Vypadává HTTP

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Machi 10. 12. 2006 09:07

Zdravím, mám doma síť mezi dvěma PC se sdíleným netem (ADSL - přes switch - modem funguje jako router), ale, pokud se prohlíží internet na dvou PC, tak se v některých případech stane, že net prostě vypadne. Jenže tak, že započatá stahování normálně jedou, jenom se neotevírá VĚTŠINA stránek. Pokud se na druhém PC nic neprohlíží, tak je to ok. Neví někdo, v čem by mohl být problém? Díky za každou radu...
Naposledy upravil Machi dne 10. 12. 2006 16:14, celkově upraveno 1
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 12. 2006 09:22

Nemají omylem obě PC stejné MAC adresy (nebo i IP-adresy)?

Pokud by měly obě PC stejné MAC adresy, tak by switch nevěděl, kam by měl paket doručit a posílal by ho na ten počítač, ze kterého k němu přišel poslední paket.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Machi 10. 12. 2006 09:26

IP adresy určitě stejné nejsou, ale ty MAC nemůžu vyloučit, protože to zrovna nemůžu ve Winech nějak najít :(
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 12. 2006 10:17

MAC adresy (i IP-adresy) zjistíš příkazem IPCONFIG -all

Defaultně jsou od výrobce nastaveny na jedinečnou hodnotu, stejné by byly (měly být) jenom v případě, žy bys je ručně měnil.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Machi 10. 12. 2006 10:21

Jo, tak MAC je úplně jiná (já to našel i normálka ve Winech - akorát kdo má vědět, že jsi to pojmenovali Fyzická adresa :D). jsem z toho nepatrně zmaten, mám modem ZyXel 650R-33 a switch nějaký OvisLink => vidím to na výměnu modemu za nějaký 4portový s routerem :)
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 12. 2006 10:54

Teď máš jednoportový modem s routerem s externím switchem.

Čtyřportový s routerem je totéž, jenom ten switch je interní.

Možná tam bude nějaká bota v konfiguraci Zyxelu, že teď umí současně obsloužit jenom jednen počítač, v tom ti ale neporadím, Zyxel neznám.
vladimir
Expert