Sdileni netu na vice PC bezdratove

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Taucher 16. 10. 2006 09:22

Zdravim, budeme si s prateli na byte zrizovat internet (pravdepodobne bude bezdratovy, pripojka by mela byt v zastavbe bytu, pravdepodobne to bude kabl s koncovkou RJ-45) a chtel jsem se zeptat jestli mi k rozhozeni tohoto internetu na vic PC bezdratove bude stacit AP Edimax EW-7207APg (AP P2P PMP WDS) ktere jiz mam, nebo budu potrebovat nejaky router? A jakym zpusobem se to bude muset nastavit, bude stacit do jednoho RJ-45 konektoru na AP zapojit ten kabel internet. pripojeni a ostatni PC po bezdratovem pripojeni k AP uz ten internet budou automaticky sdilet? Chtel bych to proste tak aby nemuselo kvuly sdileni netu byt nekake PC byt pustene nonstop, aby kterekoliv z tech PC se pripojilo kdykoliv na net. Diky za kazdou radu
Taucher
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 16. 10. 2006 10:01

Pravdepodobne budes potrebovat router, protoze pochybuji, ze ti ISP da vice jak jednu IP. Pokud by si mel stejny pocet IP jako uzivatelu, router nepotrebujes a staciti to AP co mas.
Kolik lidi by melo vyuzivat net?
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taucher 16. 10. 2006 10:15

Pravdepodobne 4 PC, s ISP jsem to jeste nekonzultoval, protoze je zde jeste mensi problem na tom byte, takze nejdriv to budu resit koncem tydne. Myslel jsem prave ze se o to sdileni dokaze postarat toto AP.
Taucher
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 16. 10. 2006 10:32

No ja toto zarizeni neznam, ale z klasickym firmwarem by nemelo umet router s NATem. Jestli jej vyrobce uz doprogramoval netusim. Existuje rozsireni viz appro.cz, ale neni zadarmo, toto rozsireni umi nejruznejsi routovani, dokonce i QoS pri 4 PC do 4Mbi by to mohlo dokazat utahnout, pokud tam nekdo pari hry a provozujete p2p doporucuji QoS a traffic shaper na deleni pasma)
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taucher 16. 10. 2006 10:48

Tak to mozna budu muset casem koupit nejaky router, muzes mi nejaky doporucit, ktery by splnil moje pozadavky (ale nevim jestli budu mit verejnou nebo neverejnou IP)?
Taucher
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 16. 10. 2006 11:00

Ja bych asi dokoupil ten modul do stavajiciho zarizeni a mas vse co potrebujes. Podivej se na jejich stranky co jsem daval, maji tam i demo.
Pripadne dokoupit neco jako WRT-311, ten ma take velice solidni nastaveni a navic je to v CZ s CZ podporou,ale nema tak dobre QoS a shappe
Vsechno jsou to krabicky za par korun, tak od nich moc necekej.

ad IP. pak uz je jedno jestli budes mit verejnou nebo ne.
petzed
Mírně pokročilý