Pomalé načítání stránek

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M4rtin 8. 5. 2006 11:34

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Mám následující problem: v bytě, kde bydlím, máme zavedený pomocí stovkové sítě internet. Na půdě našeho domu je AP, takže přijem je přes Wifi. Připojeno je několik lidí.

Problém je ten, že se mi od minulého čtvrtka začaly načítat stránky/emaily/data přišerně pomalu. Princip je krásně vidět na příjmu emailu: prvních 10 až 15 kB se načte normálně rychle a potom se příjem zastaví. Některé jednodušší stránky se načtou po chvíli, složitější jako je živě, mobilmánia atd. vůbec.

Tento problém je jak na stopním PC tak na notebooku. Kolega, který bydlí pode mnou a připojení zařizuje mi tvrdí, že mu všechno běží tak jak má.

Nemáte někdo nějaký tip, co by mi to mohlo dělat? Jelikož se to děje na dvou PC současně, podezříval jsem špatné nastavení, možná i aktualizace XP. Potom mě napadlo, že by to mohlo být kabelem, jenže to by to neběželo už vůbec.

Zajímavé je také to, že PING např. seznam.cz běží klidně hodinu v kuse třeba 8ms, takže připojení pomalé není ... zkoušel jsem všechny možné prohlížeče a funguje to stejně špatně všude. Moc nevím, co s tím.

Díky za případné tipy a rady.
M4rtin
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 8. 5. 2006 11:58

mrkni se, jak to jede sousedovi ;-)
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M4rtin 8. 5. 2006 12:09

.ParadoX. píše:mrkni se, jak to jede sousedovi ;-)

Zajdu tam, ale jak jsem psal: tvrdi, ze v pohode :(
M4rtin
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 8. 5. 2006 12:18

mě to totiž hrozně připomíná stav, kdy je na síti packet loss, také jsem to kdysi u minulého ISP zažil, packet loss u něj byl velký, a třeba načíst webstránku s hodně prvky (obrázky), to bylo peklo... ale i když byl na síti packet loss, tak třeba započaté jednovláknové stahování jelo pěkně, co třeba zkusit z příkazové řádky pathping http://www.nix.cz ? jenže ty jsi říkal, že ping na seznam.cz je OK no... zkus za ním zajít nebo si jej pozvi k sobě, ať se na to mrkne (pokud se o tu síť stará)
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý