Rychlost nacitavania stranky

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DearMrHankey 6. 1. 2007 22:04

Polozim laicku otazku, ale odpoved by mi pomohla pri vybere pripojenia. Ktory druh pripojenia - DSL, WiFi, optika, Rychly internet od T-Mobile - je na tom najlepsie z hladiska rychlosti nacitavania stranok? Od coho rychlost nacitavania zavisi?
DearMrHankey
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 6. 1. 2007 22:31

ping, ztracene pakety, presnosova rychlost.
Co se technologie pripojeni tyce, tak urcite optika je z jmenovanych nejlepsi. Pak to muze byt DSL, WIFI a dalsi.
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bukage 6. 1. 2007 22:57

Já mám wifi a jede to vetšinou bezprblémově. I když na rychlost a ztrátovost paketů má znečný vliv počasí.
bukage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 1. 2007 23:00

Z připojení dostupných v domácnostech je na tom nejlépe kabel. Obecně pak optika.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DearMrHankey 6. 1. 2007 23:15

Neviem ako to je v ČR, ale na Slovensku sa optika iba rozbieha, pre mna je zatial nedostupna. Snad sa to v priebehu roka zmeni, lebo optika by bola optimalne riesenie. Da sa obecne povedat, ze DSL ma rychlejsi ping a je stabilnejsie ako Wifi, alebo to zalezi od kvality providera Wifi?
DearMrHankey
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 1. 2007 23:19

xDSL dokáže pěkně zaříznout agregace. Za ideálních podmínek je ale lepší než Wi-Fi.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod benco 6. 1. 2007 23:21

k wifi len tolko, ze realna rychlost u wifi nie je taka ako ukazuje status. pretoze tam ide vela paketov na potvrdzovanie. cize efektivne vyuzivas asi tak 40%, mozno viac, ale nikdy nie 100% z udavanej rychlosti.
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 6. 1. 2007 23:28

benco píše:k wifi len tolko, ze realna rychlost u wifi nie je taka ako ukazuje status. pretoze tam ide vela paketov na potvrdzovanie. cize efektivne vyuzivas asi tak 40%, mozno viac, ale nikdy nie 100% z udavanej rychlosti.

:lol: a to si cetl kde? :wink: To jsou zas zapichy.....

to DearMrHankey:
Dal jsi na vyber technologie a ja je seradil. Je to bohuzel jen obecne, muzes si poridit wifinu a muzes mit ping 8ms a xMbit/s za par supu nebo presne naopak. To sami plati u DSL, ovsem jeste jsem nezazil, aby dsl melo nejake vetsi problemy (pokud nejsi zrovna zarizlej pres FUP).
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DearMrHankey 6. 1. 2007 23:44

Mam ponuku od providera Wifi, datovo aj casovo neobmedzene, 4MB linka, rychlost 1024 kb/s, ale agregacia cca 1:70, cena 500 sk mesacne, co je zhruba 390 czk. Hmm?
DearMrHankey
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 6. 1. 2007 23:53

Kazdej ISP si pod pojmem sdileni/agregace predstavuje neco jinyho, takze tezko rict. Ptal bach se spise na minimalni garantovanou rychlost a tu bych pozadoval ve smlouve.
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 1. 2007 23:54

Podle parametrů na mě ta nabídka zrovna moc dobře nepůsobí. V okolí mého bydliště funguje taky pár firmiček, které mají podobné podmínky a slyším na mě spíše negativní ohlasy. Ovšem nechci paušalizovat, důležité jsou reference.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 7. 1. 2007 00:44

Ano, důležité jsou reference uživatelů ze stejného místa, dobré je, pokud je možné si připojení po nějakou dobu vyzkoušet.

Velká agregace nemusí nic znemenat, pokud se ostatní připojení uživatelé chovají rozumně a pokud je dobře nastaveno rozdělování kapacity mezi uživatele.

Pokud je to tak, že do jednoho segmentu je umístěno těch 70 uživatelů, tak pak jeden z nich, když pustí stahování několika sty vlákny, zařízne úplně všechny uživatele v síti, že si ani neškrtnou. Pokud je vyřešemé dělení kapacity, tak zbyde aspoň ta 1/70. Ze 4 MB linky je pak 56 kbps linka, jako s modemem, ale aspoň něco.

Proto je těžké obecně radit.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DearMrHankey 7. 1. 2007 01:54

Referencie sa snazim ziskat, ale sto ludi - sto chuti, to co vyhovuje jednemu nemusi vyhovovat druhemu. Jeden si pochvaluje a druhy nadava. Predbezna dohoda je taka, ze pozadujem niekolko dni na odskusanie, viazanost nie je ziadna. Wifi je zrejme vsade zalezitost lokalnych providerov, na Slovensku existuje v podstate jedina sirsia wifi siet - WiMAX (http://www.wmx.sk), neviem, ci funguju aj v Cechach. Dakujem vsetkym za radu. Zaujimalo by ma, ake pripojenie mate vy. Mozno sa necham inspirovat.
DearMrHankey
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 7. 1. 2007 02:10

Podle mě žádná inspirace nemá smysl, nikdo neví, jaké služby a v jaké kvalitě jsou u vás k dispozici. To jsem se snažil vysvětlit v předcházejícím postu.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony_lv 14. 1. 2007 17:29

Zdravím ťa,

Ak máš záujem o internetové pripojenie a nie si stále rozhodnutý môžem ti poradiť ak máš skype či icq je možné sa dohodnúť a popísať o tom. Zaoberáme sa internetový poradenstvom od modemu až po satelitné pripojenie. http://www.tm-computer.sk

čaf ToNy
ToNy
Tony_lv
Junior