Wifi/ntb+PC???

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Anonymous 19. 8. 2006 22:59

Ahoj, chtěl bych si jen ověřit jednu moji domněnku.. Situace je následující.. Mám doma wifi připojení k internetu, počítač je připojen pomocí routeru OvisLink přes LAN. Chci si koupit notebook, který má wifi a připojovat se přes něj na internet. Samozřejmě, že bych mohl do routeru připojit druhý LAN kabel, ale já bych chtěl neomezený pohyb po domě. Řeší můj problém toto? http://www.alza.cz/asus-wl-167g-wifi-usb2-0-adapter-802-11b-g-11-54mbps-d50053.htm
či toto? http://www.alza.cz/edimax-ew-7317ug-usb2-0-device-adapter-802-11b-g-d50061.htm

Jestli to dobře chápu, tak toto dám do PC, vše samozřejmě nastavím a pak se budu moc s ntb připojit kdekoli v dosahu tohoto přístroje? Díky za rady..
Anonymous

Odeslat příspěvekod infmtk 20. 8. 2006 09:09

Pokud budes kupovat notebook ktery ma integrovane wifi, tak uz nepotrebujes wifi adapter do USB. Nepises ktery router Ovislink mas, ale pokud je to wifi router a nejsi s nim pripojeny v rezimu klient k poskytovateli internetu, tak dalsi zarizeni nepotrebujes. (predpokladam zapojeni: nejake AP v rezimu klient -> wifi router Ovislink -> tvoje PC pripojene pres LAN nebo wifi).
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozzi11 20. 8. 2006 09:28

to jersey: předpokládáš špatně. Řekl jsi příliš málo info co přesně máš za router?
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 20. 8. 2006 11:07

Pardon.. Mám OvisLink AirLive WL-1120AP. Bydlím ve dvoupatrovém domě, nahoře je anténa, za oknem tento router a z něj přes LAN1 (přístroj má ještě LAN2) připojen PC přes síťovou kartu, který je v patře dole. Budu mít notebook, co má integrované wifi a myslel jsem, že když dám USB wifi do PC, tak se budu moci připojit tím notebookem, takže se tedy pletu?
Anonymous

Odeslat příspěvekod infmtk 20. 8. 2006 11:21

Ovislink WL-1120AP neni router ale access point (i kdyz s jinym firmwarem umi i routovat).
Pokud das USB wifi do PC, nastavis sdileni internetu podle FAQ tady na foru, tak ti to bude fungovat. Samozrejme se ale s NB pripojis jenom kdyz budes mit zapnute PC. (Z tveho prvniho dotazu jsem nepochopil jak to planujes zapojit :D )
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anonymous 20. 8. 2006 11:45

Omlouvám se za nepřesnosti, tato oblast mě poněkud minula :-) A samozřejmě je mi jasné, že budu muset mít zapnutý i PC. Díky Mr. infmtk
Anonymous

Odeslat příspěvekod cassul 20. 8. 2006 12:09

No, to by sice šlo, routovat to přes to PC, ale přijde mi to jako se drbat levou rukou za pravým uchem. Já bych za to AP OvisLink dal nějaký WiFi router, PC připojil přes kabel, notebook přes WiFi, těch routerů je na trhu plno za slušné peníze a má pokoj, nemusí mít zaplé PC a navíc, v routeru je NAT a FW, což je sice nedokonalá ochrana, ale alespoň něco.
Takže zapojení anténa - AP Ovislink - router - PC a notebook
cassul
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 20. 8. 2006 12:24

Ano, tato možnost mě samozřejmě napadla jako první, ale mé finanční prostředky jsou značně omezené, jelikož jsem student a navíc se mi líbí, že to mohu vzít kamkoli s sebou. Ale pokud máte tip na nějaký levný Wifi router, rád ho shlédnu..
Anonymous