O2 Internet Expres a IP adresa

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod exncom 4. 10. 2006 09:47

Rád bych se zeptal uživatelů, jakým způsobem fuguje přidělování IP adresy u této služby. Chystám se na zřízení této služby bez fixní IP a zajímalo by mě, zda to funguje něějak podobně jako např u CDMA. Když se odpojím od sítě a opět připojím, mám již přidělenou jinou IP. Potřeboval bych, aby to fungovalo podobně. Můžete mě prosím někdo ze stávajících uživatelů popsat, jak to funguje v reálu?
exncom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gappa 4. 10. 2006 10:09

No pokuď si IE neobjednáš se službou fixní ip, tak by to mělo fungovat tak, jak píšeš, nicméně potvrdit to z vlastní zkušenosti nemůžu - nejsem jejich zákazníkem.
Gappa
Junior

Odeslat příspěvekod exncom 4. 10. 2006 10:26

No právě proto očekávám odpověď od někoho, kdo fyzicky jede přes O2 Internet expres...
exncom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.G 4. 10. 2006 10:37

Pridelovani IP adres funguje tak ze uzivatel dostane vzdy tu samou IP adresu, ale pri kazde zmene i primo se netykajici zakaznika se IP adresy rozdeluji znovu. Takze IP adresu muzes mit cely tyden ale nekdy i den.. Zalezi na stesti. Pokud chces teda tu fixni IP muzu jen doporucit, zas tak draha zalezitost to neni.
Jirik
D.G
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exncom 4. 10. 2006 11:17

Naopak, nechci pevnou adresu. Když potřebuji stáhnout něco z rapidsahre, potřebuji pro rychlé stažení novou IP. A jít přes cizí proxy bývá hodně pomalé. Pevnou IP nevyužiju...
exncom
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků