek 4. 3. 2006 10:28

Otazka pre vsetkych, kto je tak strasne nastvany na Nextru. To vam nestaci priemerne 30 GB/mesiac. To co stahujete? Filmy? Kedy to pozerate? Alebo to presurfujete? To tazko.
Maxicek
Junior

Odeslat příspěvekod Rarach 4. 3. 2006 10:42

Suhlasim s Maxicekom. 30gb mesacne je obrovske mnozstvo dat. Jediny komu to nestaci su totalny tahaci ktorym bezi non stop stahovanie p2p.
Sa uvedomte ludia. Vsetci by ste chceli kvalitu ako na datovke a ceny flatu.
Aky by mal byt podla Vas rozdiel medzi 30gb data programom a Flatom ??? Asi ziaden, ze... . 25GB datovka od Nextry stoji 2933sk bez dph a vy chcete mat taku istu alebo este lepsiu kvalitu za ubohych 444 mesacne.
Je mi z Vas zle. Na mieste Nextry vam po precerpani limitu rychlost pribrzdim na cely tyzden a nie len do konca dna.
:!:
Rarach
Junior

Odeslat příspěvekod pipiak 4. 3. 2006 11:10

Vies ked by som chcel chodit po pokeci a pozerat si http://www.zoznam.sk tak by som si nedal zaplatit dsl2000 FLAT za 3000sk mes. NEVIEM ci chapes slovo FLAT,resp. neobmedzeny net. Alebo to ber tak ,v telke ti chodia reklamy ze mas tahat a pozerat filmy na nete s ich neuveritelnym netom.

Keby FUP/agregacia fungovala tak ako ma ,nikto by proti tomu nic nemal. Lenze ta zacnu obmedzovat za to ze tahas (ked mas FLAT program a s tym umyslom si si to zakupil) ...

Malo by to by riesene nasledovne>
Mame 4PC a jeden z nich je downloader (povedzme ze ja)
Ak sa ti traja pripoja na net a zacnu tahat maily/surfovat(porty 25.80) ziskaju prioritu (myslim ze sa tomu nadava QoS),a mna to trochu spomaly ale ne 1:30 (ked su tam 4 PC)
Spomaly ma to presne o tolko kolko oni potrebuju (na stiahnutie mailov ti staci 30s,a nemusim trpiet cely den ,aj ked nikto netaha)
pipiak
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 4. 3. 2006 14:27

Maxicek píše:Otazka pre vsetkych, kto je tak strasne nastvany na Nextru. To vam nestaci priemerne 30 GB/mesiac. To co stahujete? Filmy? Kedy to pozerate? Alebo to presurfujete? To tazko.

Mna hlavne sere 1GB/den, lepšie by bolo 7GB/týždne, alebo 30GB/mesiac. Alebo ked ťaháš film, alebo poriadnu hru, alebo niečo objmené nad 1GB, ťaháš to viac ako deň. Inokedy bysi to stiahol za "chvílu".
Ja mesačne stiahnem 10-15GB, niekedy len 5GB.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 4. 3. 2006 15:42

cez weekend to neobmedzuju ani po 1GB. vyskusane. oficialne, neoficialne ? dokedy ???
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yo! 4. 3. 2006 15:53

stale je to neobmedzene...rychlost ti sice klesne,ale tahat mozes neobmedzene. v zmluvnych podmienkach pisu jasne o tom, ze rychlost nie je garantovana...
yo!
Junior

Odeslat příspěvekod yo! 4. 3. 2006 15:57

Azrael píše:Neviem naco potom Nextra vobec poskytuje FLAT programy...

mas pravdu, naco ? aspon by ste vy chamrad stahovacia isli k inemu providerovi a nam beznym zakaznikom, by zostali volne linky.
len chodte...
Naposledy upravil yo! dne 4. 3. 2006 16:43, celkově upraveno 1
yo!
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 4. 3. 2006 16:09

provider, ktory povazuje zakaznikov za chamrad tu nema miesto.
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andy 4. 3. 2006 16:13

Pre stahovacov: Aj kedy ste mali cely mesiac 128 kbps, tak takych 30 GB za ten mesiac natahate..
Andy
Junior

Odeslat příspěvekod yo! 4. 3. 2006 16:14

qwerty3 píše:provider, ktory povazuje zakaznikov za chamrad tu nema miesto.

keby som bol provider, tak som s FUPkou prisnejsi !
len ma mrzi, ked tu kydaju na providera s ktorym som roky spokojny a nemal som s nim ziadne problemy...
yo!
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 4. 3. 2006 16:57

yo! píše:
qwerty3 píše:provider, ktory povazuje zakaznikov za chamrad tu nema miesto.

keby som bol provider, tak som s FUPkou prisnejsi !
len ma mrzi, ked tu kydaju na providera s ktorym som roky spokojny a nemal som s nim ziadne problemy...

Takto by sme dopadli s tvojím prísnym FUP :mrgreen:
Oni zarobia ja by som FLAT ani nedával, ale na DATAch nezarobia.
Na FLAT ano, lebo veľa ľudí má net len na kukanie.

MF, nechám to utriasť a uvidíme, ako to bude, lebo posledné dni mi ich skvelé FUP ***** rýchlosť a chodilo mi to 100-1000kbps, ping aj 5sec (to som nestiahol ani 100MB), ale dostali doslovne pičunk v rámci slušnosti. A zas to ide ako má priemer 1100kbps ping priemer 30ms, takže uvidíme ako dlho to vydrží.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Azrael (novy) 4. 3. 2006 23:33

yo! píše:
Azrael píše:Neviem naco potom Nextra vobec poskytuje FLAT programy...

mas pravdu, naco ? aspon by ste vy chamrad stahovacia isli k inemu providerovi a nam beznym zakaznikom, by zostali volne linky.
len chodte...
Vy chamrad stahovacia? Nemam nextru, tak sa uvolni chlapce ;)

By som sa im na to hned z vysoka vys*al.
Azrael (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod yo! 5. 3. 2006 08:23

tak, sa Ti ospravedlnujem,ale nechal som sa uniest...nadavat alebo kritizovat na nieco resp. niekoho vie kazdy (aj ked Ty zrovna si nenadaval...).

peace
yo!
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 5. 3. 2006 11:07

Composite píše:Mna hlavne sere 1GB/den, lepšie by bolo 7GB/týždne, alebo 30GB/mesiac. Alebo ked ťaháš film, alebo poriadnu hru, alebo niečo objmené nad 1GB, ťaháš to viac ako deň. Inokedy bysi to stiahol za "chvílu".
Ja mesačne stiahnem 10-15GB, niekedy len 5GB.e/quote]

Presne tak,toto je moj pripad,kludne by mi vyhovovalo 30GB mesacne,limit,ale to 1GB denne...sem tam sa vyskytne den,kedy som stiahol viac,mozno 1,5GB ale nikdy som sa mesacne nedostal cez 15GB,prakticky okolo 5GB mam mesacny traffic,ale vravim,niekedy sa vyskytne den,kedy je to viac ako 1GB a toto ma potom dost obmedzi.Ale ved uvidime,ako to bude inak ficat.Ak to nebude robit ine problemy,tak s tymto sa da vyrovnat :)
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pipiak 5. 3. 2006 12:02

Takze toto je toto co som poslal ja:

Dobry vecer,
Chcem sa ospravedlnit ze vas otravujem az o siestej,ale na fore som si precital mail z vasej firmy ktory ma poburil>

TU BOL TVOJ LIST

Strasne som si chcel dat zavies ADSL ,dokonca teraz ked sa konecne zvysuje rychlost a postupne uvolnuje trh,ale TOTO. Vy si dost zamienate pojmy a dojmy- agregacia <> FUP je to troska rozdiel.
To je sproste obmedzovanie zakaznika.
Okrem toho ,napr ja som si chcel dat zaviest dsl2000 ,mam platit 3000sk/mes a este ma chcete obmedzovat a urcovat kolko a kedy mam tahat,to je podla vas neobmezeny internet,a obsmietat sa tu pojmom agregacia,to je vytazenie siete. Ak vam poviem ze byvam v dedine kde nikto nema dsl co mi poviete kto mi zatazuje net ...
Keby ste rovno povedali ze je to program datovy tak by to bolo ,to ma od flatu dost daleko - je to presnejsie DSL DATA 30 (problizne mesiac ma 30dni)

TOTO mi odpisali :
Dobry den,

zavedenim FUP dodrzujeme zmluvne podmienky sluzieb poskytovanych s agregaciou kde aj po plnom uplatneni FUP budu nadalej dodrzane rychlosti nad stanoveny agregacny pomer prislusne sluzby. V pripade nesuhlasu Vam mozeme poskytnut jednu z meranych sluzieb.

A ja na to:

velmi sa mi nezda, v zmluvych podmienkach je pisane o agregacia = znizenie rychlosti v suvislosti s vytazenim siete.
p.s keby som nechcel tahat tak by som si zobral meranu sluzbu. (akoze platit cez 5tis mesacne za net,no prepacte ale az taky dobry net neposkytujete - T3/T1/satelit)

Este by ma velmi zaujimalo kolko platite za data ST,velmi lebo ak sa vam to doteraz oplatilo,a zakaznici boli spokojny tak nerozumiem ...
... len tak toto nieje moj nazor mna len nastval tel list,ale ak si myslite ze som jediny tak si prezrite fora na tuto temu,diskutuje sa tam iba o vasej firme ako ste so zakaznikmi ...

6.marca

Dobry den,

skutkova podstata je nadalej v rychlosti, ktoru aj pri aplikovani FUP dodrzujeme. FUP bola zavedena prave z dovodu zvyhodnenia kazdej skupiny uzivatelov. Pokial by ste mali zaujem o neustale tahanie, bez akychkolvek obmedzeni ktore suvisia so sluzbou ADSL, jedinou moznostou je prechod na lepsie riesenie, teda pevnolinkove pripojenie, pripadne stale je mozny prechod na jednu z nasich meranych sluzieb.
Samozrejme akceptujeme Vas nazor, kazdopadne, zavedenie FUP ostatnymi poskytovatelmi je len otazka casu a samozrejme vznika otazka, ake podmienky poskytnu oni.

PS. neznasam ak ma silovo navadzaju na sku... meranu sluzbu ked ja chcem tahat,asize preto chcem flat ne :shock: :evil:
Naposledy upravil pipiak dne 6. 3. 2006 18:27, celkově upraveno 1
pipiak
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 5. 3. 2006 18:20

to co odpisali nie je pravda, uz len z toho principu ze agregacia je prirodzeny jav a FUP umele obmedzenie. FUP sice nezpomali linku pod rychlost max. agregacneho pomeru, ale ku takemuto spomaleniu v praxi pri normalnej agregacii nedojde, musili by vsetci tahat naplno a to sa nikdy nestane. nextra proste zaviedla datovy limit a k zamaskovaniu tohoto faktu doslova zneuziva pojem agregacia.
a este jedna vec..:
nextra uvadza ako dovod agregacie toto:"aby dochádzalo k rovnomernejšiemu využívaniu dostupnej kapacity prenosovej siete operátora všetkými zákazníkmi a tak sa zamedzilo zhoršeniu parametrov kvality služby jedného zákazníka v prospech druhých. Veríme, že tento pozitívny krok uvíta podstatná väčšina našich zákazníkov."
ked som vsak volal na hotline nextry, bolo mi povedane ze agregaciu zaviedli z dovodu platenia vysokych poplatkov spolocnost slovak telekom za prenesene data.
z vyssie uvedebeho je jasne, ze infornacie na stranke nextry su zavadzajuce a nextra klame.
cez weekendy FUP obmedzenie neplati, takisto ludia s datovo meranymi produktami mozu tahat zadarmo a zrejme aj tahaju, a napriek tomu cez weekendy sa nikto nestazuje na pokles rychlosti
[/b]
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerty3 5. 3. 2006 19:41

a este maly update stranky:

http://members.lycos.co.uk/nexxtra/
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 5. 3. 2006 20:29

pipiak píše:
... len tak toto nieje moj nazor mna len nastval tel list,ale ak si myslite ze som jediny tak si prezrite fora na tuto temu,diskutuje sa tam iba o vasej firme ako ste so zakaznikmi ...

Ked som sa ja sťažoval na to, že mi to blbne, mi povedali, že to ide super, lebo sa nikto nesťažoval, že je problém u mňa. Tak som mu povedal, že mám nanovo nahodený PC, a že nie všetci majú čas sa sťažovať, že niektorí narozdiel od nich aj pracujú,....
Tak sa na to pozreli a už to ide,...

Suhlas FUP, je manuálne, hrubé a úmyselné zasahovanie do rýchlosti. Načo potom ST platím za 1024kbps prípojku a im za program! Nech mi vrátia späť peniaze, ked budem používať 128kbps, čiže by som im mal platiť aj ST iba osminu ceny, ktorú platím za 1024.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 6. 3. 2006 20:38

Rychlost stahování dat: 13.1 KB/sec
Rychlost připojení k internetu: 104.6 Kbps
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yo! 7. 3. 2006 08:23

Vaše posledné merania:

2006-03-07 08:19:27 131.8 KB/sec
yo!
Junior

Odeslat příspěvekod yaggi 7. 3. 2006 09:39

6.3 som limit 1 GB neprekročil, aj napriek tomu som mal 16 kbps.
pre tých čo obhajujú nextru - do pc som uložil 24 MB a celkovo som mal 600 MB, počúvam radio, pozerám si video a kúpil som si flat aby som nemusel pozerať kam možem kliknúť a kam nie
yaggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 7. 3. 2006 12:09

yaggi píše:6.3 som limit 1 GB neprekročil, aj napriek tomu som mal 16 kbps.
pre tých čo obhajujú nextru - do pc som uložil 24 MB a celkovo som mal 600 MB, počúvam radio, pozerám si video a kúpil som si flat aby som nemusel pozerať kam možem kliknúť a kam nie
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 7. 3. 2006 14:33

aj mne stale nukaju data, dostali prikaz kazdemu nukat data lebo to uz nikto nechce, nech s tym idu do riti.
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 7. 3. 2006 15:26

čurác* nevolali, ja ich môžem jeba*, dnes to šlo super, ale ak to večer pôjde na fuck sa majú po pič*!

V silnej perevádzke mi to nikdy nešlo, tak pomaly ako teraz. Nevedl som čo je agregácia a teraz sa to jeb*, a isto nemajú nový 15000 zákazníkov HA HA HA
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod JoyFila 7. 3. 2006 15:40

ja si vysvetlujem Neobmedzeny net takto: neobmedzeny, cize stiahnem tolko dat kolko linka da. Cize ked nextra zaviedla FUP, stale poskytuje Neobmedzeny net..
to co spravili je z hladiska Usera dost zle, z hladiska nextry, ktora plati za stiahnute data (prinajlepsom len 65sk za 1GB) prerabala aj ma 512/128 flate.. teraz by prerabala dvojnasobok.. Mna len zaujima, ci vsetci nespokojny nextra users (cize tahaci nad 40GB mesacne) prejdu k Telecomu... potom bude len otazka casu, kedy aj T-Com zavedie FUP (Madarsky T-Com FUP uz ma..)
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod yaggi 7. 3. 2006 15:50

aj ja si predstavujem že stiahnem kolko linka dá, ked mi to ide pomaly jednoduch vypnem radio a ide to rýchlejšie, ale neplatim mesačne 1700 Sk aby som mal rýchlosť menšiu ako dial
yaggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoyFila 7. 3. 2006 15:55

1700 ? boze to co platis ?
TP 249sk +DSL 399sk + Flat cca 600sk +DPH stale je to len 1485,- sk
a zas nextra vikendy neobmedzuje..
co sa tyka rychlosti, zial v zmluve uvedena minimalna rychlost nie je, avsak by nemala byt mensia ako rychlost / agregacia (teraz je to tusim u nextry 1024:55 cize 18,61kbps.. a vlastne nextra blokuje na 128, cize ide ti to rychlejsie ako ma/moze)
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod yaggi 7. 3. 2006 16:02

ty toho moc nenaplatiš, ked zabudneš že treba uhradiť aj DPH
yaggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoyFila 7. 3. 2006 16:06

TP 249sk +DSL 399sk + Flat cca 600sk +DPH stale je to len 1485,- sk

kukni ten prispevok este raz..
a opravujem cenu nextry na 444sk (Bez Viazanosti)
cele by to stalo aj s DPH 1299,48 Sk,-
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod yaggi 7. 3. 2006 16:15

ja sa pozerám na faktury, sam si ich platim nextra 528,- ST 249+699+DPH = 1128 to je spolu 1656,- tých 1700 som napisal bez kalkulačky a nahladu na faktury, lebo som tam mal nejake hovory ktore som teraz odratal
yaggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoyFila 7. 3. 2006 16:25

otazne je, preco mas dsl 1500 ked mas flat 1024

riesenie je tahat cez vikend alebo ist do telecomu..
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod yaggi 7. 3. 2006 16:34

ano cena nextry je 444+DPH =528
pevna linka 249+ ST DSL 1000 = 699+ DPH = to je 1128,-
dsl mam od 1.2.2004
ked pozeraš ceny pozri sa aj pod tabulku kde je napisane bez DPH
yaggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwerty3 7. 3. 2006 16:34

ja som podal ziadost na zrusenie uz 2.3, este tento mesiac a jeden (vypovedna lehota) takisto aj na telekome, a potom zbohom nextra, hello chello.
a co sa tyka FUP u T-COMu mozno mozno ho zavedu ale nemusia pretoze za prenesene data neplatia nikomu a konkurencia (chello) bude stale rast.
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 7. 3. 2006 17:47

Ja som im poriadne vypič*val a už to ide ako má rýchlosť cca. 1158kbps, ping už je cca. 30ms. Takže zataiľ spokojnosť.

CEna: (ST pohoda(maximálne využívam, zadara hovori) 249sk + ST DSL 249sk+ Nextra FLAT1024 444sk)*1,19 dph=1120,98sk s dph, ale kedže pevnú linku som mal aj ked som mal WIFI, tak ju neberiem do úvahy, proste by som ju mal aj bez DSL.
Takže za net platím 824,67sk s dph, za ***** wifi som platil 583sk s dph a nestálo časom za nič.

CHELLO light 1024/128 >cena 1.099,- Sk (s DPH), IBA jedno PC. Takže DSL je lacnejšie, UP 256 >rýchlejšie, podľa meraní je DSL rýchlejšie a možno pripojiť viac ľudi.
Aby sa chello vyrovnalo UP na 256 je tam poplatok 179sk s dph, čiže celkové náklady vzrastú na 1278sk s dph čo je viac ako za DSL1024+HLAS!
Naposledy upravil Composite dne 7. 3. 2006 17:51, celkově upraveno 1
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod qwerty3 7. 3. 2006 17:50

no jo, chello by malo tiez zvysit rychlost aby sa vyrovnalo. uz raz tak urobilo z 256 na 512.
qwerty3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pipiak 7. 3. 2006 21:42

Dnes som volal do ST / t-com (od zajtra) . Zavadzaju nove programy,ceny ... A hlavne FUP zatial a ani neplanuju . Oni maju iba svoju agregaciu,o ziadnom nutenom obmedzovani neuvazuju (sak ani nemusia,ked to kupuju sami od seba)

Ta slecna/pani ma tak srdcevruco presvedcovala aby som si dal adsl este dnes. dokonca ked sme skoncili,tak mi este ona zavolala a 15min hovorila o inych alternativach ...

Niekedy som vravel ze ST ani za nic,ale monopol ,je monopol. A toto co urobila nextra to bolo to najchabsie,tym len ST pomohla.
(slovanet pre ST neni konkurencia - net 512 ,realna speed 128)
pipiak
Junior

Odeslat příspěvekod JoyFila 8. 3. 2006 13:45

st dsl 249,- ? to nebola akcia na tri mesiace ?
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 8. 3. 2006 18:23

JoyFila:
Nie, na 3 mesačné akcie môžem srať, to bolo na 1rok.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod JoyFila 9. 3. 2006 13:52

Composite píše:JoyFila:
Nie, na 3 mesačné akcie môžem srať, to bolo na 1rok.1/quote]

ok, nejak si nepametam vsetky akcie
JoyFila
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 9. 3. 2006 18:28

neva
Composite
Junior