ADSL od GTS pres linku O2 (+ platba O2?)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mitr 11. 10. 2006 10:04

Dal jsem si ADSL od GTS Novera pře linku O2.
Mám tarif O2 mini, když jsem volal na infolinku O2 ještě před zřízením, tak mi říkali, že nebudu platit nic navíc.
Teď mi přišlo vyúčotvání a je tam:
Kód: Vybrat vše
Pevná linka používání                        154 Kč (bez DPH)
Pevná lina s xDSL - používání  (10.9 - 16.9)  45 Kč (bez DPH)[/code]

Tak teda nevím, volal jsem na infolinku O2 a tam mi říkali, že si toho nemám všímat, že je to má pouze informativní charakter a že se to do celkové částky nezapočítává.

Tak jsem tedy spokojeně zavěsil ... pak jsem si to ale přepočítal a ta částka se mi tam prostě započítává ...

Tak jsem volal znova a říkali zase, že je to normální a že se platí za tarif O2 299 Kč, když mám i používání DSL k tarifu O2 mini i když je to přes někoho jiného.

To mě teda naštvali, říkali mi na infolince ještě před zřízením (asi před měsícem) že nebudu platit nic navíc a že dokonce když budu mít internet od nich že nemusím platit ani za tel. linku.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti ? a opravdu taky platíte tento poplatek ?
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod mitr 11. 10. 2006 21:21

Tak jsem volal teď zase na infolinku O2 a dali mi eště jedno vysvětlení, protože tam je jen 154 za O2 mini tak proto je tam přidáno 45 Kč, že to prý nějaká fakturační chyba, protože to celkem dává 199 - cena O2 mini a že se to příště snad nestane :-)
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod sir.van 12. 10. 2006 11:31

a to je přesně ten důvod, proč jsem " slavný " moloch " telekom " opustil, mám to celé od GTS a v pohodě .... moc bych to nezkoumal a už bych psal zrušení služby, resp. převod na GTS ...
AMD Athlon64 3500+ @ 2,65GHz - Arctic Cooling Freezer 64 Pro; MSI K8N Neo4; 2x512 DDR400 CL2 Kingston; ATI X1900 GT OC 610@1440 256MB/256bit; Maxtor 200GB SATA 16 MB; LG H20L, SB Audigy 4, Fortron 400W
sir.van
Junior

Odeslat příspěvekod mitr 12. 10. 2006 11:52

To já bych taky přešel na technologii GTS, kdyby to u nás bylo možné, ale u nás je jen O2 :-/ A jsem rád, že aspoň O2 :-)))
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod j333x 12. 10. 2006 15:24

mi se to stalo taky, po delsim telefonatu na CTc (tehdy to jeste nebylo O2) mi navidli bud snizeni dalsi faktury nebo novou fakturu - tak jsem si nechal poslat novou fakturu
(je to chyba, ale fakt ze chyby se proste stavaji - a ve spolecnostech velikosti O2 jsou asi i nevyhnutelne)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 16. 10. 2006 23:03

No ja mam nejaky vyssi tarif a tam nic takovyho neni.
A co se tyce teto polozky, tak na foru http://www.dsl.cz (nevim kde a hledat to nebudu) se to take resilo, a mel ji tam uzivatel Internet Expresu (tedy O2). Takze je uplne jedno jestli to mate pres GTS nebo ne.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod theKing 17. 10. 2006 08:38

Proste kdyz mas mini, tak se k zakladnimu tarifu pridava 50Kc za to pouzivas ADSL. Sice zrusili to, ze nemuzes mit ADSL k tarifu mini, ale pridali tento poplatek a zdrazili. Porad to ale vyjde levneji nez s tarifem standard po jeho zdrazeni.

Jo, a zrejme ti zridili ADSL v casti fakturacniho obdobi a proto mas fakturu rozdelenou na s xDSL (od 10. do konce fakturacniho obdobi) a bez xDSL (od zacatku faktur. obd. do 10.).
theKing
Junior

Odeslat příspěvekod mitr 17. 10. 2006 08:51

Trochu divné ne ?
Ona je ta částka za mini 154 a za xDSL 45 = 199 = Mini :-) takže se neplatilo nic navíc.
Tak mi to vysvětlili když jsem naposledy volal na infolinku :-)
Zajímavé je že jednou mi tvrdili že na 100% budu plaitti něco navíc a 2x že ne ... :-D
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod jannyk 17. 10. 2006 09:18

jen ujasním s dovolením:
to co jsi zde uvedl z vyúčtování, je přesně to, co zmínil theKing výše, tzn. služba je aktivní od 10.9., proto to rozdělené vyúčtování.
Domnívám se, že částka 45,- Kč měla být vyšší (cca kolem 60 Kč bez DPH), protože pro cenový tarif O2Mini v kombinaci se službou xDSL platí ceníková položka
A.32110 Příplatek při používání služby xDSL (k ceně za používání Pevné linky s cenovým tarifem O2 Mini a O2 Expres Mini dle pol. A.32101) 100,00(bez DPH) 119,00(s DPH)
Zřejmě se vloudila chybička, netvrdím, že se to nestává.
Od příštího vyúčtování bys měl mít správně účtováno: 299,- bez DPH (199 O2Mini a 100,-příplatek). Pokud to tam mít nebudeš, nešťourej zbytečnými dotazy, jestli můžu radit ;-)
...tož a co včíl ?
jannyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mitr 17. 10. 2006 09:43

OK, díky, akorát že když jsem volal na infolinku před zřízením tak mi na 100% tvrdili že nebudu platit nic navíc, a potom na střídačku, mají v tom bordel ... čím větší společnost tím větší bordel :-/ a když i na infolince říkají pokaždé něco jiného, tak to je pak už blbé ... kde mám sehnat 100% zroj informací, když se rozhoduju :(
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod jannyk 17. 10. 2006 09:56

no na Zelené těžko, za 1) nikdy nenatrefíš na člověka, s kterým jsi už jednou mluvil, za 2) pokud si nebudeš zapisovat jejich jména a čas volání, tak ani nic neuhádáš (špatné informace apod....a že se dají uhádat věci ;-) ). Proto radím, volávej přímo na prodejny, vím není to bezplatné volání, ale vždycky tam toho člověka, co jsi s ním mluvil, najdeš....no a nebo jestli to máš po ruce, udělej si prostě do prodejny výlet :-)
Jinak přeji hodně zdaru :-)
...tož a co včíl ?
jannyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mitr 17. 10. 2006 10:06

díky, tak jsem zvědavej, co bude příště :)))
a asi si budu nahrávat rozhovory s infolinkama :-D
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod jannyk 17. 10. 2006 10:09

hezkej koníček ;-)
...tož a co včíl ?
jannyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mitr 17. 10. 2006 10:14

To bys musel slyšet co mi říkala podruhé, jako že to skoro ani není možné, aby mi někdo něco takového říkal a že je to samozřejmě blbost ... :-D
mitr
Junior

Odeslat příspěvekod jannyk 17. 10. 2006 10:19

můžu Tě ujistit, že s tím své zkušenosti mám ( a to nejen proto, že na prodejně pracuju ;-) )
...tož a co včíl ?
jannyk
Kolemjdoucí