Sdílení inetu mezi 3PC pomocí křížěného kabelu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Weslo 19. 3. 2006 09:57

Jde to vůbec???představoval byc si to asi takhle:
v kuchyni 1 PC přímo připojené k chello(nonstop provoz) a v něm 3 síťové karty:
1)přivádí chello do PC
2) a 3) do ostatních 2 PC
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vandal 19. 3. 2006 10:01

jde
vandal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Weslo 19. 3. 2006 10:11

vandal píše:jde

hm a jak???na tom pc z kuchyně jsou Win2k a tam lze povolit sdílení připojení k inetu jenom jednomu dalšímu připojení ne oběma...
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WilliamRiker 19. 3. 2006 10:29

To jak si popsal jde, aje ale snazsi mit v serveru 2 sitovky a koupit switch, pak se ty 2 kompy uvidi v okolnich pocitacich a muzes parit hry a kopirovat mezi nimy...Na dileni internetu je lepsi nejakej soft na to zamerenej, treba KerioWinroute
http://www.kerio.cz/kwf_home.html
je k to mu ceskej manual a je to cesky, hezky a prehledny, velice rychle se vtom naucis
, nebo nejakej linux
http://www.brazilfw.com.br/forum/portal.php
tenhle je fakt nabusenej a nepotrebuje ani super komp, kamos to ma na 386, ale cim vic kompu v siti chce to asi lepsi komp
WilliamRiker
Junior

Odeslat příspěvekod abcabc 19. 3. 2006 10:36

a nebo koupit router a v kazdym kompu mit jednu sitovku
abcabc
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 19. 3. 2006 16:28

Taky doporučuji router. Mám Canyon CN-BR1 a 2 PC připojená natrvalo a jedno dle potřeby. Funguje spolehlivě a cena je do 900 Kč včetně daně. To sdílení se 2 síťovkama jsem používal taky, ale štvalo mě, když jsem seděl půl dne s noťasem u TV v obýváku a vedle mi zbytečně běžel další počítač.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod kiel.l 19. 3. 2006 17:17

Mám stejnej router a naprosto vpoho, jede už rok a půl někde zapadlej za stolem a ani nevim, že ho mám :)
Rozhodně doporučuju router, k některým se dá i připojit HDD a pak máš k dispozici i data aniž bys musel mít zaplej PC suplující "server".
AMD Athlon64 3000+ (Venice), Asus K8N-E, 3*512MB@333 RAM, GeForce 6600GT, 160+80+80GB HDD, DVD-RAM, CD-RW, 19"CRT AOC (1280*1024), WinXP SP2, 350W Fortron

NTB Asus V6Va P-M 2GHz, 1GB DDR/533 RAM, HDD 100GB, ATI X700 128MB, 15"TFT 1400*1050
kiel.l
Junior

Odeslat příspěvekod adams 19. 3. 2006 17:25

vycházejte z toho, že má dostatečný počet síťovek na to, aby to chodilo za pomocí softwaru.

Já na občasné připojení 3. PC (notebooku) pouštím freeproxy, akorát je tam pobém, že se musí u takového počítače vždycky přenastavit připojení.

Kerio winroute firewall je placený. Podobně se dá použít 602 lan suite, který je do 5 uživatelů zdarma.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Weslo 20. 3. 2006 10:40

2 all:díky

2 Adams:tak zkoušim 602 LAN Suite a je to na mě trochu moc složitý...nikde jsem se v nápovědě nedočetl jak a co mám nastavit..pokud jedu pomocí configuration wizard tak to nefachá ...nevíš prosím o nějákém návodu pokud možno v CZ..
Weslo
Mírně pokročilý