2 připojené PC přes ADSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fryvald 25. 8. 2006 13:48

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz.Soused(přes balkon((máme je spojené)) si objednal nový internet internet od Bluetoone,rychlost 2048/256 a nabídl mi,že by mě taky spojil-samozřejmě za měsíční poplatek jemu.zajímá mě,jak se rozdělí rychlost(50:50?) a když chce koupit modem na 4 porty,jaký byste doporučili?a poslední otázka existuje modem který by dokázal ukazovat kolik je staženo dat a nejlépe aby to uměl pro každý port zvlášt?Děkuji za odpovědi
SE is the best!
fryvald
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pulcoun 25. 8. 2006 14:01

mám dojem ze asus router s upraveným softem od koppel neco takovýho umí, ale jist si nejsem..

http://www.alza.cz/asus-wl-500g-deluxe- ... d50340.htm
Pulcoun
Junior

Odeslat příspěvekod urys 25. 8. 2006 14:31

Exitují ADSL routery i s Wifi u kterých je možné nastavovat bandwith limity pro jednotlivé počítače (IP adresy), jestli je tam vidět i počet přenesených dat, to nevím.
Pokud to bude jen obyčejný ADSL router, tak určitě o 50% rozdělení pásma nemůže být řeč.
urys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fryvald 25. 8. 2006 16:29

Mám ještě jeden dotaz který je sice OT,ale nechi zbytečně vytvářet nový.
Když budu mít ten internet od již zminovaného bluetone a mám nasatvené při překročení limitu (10 GB) abych platil za každý další GB 40 Kč.Nevím ale,co je pro mě důležité-měsíční nebo týdení limit?
Co se satne když překročím měsíční a co když týdení?děkuji za odpovědi
viz. http://www.bluetone.cz/main.php?pageid= ... 88b12558d0
SE is the best!
fryvald
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod urys 27. 8. 2006 10:41

viz odstavec: "zpoplatění dat přenesených nad limit"

..... Při překročení tohoto limitu není rychlost snižována uplatněním FUP, ale nadlimitní objem dat přenesených do konce měsíce je vyúčtován podle ceníku.

z toho tedy vyplývá, že se jedná o počty na měsíční bázi
urys
Kolemjdoucí