Ako vytiahnu? maximum z DSL ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod winmaker 15. 4. 2006 20:52

Mám DSL od T-Comu... DSL Doma, ide to 1Mbit ale linku mám 3 Mbit takže som pripojený 3Mbit ale oni mi posielajú len 1Mbit.... :D viem že nejak sa dá ich oklamať že mi budú posielať 3Mbit, je to trochu lamacké ale proste dá sa to..... kamarát to dokázal, hovoril že nejak cez packety... že ich im tam psolal nejak dosť vela a že oni zblbli a po každom mu posielali 1Mbit (ftedy ešte 512 no ale išiel na 3Mbity...) no a takto nejak to funguje... dá sa to ?? No teda, a ako ? :D
winmaker
Junior

Odeslat příspěvekod LamiX 15. 4. 2006 20:55

vetsi blbost sem jeste necetl :)
LamiX
Junior

Odeslat příspěvekod winmaker 15. 4. 2006 20:56

Vidieť že moc nečítaš...
winmaker
Junior

Odeslat příspěvekod boby 15. 4. 2006 21:05

nechaj si poradit od kamarata ;-)
boby
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 15. 4. 2006 21:07

Hehe, aj mne to ukazuje 3MB/s ;-) ale toto sa mi nezda, napriklad uz len preto, ze telefonna linka ktoru mame v baraku by take daco nezvladla...ked mi to zavadzali, tak to ich chlapik odskusal, a podla toho co mu to ukazalo je ten 1MB/s co mam tak akurat...

Ale sak sa spytaj kamosa a az ti poradi, napis to sem :)
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod infmtk 15. 4. 2006 21:08

winmaker píše:Mám DSL od T-Comu... DSL Doma, ide to 1Mbit ale linku mám 3 Mbit takže som pripojený 3Mbit ale oni mi posielajú len 1Mbit.... ./quote]

No tomuto dost dobre nerozumim jak to myslis.
Kazdopadne pokud platis rychlost 1Mbit, tak ti to pojede 1Mbit, zapomen na to ze si nejakym zpusobem sam navysis rychlost.
Pokud chces rychlejsi linku, tak jedina moznost je zaplatit si to.
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod winmaker 15. 4. 2006 21:15

infmtk píše:
winmaker píše:Mám DSL od T-Comu... DSL Doma, ide to 1Mbit ale linku mám 3 Mbit takže som pripojený 3Mbit ale oni mi posielajú len 1Mbit.... ./quote]
No tomuto dost dobre nerozumim jak to myslis.
Kazdopadne pokud platis rychlost 1Mbit, tak ti to pojede 1Mbit, zapomen na to ze si nejakym zpusobem sam navysis rychlost.
Pokud chces rychlejsi linku, tak jedina moznost je zaplatit si to.

No lenže ti hovorím že ja mám linku rýchlu 3Mbit ale oni ma blokujú ! "Púšťajú" mi len 1Mbit... ja sa pripojím a vypíše mi že pripojené a rýchlosť 3Mbit ale proste ide to len 1Mbit (lebo tak som si zaplatil) ja vám pošlem aj screen s tou rýchlosťou...
winmaker
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Balara 15. 4. 2006 21:17

3MBit si pripojeny na DSLAM. Z DSLAMU k tebe ide len rychlost ktoru si zaplatis. 3Mbit ukazuje pri pripojeni kazdy USB modem, pozdrav kamarata a nech ti netrepe hluposti.
Nevravím že mám na 100% pravdu.... :)
Jozef Balara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peptalkin 15. 4. 2006 21:18

Ty somar, to je len Tvoj modem schopny prijimat a odosielat data max. 3mbit/s.To nemá s rychlostou od t-comu nic spolocne.... To je rychlost, max. rychlost prenosu, ktory je schopny Tvoj modem zvladat. Sakra, prečo takéto lamy existujú?
Peptalkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod winmaker 15. 4. 2006 21:19

Jozef Balara píše:3MBit si pripojeny na DSLAM. Z DSLAMU k tebe ide len rychlost ktoru si zaplatis. 3Mbit ukazuje pri pripojeni kazdy USB modem, pozdrav kamarata a nech ti netrepe hluposti.

Ako sám hovoríš... nie na 100% máš pravdu :D

To peptalkin: Modem mi dokáže až 8Mbit/s a linka je 3Mbit/s šak mi to sám TECHNIK vyprával kedysi, keď som sa čudoval prečo to tam píše...
winmaker
Junior

Odeslat příspěvekod winmaker 15. 4. 2006 21:22

USB-ADSL modem "dslVigor" podporuje prístup na internet rychlosťou až 8 Mbit/s. S PC / Mac je prepojený cez USB port, cez ktorý je aj napájaný. Jednoducho sa inštaluje a podporuje všetky dostupné ADSL služby. Je plne kompatibilný s produktami Alcatel.. i/quote]

http://www.ipndata.sk/vigor318.htm
winmaker
Junior

Odeslat příspěvekod infmtk 15. 4. 2006 21:29

winmaker píše:www.winmaker.sk/speed-line.jpg

No pekny screen. Muzu ti sem taky hodit svuj kde mam na LAN napsanou rychlost 100Mb/s a na WLAN 11Mb/s, to ale taky neni skutecna rychlost meho pripojeni do internetu.

Ten tvuj 3Mb/s je opravdu max rychlost jakou je pripojeny do site tvuj DSL modem (jak psal Josef Balara). To ze Vigor318 umi i 8Mb/s je pravda, ale ustredna na druhe strane umi jen 3Mb/s, takze ti to pise 3Mb/s. To je neco podobneho jako kdyz moje wi-fi karta umi 54Mb/s, ale pripojuju se na AP ktere je pouze 11Mb/s, tak jedu taky na 11Mb/s.
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peptalkin 15. 4. 2006 21:34

Ospravedlnujem sa.Myslel som ,ze je to max. rychlost modemu...
Peptalkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 4. 2006 22:54

tak ale já nerozumím, proč se ptáš nás tady, když tvůj kamarád udělal přesně to, co ty tady teď chceš po nás...jak vidíš, jsme příliš natvrdlí na to, abychom tvoji myšlenku dokázali alespoň uchopit...

domluv se s kamarádem a až rozjedete tuhletu "velkovýrobu" rychlých internetů, garantuju ti, že tuhle myšlenku můžete prodat devadesáti procentům českých, slovenských, maďarských a ukrajinských domácností...

a sázím trenky, že ani švédi tím nepohrdnou...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008