Rychly Internet T-Mobile - problemy, vypadky

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod exot 25. 1. 2007 01:27

zo zufalstva a nulovych reakcii - neriesenia mojho problemu zo strany T-Mobile som sa rozhodol spracovat podprobne problemy a vypadky sluzby "Rychly Internet" na webstranke http://exodesign.net/rychly-internet/. rad by som, keby ste sa podelili o skusenosti s touto sluzbou aj vy.
exot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M3dz!k 25. 1. 2007 03:39

No, bohuzial rovnake problemi su aj umna. Nitra (konkr. Cerman), signal 50-75% (sem tam v kuchyni skoci na 100%). PCMCIA, notebook ASUS (ma par mesiacov, dost drahy model).. Skusane v roznych miestnostiach. Bud to pada vsade, alebo to ide vsade stabilne. Cize raz to ide, raz nie. Pingy podobne ako ty (niekedy su to sekundy o.O) a packetloss tiez podobny. Ovladace najnovise z webu T-mobile.

Edit: Reakcie a vysvetlenia operátorov (pripadne clenov tohto fora) typu "máte staré ovládače, postavte si anténku k oknu, prípadne máte v počítači vírus alebo spyware" beriem taktiež s humorom.

Edit2: tento edit mal byt o externej antene ktoru mi niekto radil, ale tebe nepomohla tak kto vie :lol:

Som len rad, ze okrem flarionu mam aj LAN, inac by som sa zblaznil.

(PS: videli ste uz niekoho pripajat sa na irc kazdych 5 min? Nie? Ani neuvidite. Po druhom pade flarionu to vzdy vzdam :roll: )
M3dz!k
Junior

Odeslat příspěvekod Jagpap 25. 1. 2007 07:18

Tak zase pekny reklamny tah od Tmobilu.Aj kamarat z handlovej ma take iste problemi.Ja osobne mam iba 256kbit net po kabli od DIGITV ale vzdy sa naneho mozem spolahnut.
Jagpap
Junior

Odeslat příspěvekod exot 25. 1. 2007 12:06

ano samozrejme, po kabli to je fajn, garatovane minimum je pekna vec. to sa vsak vzduchom neda.. ja mam iste dovody pre ktore si nemozem dat kabel. a tymi su, ze tu byvam v podstate daco ako na private (byvam prechodne u rodiny) a internet s mesacnou viazanostou po kabli tu riesit nemozem. wifi je tu hrozne, takze zostava len t-mobile alebo orange.

este by som sa rad spytal, da sa toto nejak reklamovat ? kde v zmluve bolo pisane o takychto vypadkoch? ak by sa to dalo zrusit, skusil by som orange.
exot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DNA1 27. 1. 2007 13:55

Aj ja aj dalsi maju takee iste problemy ked som flarion bral posledny oktobrovy tyzden slapalo mi to celkom fajn download nebol pod 1mega za sek.no teraz od noveho roku je to este slabsie ako ked som mal Wap cez GPRS na SE610.
DNA1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exot 29. 1. 2007 02:04

no, takze asi az stranka prinutila v mojom pripadte tmobile aspon ako tak konat a ponukli mi ze mozem vymenit kartu za modem, co sice kazdemu vyhovata nemusi ale mne to az tak neprekaza, co uz mam robit. na modeme by mi to malo slapat lepsie (predtym som ho mal na 7dnovy test a siel ako tak lepsie), takze dufam ze sa to s nim zlepsi. taktiez ma ubezpecili ze koncom januara/zaciatkom februara ma byt v nitre dobudovany novy vykryvac,takze to moje problemy poriesi. som velmi zvedavy. potom dam vediet (zatial je to stale bieda).
exot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joka x3m 31. 1. 2007 19:30

Neviem presne či je to aj váš prípad, ale zistil som, že keď je aktivna akákoľvek výmenná per-to-per sieť, tak sa modem pripája a odpája samovoľne, stáva sa to aj keď napríklad nič nesťahujete ani neponúkate, stačí, že sa daný program sem tam pokúsi konektnúť cez svoj ptp port. Zistil som to pri Bitorrente a keď som ho odstavil spojenie už nepadalo....

možno to nie je v tom, je to len tip

mne doma chodi flarion na slabom signále (jedna palička zo štyroch) úplne v pohode a ešte mi ani raz nepadol, takže veľa šťastia

a ešte jeden tip, externú anténu skúste nahradiť voľne stojacou stolnou kovovou lampou, sama o sebe signal zosiluje a aj bez galvanického prepojenia... to je tiež vlastná skúsenosť, po umiestnený lampy mám už 2-4 paličky signálu :)

apropo, technik na hotline o tom nevie, tak je ho zbytočné kontaktovať, on blabotal niečo o dvoch vykrývačoch a že sa modem nevie rozhodnúť kde sa má skôr pripojiť.... hehehe... bez komentára :)
joka x3m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exot 2. 2. 2007 00:04

za posledne 2 dni som nemal skoro ziadne problemy, mozno to tmobile nakoniec fakt poriesil (nehovorim ze je to bez problemov, ale neda sa to porovnavat). u mna to s p2p nema nic spolocne, torrent mam odstaveny, nic mi v backgrounde nebezi, vsetko je v klude. je to len vysledok vytazenia. signal/kvalitu mam stale 3/4 oboje, rano ci vecer.
exot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jagpap 2. 2. 2007 00:11

A na slovesku je to tak.kazdy kona hned po tom,co niekto zle na nich musi zverejnit bud v TV alebo NETE.
Jagpap
Junior

Odeslat příspěvekod potkanus 2. 2. 2007 00:13

zadam adminy o spraveni nazvu tematu
"Rychly Internet T-Mobile" to zni jako "hodny nacek" nebo "zavodni trabant".

Rychly internet je v CR jen: mestske metropolitni site, opticke site, freenety, akademicke site

Rychly internet neni: cokoli s mobilama, wifi od komercniho providera, ADSL, DSL, kabelovka, dial up, satelit, ISDN a dalsi zverstva
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod exot 2. 2. 2007 11:49

potkanus píše:zadam adminy o spraveni nazvu tematu
"Rychly Internet T-Mobile" to zni jako "hodny nacek" nebo "zavodni trabant".

Rychly internet je v CR jen: mestske metropolitni site, opticke site, freenety, akademicke site

Rychly internet neni: cokoli s mobilama, wifi od komercniho providera, ADSL, DSL, kabelovka, dial up, satelit, ISDN a dalsi zverstva

o com tocis ? Tak sa vola sluzba ktoru ponuka T-Mobile na slovensku, je to Flarion 450Mhz pasmo.

Jagpap: a ty sa myslis, ziadne HNED po tom, ja uz takto trpim od oktobra a nemienim dalej. pre co ? kde je to napisane ze mam mat v noci 40% packetlost. a ako inak proti tomu mam bojovat ? porad ked si mudry ? (telefonicky a osobne som sa kontaktoval s operatormi a nic sme neporiesili)
exot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod potkanus 3. 2. 2007 03:42

Snad si pochopil, ze sem si delal do jiste miry srandu :)
AMD Orleans 3500+, chladič AC Freezer 64 Pro, MSI K9N Platinum, 1 GB RAM DDR2 Corsair Value sel., HIS X1600XT 256 MB IceQ, 160 GB HDD ATA Barracuda, case Aspire X-Discovery BK, zdroj Cooler master 430W, DVD-RW Lite On 8x
potkanus
Junior

Odeslat příspěvekod Miro_X 13. 2. 2007 16:05

ta stranka je nejaka neaktivna...
ja mam flarion od t-mobile som z Pezinka a skusenosti su asi take, ze si teraz bucham hlavu o stenu a neviem co dalej, lebo v case ked som ho bral to bolo uplne v pohode, nemal som s tym ziadny problem, ale teraz je to doslovne nepouzivatelne (hlavne ked pridem vecer domov - niekedy rano je to v pohode, ale to mi je nanic, ked nie som doma...). Dial-up mi isiel urcite rychlejsie a stopercentne stabilnejsie, da sa to porovnovat mozno s nejakym GPRS. Nevie niekto ako by sa to dalo zrusit, aj ked mam tu blbu viazanost?
.... nikdy viac ....
Miro_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vicky 13. 2. 2007 16:22

Bratislava - Obchodna ulica - PCMCIA karta - priserne aj s externou antenou, vypadky v pripade zleho pocasia, atd...
vicky
vicky
Junior

Odeslat příspěvekod Miro_X 13. 2. 2007 20:42

hej, este by som pridal ze tiez mam externu antenu a nulovy efekt - absolutne ziadne zlepsenie
Miro_X
Kolemjdoucí

Další stránka