Sdileni internetu pres LPT

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jarec 26. 3. 2006 17:00

Mam nasledujici problem, sehnal jsem si starsi notebook (pentium 100Mhz) a chtěl bych ho používat na internet, bohužel tento notebook nemá síťovou kartu ani PCMCIA, ale ma LPT, tak bych chtel vedet jestli bude fungovat sdileni internetu z meho domaciho PC, nez do toho nacpu penize....

PZN: Na notebooku bude nainstalován win98SE a na domácím počítači je winXP Prof.

Diky za rady, Jarec
Jarec
Junior

Odeslat příspěvekod teekey 26. 3. 2006 17:18

Nevim, koukej po e-shopech a redukcich, ale myslim ze ikdyby takovy kabel existoval (LPT->ETH) bude lepsi koupit PCMCIA sitovou kartu a pocitace propojit navzajem kabelem (krizenym pokud nemas switch). Jinak strach nemej, jak budou obe PC v siti, tak muzes pripojeni nasdilet = bude to fungovat

zkus treba tuhle kartu, investice 5set kacek :)
http://forum.zive.cz/posting.php?mode=editpost&p=203704
Naposledy upravil teekey dne 26. 3. 2006 17:21, celkově upraveno 1
teekey
Junior

Odeslat příspěvekod Jarec 26. 3. 2006 17:21

Notebook bohužel nemá PCMCIA..a mne se jedná o tzv. přímé propojení kabelem (nebo tak nějak se to ve win jmenuje), právě nevím jestli přes to přímé propojení kabelem pojede internet
Jarec
Junior

Odeslat příspěvekod teekey 26. 3. 2006 17:24

aha, absence PCMCIA karty na notebooky je celkem zasadni chyba. On ten internet pojede, ale tve druhe PC (WinXP) bude server, kdyz PC vypnes, nebo restartujes tak hadej co se stane, na notebooku s netovanim skoncis. Je uplne jedno, zda vyvedes primi (rovny) kabel z PC1 do switche a z nej druhy rovny kabel do PC2 (notebook) a nebo to propojis krizenym kabelem. Ale o LPT redukci vazne nevim :(
teekey
Junior

Odeslat příspěvekod Jarec 26. 3. 2006 17:27

to je mi vsechno jasne, ale ja neschanim redukci LPT > LAN, ale ja chci propojit 2 PC LPT - LPT (jde to) a nevim jestli u tohoto typu pripojeni je moznost sdilet net z druheho pocitace
Jarec
Junior

Odeslat příspěvekod teekey 26. 3. 2006 17:33

vazne nevim, pokud vytvoris sit - muzes trebas prenaset soubory, tak by to jit melo, ale jak uz jsem psal, nemam stim zkusenost :(
teekey
Junior

Odeslat příspěvekod Quirit 26. 3. 2006 18:06

Kam až sahají moje zkušenosti, tak lze přes LPT (ať už pomocí Total Commanderu, nebo systémové funkce, která se však standardě neinstaluje a je třeba ji doinstalovat) a křížený LPT kabel propojit dva počítače pouze pro sdílení souborů. Obávám se, že sdílení internetu touhle cestou asi nepůjde... :-(
Quirit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skodik 26. 3. 2006 18:15

nevim jak ve windows, ale sdileni internetu a jakekoliv jine sitove sluzby jdou na Linuxech, je to hezky popsane v Linux Dokumentacni projekt.
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior

Odeslat příspěvekod sh run 26. 3. 2006 18:15

Au, az ma zabolelo,...ze internet cez LPT :) kamo drzim palce. Ked toto rozchodis daj vediet, skusal som nieco vyguuglit, ale nic okrem tejto stranky (celkom strucne a jasne o LPT...http://www.firewall.cx/cabling_dcc-parallel.php) Snad pomoze) caw
"Yeah, piece of cake!" & ''Nobody steals our chicks... and lives!'' (Duke Nukem 3D)
sh run
Junior

Odeslat příspěvekod Jarec 26. 3. 2006 18:28

Ta stranka je spis navod na konstrukci kabelu, ale mam novinu, po kompletnim rozdelani NB jsem zjistil, ze ma PCMCIA, jen byli zakryte takovymi dvirky, kterych jsem si nevsimnul :oops: . Chtel bych se zeptat jestli do tak stareho NB muzu dat i nejakou novou PCMCIA LAN kartu, jedná se mi zejména o to jak to bude s kompatibilitou...
Jarec
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel.Srubar 26. 3. 2006 18:32

Existují LAN adaptéry do paralelního portu, např. D-Link DE 620.
Pavel.Srubar
Junior

Odeslat příspěvekod Mim0 26. 3. 2006 18:43

na 99% sem si jist, ze LPT-LPT sdilet net, nepujde...ale pokud mas PCMCIA, tak neni co resit
Mim0
Junior

Odeslat příspěvekod sh run 26. 3. 2006 18:56

Tak to je fakt novina :))... pozicaj si od niekoho "pizza-mizza"(pcmcia) sietovku a skus. Podla mna je velka pravdep. ze to pojde. (iba zeby nie :-/ ) Gazdovskym rozumom vzate: na PCMCIA existuje/je standard + spatna kompatibilita by mala byt dodrzana...
"Yeah, piece of cake!" & ''Nobody steals our chicks... and lives!'' (Duke Nukem 3D)
sh run
Junior

Odeslat příspěvekod Jarec 26. 3. 2006 19:39

sh run píše:Tak to je fakt novina :))... pozicaj si od niekoho "pizza-mizza"(pcmcia) sietovku a skus. Podla mna je velka pravdep. ze to pojde. (iba zeby nie :-/ ) Gazdovskym rozumom vzate: na PCMCIA existuje/je standard + spatna kompatibilita by mala byt dodrzana...

Asi to tak udelam, ale na stredu nebo ctvrtek mam domluvene zapujceni kabelu LPT- LPT a budu vas informovat jestli to sdileni jede
Jarec
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 27. 3. 2006 12:22

Jde to přes Přímé propojení kabelem, protože to simuluje plnohodnotnou síť. Pokud se nainstaluje i IPX/SPX tak jdou pařit DOSové hry se síťovou podporou přes paralelní port!
Je to docela fuška, ale dá se to.
Zkoušel jsem to Windows 2000-Windows 98SE. Měly by jít i jiné kombinace.

Pokud bys chtěl Linux<->Linux nebo Linux<->DOS, tak na to je dobrý PLIP a taky to funguje skvěle.
wojta
Pokročilý

Další stránka