Problém se sítí :(

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod o.cabal 24. 9. 2006 19:50

Ahoj řeším takový problém - mám net přes wifi a mám to udělaný od providera tak že mám nahoře u směrovky i tu krabičku a dolů mi vede jen síťový kabel. Všechno je ok mam ip dns a bránu. Jenže pak sem si chtěl propojit ještě jeden pc (NB) přes můj HUB jenže mu stejnou ip dát nemůžu tak sem mu dal podobnou (změnil sem poslední číslo) Na 1. pc to jede normal ale u druhýho pc nastane to že net chvilku de a najednou spadne :? potom když se dá ve windowsech (na 1 pc XP proff na NB xp home) u síťového připojení Opravit tak to zase chvilku jde a pak to spadne. Když sem skusil odpojit 1.pc to samí ale když sem dal tu ip co je na 1 pc do NB tak to šlo normál. Nevíte co s tím?? Já sem četl něco o routerech NATech nebo co já sem lama ja tomu nerozumím díky za odpovědi
Kdyz to nejde silou jde to jeste vetsi silou =D
o.cabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayBee 24. 9. 2006 20:03

jo, místo obyč hubu potřebujete router s NATem. Tomu pak nastavíte tu přidělenou IP adresu a počítače připojené za ním budou pro providera vidět stejně jako okna prohlížeče na jednom PC s jendnou IP adresou :-)
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod o.cabal 24. 9. 2006 21:25

a to ma každý NAT ten router kde mám nakupovat?
Kdyz to nejde silou jde to jeste vetsi silou =D
o.cabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod o.cabal 24. 9. 2006 21:26

to mělo být jestli má každý router nat
Kdyz to nejde silou jde to jeste vetsi silou =D
o.cabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod o.cabal 24. 9. 2006 21:29

jo a ten router ja to nechci pripojovat na antenu ale na ten sitovy kabel co jde nahoru tam je asi nejake ap
Kdyz to nejde silou jde to jeste vetsi silou =D
o.cabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod o.cabal 24. 9. 2006 21:38

ahoj tak sem hledal a tohle vypada dobre - http://www.wifi-shop.cz/obchod/tp-link- ... -firewall/ Slo by to s timhle? jestli sem to dobre pochopil bude tam nejaka zastrcka wan kam pichnu ten kabel co mi ted vede normalne do PC a na ostatni ctyri uz jen kompy?
Kdyz to nejde silou jde to jeste vetsi silou =D
o.cabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mafo 24. 9. 2006 21:47

ta k*rva se u me uz nesmi ani ukazat pri jakemkoliv FW se co 2h sekla, sunt, kram, zmetek, zkratka nikdy. TPLink=BIG *****
Ber ovislink 1000UR s printserverem za 900,- a jeste mas printserver a perfektne se mi konfiguroval a vydrzel zatim svechno, jede 4mesice nonstop bez restartu
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod o.cabal 24. 9. 2006 22:11

Jo hele ja to uz asi chapu jak to funguje - Potreboval bych router kterej ma NAT (to maj uz asi vsechny routery) a Wifi (kvuli NB) nasel sem tenhle ten by sel ze jo? http://obchod.comptech.cz/frontoff/?d=630226
Kdyz to nejde silou jde to jeste vetsi silou =D
o.cabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mafo 24. 9. 2006 22:25

nemam zkusenost a proto se jich bojim (verim kvalite, pridam 200 a neresim problemy typu tplink) :))) Ber ozkousenou kvalitu, ne nejaky pokus typu TPLink, ps jinak i WRT 311 je celkem levne, perfektne jede, jen pozor na antenni konektor a externi antenu, ten muj mel kratky konektor a blblo to, proto je lepsi WRT si vyzkouset s kupovanou antenou (pendrek ale sedi vzdy)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39130

PS podle parametru ten tvuj typ pojede
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků