MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Urael 26. 5. 2007 19:21

niio píše:Urael: asi je to teda spôsobené tým, že úplne 100% ti ADSL2 služba nefunguje, zrejme kvôli vzdialenosti od DSLamu....DSL má nižšie nároky, to ti zrejme v minulosti fungovalo, predpokladám....o/quote]


hej,hej,DSL fungovalo uplne v pohodicke...
ako by som to mal podla teba riesit ?
Urael
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niio 26. 5. 2007 21:22

Urael: pokial si nedaleko DSLlamu: max 2km, tak je chyba pravdepodobne niekde u teba v dome v kablovych rozvodoch: kable su stare, bolo by treba ich vymenit. Pokial si dalej ako 2km od DSLlamu, tak to nijak nevyriesis, technologia na taku dialku uz nedokaze garantovat pozadovanu kvalitu a pokial sa nic ne technologii u Tcomu nezmeni, tak ti to asi bude blbnut stale. Skusil by som ale podat staznost na Tcom, aby to presetrili, ci nahodou nemaju oni niekde nejaku chybu....
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodolfo 26. 5. 2007 21:31

Kvalitu spojenia by mal vyhodnotit router mne na Online status vypise SRN Margin: 26 az 29, mal by to byt pomer signal/sum ake mate vy?
rodolfo
Junior

Odeslat příspěvekod niio 26. 5. 2007 21:34

ja mam 29 SRN margin
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dano234 26. 5. 2007 22:01

ja mam SNR 19. to je dobre alebo zle??
dano234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Urael 26. 5. 2007 22:43

niio píše:Urael: pokial si nedaleko DSLlamu: max 2km, tak je chyba pravdepodobne niekde u teba v dome v kablovych rozvodoch: kable su stare, bolo by treba ich vymenit. Pokial si dalej ako 2km od DSLlamu, tak to nijak nevyriesis, technologia na taku dialku uz nedokaze garantovat pozadovanu kvalitu a pokial sa nic ne technologii u Tcomu nezmeni, tak ti to asi bude blbnut stale. Skusil by som ale podat staznost na Tcom, aby to presetrili, ci nahodou nemaju oni niekde nejaku chybu....


keby bol problem v kabloch,nerobil by mi problemy uz aj stary,DSL internet ?
no,zavolam na poruchy,pokial problem nebudu schopny vyriesit tak zrusim zmluvu na Magio a vratim sa na stary program,nema to zmysel keby s tym mali byt taketo problemy,a to este nehovorim o Magiu
Urael
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niio 26. 5. 2007 22:49

Urael, DSL nevyzaduje tak dobru prenosovu cestu ako ADSL2, preto ti to nemuselo blbnut.....skus ale zavolat, ja mam velmi dobre skusenosti s technikmi, riesenie problemu trva zvacsa pár desiatok minút, max hodín a to aj cez víkend....
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod liko5 29. 5. 2007 12:31

Ja nahrávam z Mágia na DVD disk bez problémov .
Teda ak si chcem nahrávať už nemôžem prepínať kanály
liko5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niio 29. 5. 2007 14:51

liko5: myslíš ako na nejaký externý disk, alebo na DVDprehrávač s diskom?
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mardoka 30. 5. 2007 11:30

Na Magio som sa naozaj tesil, ale po dvoch mesiacoch pouzivania som naozaj velmi sklamany kvalitou. Tazko mozem Magio nazvat produktom, lebo je to jednoducho odpad... Reklamaciu som dal asi pred dvoma tyzdnami, zatial sa mi nikto neozval... Dalsiu fakturu nezaplatim, kym problemy nebudu vyriesene. Konkretne sa u mna vyskytuju nasledujuce zavady :

1. Jemné sekanie obrazu – vyskytuje sa nepravidelne cca. každých 30 minút v trvaní cca. 10 minút. Nie je viditeľné pri statických scénach, pri rýclych scénach (napr. športové prenosy) sa stáva obraz nepozerateľným. Pri MS v hokeji to bola "lahodka"...
2. Výpadky obrazu a zvuku – vyskytuje sa nepravidelne v rôznych časových intervaloch. Na 2-5 sekundy sa zasekne obraz i zvuk.
3. Dlhodobý výpadok signálu – závada sa vyskytla cca. 6-krát (!!!), obraz a zvuk nefungujú cca. 30 minút, potom nabehnú.
4. Zaseknutie obrazu a zvuku 5 sekúnd po prepnutí – závada sa vyskytla dvakrát, obraz a zvuk sú funkčné 5 sekúnd po prepnutí na iný kanál, potom sa zaseknú. Jediným riešením bol reštart zariadenia a samozrejme 30-minútové čakanie na nabehnutie systému.

Dal som vypoved UPC ale teraz uz by som sa aj vratil ku kablovke...
mardoka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dsnet 30. 5. 2007 21:58

Utiahne Magio aj vacsie plazmy (PANASONIC TH-50PX700E)? 68cm klasika 4:3 ide viac menej v pohode. MMDS signal od UPC sa mi zdal lepsi. Prestaval som obyvacku a mam to po obrazovku 5-6m. Takze na klasiku uz nedovidim.
dsnet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 1. 6. 2007 08:26

Tak som to objednal ... pred 2 dnami. Som zvedavy ako to pojde. Od ustredne kde je dslam som iba cca 300 m vzdusnou ciarou, kablom o trochu viac samozrejme.
Len pre info: Kvalita linky doteraz- DSL flat, Odstup signal-sum=SNR -32, Tlmenie linky 10, ATM statistiky: Upravene bloky=0, Neupravene bloky=0.
Predtym cca 1 rok som mal SNR tak 22-25a tlmenie od 12-16, resp to skakalo ako sa mu chcelo :( a rozne stale vyssie cisla v ATM statistike.... , samozrejme padal net, rozpajanie atd atd ...
Po premerani technikmi namerali problemovu cast prave u nas v bloku a dohodli sme sa .... po vymene vnutorneho vedenia v bloku a aj v byte /UTP kabel som si natiahol sam a poprosil som technika nech mi to do neho zapoji a nie do tych kablov co su v stupacke... , odkedy to urobil uz na poruchy nevolam, vsetko stale bezi :D ..... Viem mozno to mali urobit v Tecku ale chcel som si byt isty ze to budem mat dobre /teda aspon to co je v bloku/ a teraz su tam stale 0-ly :-B /

TV bude urcite zavisiet aj od toho v akej kvalite to pustaju ale na magio som zvedavy, ocumoval som to uz dlhsie v T-centre a v pohode.
Na UPC som sa ***** , bol som u nich peknych par rokov, chello v tedy nebolo, preto som mal inet od Tecka a TV od UPC.
TV pustali v koax a cez MMDS ale nic moc kvalita , a naviac tie ceny, kazdy rok iba zvysenie ceny a nic viac , nove programy - NIE, kvalita obrazu - rovnaka = na h....o, po vymene kablov na sidlisku sa to trochu zlepsilo /menej duchov/, ale zeby nejak vyrazne to sa neda povedat, skor iba odstrihli tych co mali MMDS anteny ...
Ani po viacerych telef. na UPC call lamparen naznak moznosti, ze ak sa zaviazem bude ina cena alebo ci nieco budu robit s kvalitou... nizsia cena=iba pre novych, nech si ich teda zhanaju.... bye bye UPC

Po instalacii a zabehu urcite napisem svoje skusenosti s Magiom od Tecka
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod marck.dawis 2. 6. 2007 19:01

Chcel by som sa spytat, ci tu ma niekto realnu skusenost s vymenou STB KISS za MOTOROLU? Dnes som mal moznost vidiet tu novu motorku v akcii a je to uplny rozdiel co sa hlucnosti aj zohrievania tyka. Da sa to vobec nejako uhras T-Comom ak mam viazanost?
chyby v texte boli urobene zamerne a sluzia na precvicenie vasej pozornosti
marck.dawis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodolfo 2. 6. 2007 22:13

Ja mam Motorolu, no v mojej obyvackospalni v noci musim ju vypinat tak ci tak. Aj napriek odhlucneniu - dal som ju na kobercove podlozky - cez den to je O.K. ale v noci to huci. Aj ked sa vypne do stand-by modu, dajaky debil dal pokyn programatorovi aby to nastavil tak ze HD sa toci stale. Je to asi problem s MS, kde dat daco do hybernacie a potom to zabudit je takmer nemozne. Mozno to mohli skusit s Linuxom. Taktiez je problem s nahravanim jedneho programu a sledovanim ineho. Prave v piatok ma kontaktoval niekto z T-comu ze pridu do bytu a predvedu nahravanie 2 programov naraz. Samo ze som odmietol mam elektrotechnicke vzdelanie SS a VS a taka info je nanic, skusil som to a ked to ide je to OK. Problemy su ine napr. to co som pisal vysie s nahravanim, dotycny z T-comu povedal ze to musi ist a ak nie, je to zla Motorola a ze ju mozu vymenit. No ja si myslim ze to je zase dajaka debilna podmienka pre programatora, ten to nastavil a tak to ide. Beriem to tak ze je to iba zaciatok a do dokonalosti to ma strasne daleko. :D
rodolfo
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 3. 6. 2007 21:22

Rodolfo - pls mozes napisat o aky typ presne ide, ak sa da tak co najviac co najdes v popise na stitku.
nenajde sa nieco pripadne na nete ? ku KISSU bol dokonca v jednom fore presny postup vymeny za vaccsi HDD.Co ak sa najde ak motorole...
Ked uz nic ine aspon nech sa dozviem/e presne ake dovazaju.
Vdaka
maniakomp
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků