ad-hoc a sdílení internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bierkhoff 4. 12. 2006 21:35

opět problém s ad-hoc. Mám na PC XP Pro a na notebooku XP Home. PC je připojeno přes USB na ADSL. Koupil jsem wifi kartu do PC a wifi přes USB do notebooku (jiné wifi nemá). Vytvořil jsem sdílení přes ad-hoc, oba se najdou, soubory jdou sdílet. Nejde ale sdílet připojení k internetu, a to ani když toto připojení je nasdíleno. Firewal jsem při vytváření a zkoušení měl vypnutý. Jedná se o kartu wifi zyxel G-302 v3 a USB wifi zyxel G-202. Nastavení IP mám na PC 192.168.1.1 výchozí bránu 192.168.1.2. Na notebooku je to opačně. Maska sítě na obou je 255.255.255.0. Když dám ping na PC i notebook, tak je vše v pohodě. nejde pingnout na net z notebooku. V čem je problém?

P.S. jiný ADSL modem kupovat nechci, budu to rušit a přecházet k wifi ...
Bierkhoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod infmtk 4. 12. 2006 22:01

Smaz u PC tu vychozi branu 192.168.1.2, muze to byt jedna z veci proc to sdileni nefunguje.

Mas na notebooku spravne nastaveny DNS server?
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bierkhoff 4. 12. 2006 22:03

tu bránu smazat zkusím ... a na notebooku jsem DNS nenastavoval ... když navolím IP, tak musím ručně navolit i DND ... bohužel nevím, co tam dát ...
Bierkhoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod infmtk 4. 12. 2006 22:11

Jako DNS dej 192.168.1.1 (nebo primo DNS co mas od poskytovatele internetu).
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek.
infmtk
Mírně pokročilý