zesílení signálu Wi-Fi routeru

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xcmaniax 22. 3. 2006 11:50

Ahoj.Bydlím v paneláku a v obýváku máme wifi router přes který je přes kabel připojen k netu jeden notebook v obýváku a já na svém notebooku mám net přes wifi, ale na druhém konci bytu. Problém je, že signál tu není pořád dobrý, občas skočí na nízký nebo i velmi špatný. Na net mi to až tak nevadí, stahování, prohlížení stránek je v 90% v pohodě, horší je to ale se skypem. Asi kvůli nízké odezvě je komunikace dost nepohodlná. Mám asi tři možnosti-přesunout router blíž, dovést sem kabel-to by ale byla dost velká"akce" s přelištováním apod. Napadlo mě jestli se místo té antény routeru nedá připojit nějaká silnější, která by mi v mém pokoji zlepšila signál?Nemáte někdo tip?Díky:-)
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 3. 2006 12:13

Jaky mas router? V panelaku by mela bohate stacit uz standartni antena (ja chytam ASUS z protejsicho bytu pres 3 18cm panelove zdi) nebo zkus sehnat malicko vetsi 5dB antenu (davaji se napr na nektere vyrobky TP link nebo Lynksis).

Ale nejdriv zkus na routeru nastavit max silu sugnalu. Nechce se mi verit ze by WiFi nedal jeden byt :(

Problemy se Skype mohou byt taky na strane poskytovatele a to bud u tebe nebo u toho komu telefonujes, pokud nepodporuje QoS. Na VoIP to chce holt kvalitni linku a nizke odezvy.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djadja 22. 3. 2006 12:15

Zdravím, nejlepší zesilovač je anténa.
http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalo ... 13&it=8910
K tomu budeš ještě potřebovat tzv. pigtail, tj. kousek kabelu s konektory (redukce konektoru na anténě na konektor na routeru).
Ta anténa by měla stačit 8 db.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod xcmaniax 22. 3. 2006 12:26

mam router msi.ne net jde v pohode jen uz to asi neutahne tu odezvu, obcas treba stahuju v pohode 400kB/s, nekdy se mi zase kvuli signalu samo odpoji i icq, je to proste na stridacku.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 3. 2006 12:35

djadja, počkej to je směrovka-panelovka, to už nepřeháněj, je to jen do bytu :) takovou jsem dával na 300m :) stačí klidne obyč silnější šroubovací všesměrovka (5dB + )
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 3. 2006 12:38

A jakou mas linku? u nas p2p sítě a samozřejmě vyšší agragace zpomalují odezvu (z 15 na 25ms, APcko 280m daleko-páteřní bod). Holt je potřeba pingnout si servery.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 22. 3. 2006 12:39

Takže myslíte, že třeba tahle by byla v pohodě. http://zyxel.mironet.cz/ant-vsesmerova- ... p+dp57320/
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 3. 2006 12:42

myslím že ano :) kdyžtak mi ji můžeš omlátit o hlavu :D ne vážně,říkám ti že ASUS chytám přes 3 zdi, tohle musí na panelákový byt bohatě stačit.

To máš to černostříbrné MSIčko?
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 22. 3. 2006 12:45

Jo mam presne to, s usb print serverem.Linka je chello clasic (3Mbit).No objednam ji a pak uvidim, neni to zase takova investice:-)
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 3. 2006 12:46

Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 3. 2006 12:49

jj cetl jsem o nem, ale popravde na MSI jsem nemel odvahu, preci jen nepatri mezi vyrobce WiFi. Pres Chello jsem neslysel o problemech s volanim..kor Skype je na tom hodne dobre, pokud ti to nejede ani primo pres linku (jako pres ten napojeny na LAN) vyzkousej jiny kodek na volani. Nejsem si ani jsity podporou QoS u MSI...ale na 3Mbit lince by nemel byt problem mit 128micku linku pro volani vzdycky volnou. Ale to uz je do jine diskuse.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xcmaniax 22. 3. 2006 13:15

Ted jsem zkousel ten skype v pokoji kde je ten router a uplne v pohode (pres wifi), meril jsem odzvu a prumer je 21ms a v pokoji u sebe jsem to mel skoro 60 a to byla asi jeste lepsi situace.Tak jsem obednal tu antenu a uvidime...Jinak ten router za ty penize celkem pohoda, takovy "malicky"zarizeni, zatim cca mesic a pul bezproblemovy chod.
xcmaniax
Junior

Odeslat příspěvekod duryy 26. 3. 2006 17:28

a skusil si prehodit kanal, a premeral si si ci ta neaky dobracisko nerusi?
duryy
Kolemjdoucí