MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maniakomp 25. 6. 2007 15:00

Linkman píše:Chcem sa spytat ci existuje nejaky kabel z jednej strany by bol SCART a z druhej strany klasicka koncovka aby sa dala zapichnut do TV KARTY :P

k TV kartam sa dodavaju aj nejake kable , na DV2000 mam moznost pouzit TV vstup alebo 9-pin S-Video alebo 3 RCA na vstup audio a video...
Skus sa pozriet ci tam nemas vstup s-video ....a radsej dokup kabel scart2svideo 8)
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Linkman 25. 6. 2007 17:55

Chcem sa este spytat ked by som rozobral magiobox a vytiahol hdd a dal do kompu nasiel by mi pc obsah disku a este ci by sa nic neposkodilo v magioboxe ked by som ho dal potom naspat do magioboxu

btw hladal som nikde tam nevidim zarucnu blombu v ani na magioboxe
myslite si ze by tcomaci zbadali nieco ? :roll:

btw ale aj tak si myslim ze musi byt nejake riesenie ako prepojit magiobox hdd s pc.... lebo som si vsimol ze aj magiobox ma svoju mac adresu aj ip odlisnu od routera a od mojho kompu na nete
a magiobox ma ip adresu zacinajucu na 1.0...

Kebyze odpojim magiobox od routera a vrazim ten sietovy co bol v routeri rovno do mojej lanky stane sa nieco ? :mrgreen:
Linkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ray 25. 6. 2007 18:24

HDD a nahravky na nom su kodovane (uz som zabudol cim) a zatial ten kod nie je prelomeny, takze ak HDD odpojis a das do PC, nebudes moct nic stiahnut (resp. stiahnut mozes, ale nerozkodujes), pretoze kazdy zaznam ma svoj kod. Zatial smola :-(
Ray
Junior

Odeslat příspěvekod Ri0Rdian 25. 6. 2007 18:57

Je mozne dat si k Magiu aj rychlejsi net ako 1.5Mbit?A ak ano, na kolko to cenovo vychadza? Uz dlhsie nad Magiom uvazujem ale nic pomalsie ako mam teraz by som nechcel... napr ten 3Mbit by bol idealny v combo s IPTV dokonale..skoro :-B
Ri0Rdian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 25. 6. 2007 22:54

Linkman píše:Chcem sa este spytat ked by som rozobral magiobox a vytiahol hdd a dal do kompu nasiel by mi pc obsah disku a este ci by sa nic neposkodilo v magioboxe ked by som ho dal potom naspat do magioboxu

btw hladal som nikde tam nevidim zarucnu blombu v ani na magioboxe
myslite si ze by tcomaci zbadali nieco ? :roll:

btw ale aj tak si myslim ze musi byt nejake riesenie ako prepojit magiobox hdd s pc.... lebo som si vsimol ze aj magiobox ma svoju mac adresu aj ip odlisnu od routera a od mojho kompu na nete
a magiobox ma ip adresu zacinajucu na 1.0...

Kebyze odpojim magiobox od routera a vrazim ten sietovy co bol v routeri rovno do mojej lanky stane sa nieco ? :mrgreen:

AD1)
- v pohode ak ho iba vlozis a nic na neho nebudes kopirovat, ale zarucit to nik nemoze na 100% .... skopirovat by sa to malo dat v pohode , urcite by som si pred pokusmi urobil komplet image disku /ghost, acronis alebo nieco podobne /....prehravat obsah bude uz vacsi oriesok....teoria bude dole :D

AD2)
-myslim ze sa spoliehaju prave na tie ochrany. ostatne nic sa v nom okrem hdd neda menit takze vela nemaju co sledovat.

AD3)
toto bude osetrne pomocou VLAN-ov mrkni sa na router , ma 4 porty ale box na LANke priamo nevidis, su oddelene vzajomne , aj kvoli netu. v 3-och je internet a v jednom je TV. koniec uzavrete , zatial. Naviac OS v boxe ti najskor nedovoli pristupovat k hdd z lanky....
Ked budu davat dva boxy na 100% iba povolia v routery dalsi port na TV a vybavene , co takto skusit to upravit uz teraz 8) , kto sa do toho pusti ?

AD4)
- nic, nepojde to. Urcite to je otestovane na MAC adresu napr. , + nemas OS s licencnymi klucmi na prehravanie obsahu atd atd... Napr. ked robil koumak instalaciu u mna pisal si MAC adresu routera, mozno na dialkovy pristup ale aj na overovanie ci je stale pripojeny spravny router od nich , router je sucast sluzby, preto ho nemozme nastavovat sami, iba v obmedzenej casti ano :(, naviac asi ani jeden z nas nevie ako je to nastavene .....

TOTO NIE JE NAVOD , iba TEORIA , kazdy nech si robi so zarukou boxu ako sam chce , nikoho nenavadzam na porusovanie autorskych prav :D

Vychadzam z tohto:
- OS v magiu je Windows CE M$
- virtualnu pozicovnu maju v t-station maju spravenu IBA cez windows media player - detto M$
- asi aj macrovision na vystupy z boxu ... ale to iba
citat zo stranky T-station:
"Filmy (Video on Demand, resp. VoD) – služba spustená od 10. októbra 2005. Umožňuje používateľom kúpu licencií na pozeranie filmov vo formáte Windows Media Video.
vsimni si to LICENCII
Podmienkou na používanie služby sekcie Filmy je mať nainštalovaný Windows Media Player vo verzii 9 alebo vyššej a tiež nainštalovaný prehliadač Internet Explorer."
toto je sice o stahovani do PC ale aj box je v podstate PC..... :)
viac o DRM od M$ je na http://www.microsoft.com/windows/window ... m/faq.aspx
"spominaju tu aj set top boxy - "Windows Media DRM 10 for Network Devices. Designed to allow devices such as set-top boxes...."

vsetci mame kluc na disku v boxe, ak padne internet - nic sa neda prehravat aj ked to je na disku => nema si ho ako overit t.j. kluc na disku musi byt platny.
Stiahnute nahravky z pozicovne bude potrebne dekodovat do 48 hodin , potom bude potrebne pozicat film opat ak to nestihnes skopirovat

PREDPOKLAD:
mrkni sa mozno by sa nieco dalo pouzit:
http://forum.doom9.org/forumdisplay.php ... ceda9d&f=9
http://p069.ezboard.com/fstreemeboxvcrf ... 4393.topic
http://all-streaming-media.com/remove-D ... -files.htm
http://all-streaming-media.com/remove-D ... Player.htm
atd atd atd
google remove microsoft drm

Vsetko iba teoria, chcelo by to skusit, ale nechcem zatial otvarat box.... a nemam ani tolko casu sa s tym hrat.
Pisem narychlo, ospravedlnujem sa za nepresnosti a nahrubo nasekane info.

Cus a nech ta ochranuje FIREWALL a ANTIVIR 8)
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Ray 26. 6. 2007 06:24

2maniakomp
Pekne napisane, klobuk dole :-)

Vcera, desat minut pred polnocou zase totalny vypadok Magia a aj Internetu. Neviem do kedy, isiel som spat, ale rano o 5:30 vsetko zase islo. Aj Vam?
Nokia N95 8GB, Fw v30.0.018 (23.7.08), hacked
Nokia 6120c, Fw v5.11, hacked
SE P990i, hacked
Orange SPV C100, hacked
Fujitsu Siemens Pocket Loox 610BT/WLAN ako GPS navigacia, CompactFlash GPS prijimac
Ray
Junior

Odeslat příspěvekod Linkman 26. 6. 2007 09:20

- v pohode ak ho iba vlozis a nic na neho nebudes kopirovat

nie len z neho do PC :wink:
Linkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiKej 26. 6. 2007 15:44

Ray píše:2maniakomp

Vcera, desat minut pred polnocou zase totalny vypadok Magia a aj Internetu. Neviem do kedy, isiel som spat, ale rano o 5:30 vsetko zase islo. Aj Vam?

pls okrem takychto totalnych vypadkov to uz ide v pohode? bez sekania a nejakych dalsich chyb?
PiKej
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 26. 6. 2007 16:08

PiKej píše:
Ray píše:2maniakomp

pls okrem takychto totalnych vypadkov to uz ide v pohode? bez sekania a nejakych dalsich chyb?

neviem ako iny, ja s tym nemam problem, som spokojny.
mozno mam aj trochu vyssi prah tolerancie :), je to nove , na zaciatku kazda nova vec nie je okamzite super, ale zlepsuje sa to.
Ak to je v noci beriem totalne vypadky ako normalnu vec, niekedy musia urobit aj zasah na sieti.
Ak to je cez den tak muselo nieco skapat a potom to nie je dobre.
Videl som ako bezi DVB-T, mal som to na kompe a tam to tiez obcas seklo.... na UPC sa zase dost casto stahovali kluce crypto...
asi tak...
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 26. 6. 2007 16:11

Linkman píše:
- v pohode ak ho iba vlozis a nic na neho nebudes kopirovat

nie len z neho do PC :wink:

mas to testnute ? stiahol si nieco z HDD ? :wink:
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod Linkman 26. 6. 2007 16:53

mas to testnute ? stiahol si nieco z HDD ?

Ešte nie ale cez víkend totu bedňu otvorím :lol:
Linkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Linkman 26. 6. 2007 19:39

asi som z toho jelen
kupil som si skart do cinch redukciu (audio L, R, video) a kupil som si cinch vidle kabel a na oboch koncoch samce. Problem je s kablom s-video ktory ma samca antenne zakoncenie, ktore nepasuje do mojej tv karty bo tam je samička.... mam si kupit preto samičku bo inak mi to nejde ...

alebo ako to zapojit pls help
Linkman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d. 26. 6. 2007 19:47

Neviete niekto,ci sa k tomu routeru pripoji aj pci wlan karta podporujuca len 802.11(nie 802.11b/g) protokol?
d.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 26. 6. 2007 21:45

d. píše:Neviete niekto,ci sa k tomu routeru pripoji aj pci wlan
karta podporujuca len 802.11(nie 802.11b/g) protokol?

vyskusaj .... a mrkni sa napr. aj na http://sk.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

- IEEE 802.11 - The original 1 Mbit/s and 2 Mbit/s, 2.4 GHz RF and IR standard (1999)
- IEEE 802.11b - Enhancements to 802.11 to support 5.5 and 11 Mbit/s (1999)
- IEEE 802.11g - 54 Mbit/s, 2.4 GHz standard (backwards compatible with b) (2003)
spatna kompatibilita je zachovavana, mozno to bude fungovat, za vyskusanie nic nedas.

btw - http://www.alza.sk napr.
- EMTEC WiFi USB Adapter - WiFi 802.11b/g (11/54Mbps) adaptér do USB2.0 Kompaktní WiFi síťová karta s rychlostí 54 Mbit/s a USB provedením předurčená pro použití ....s DPH 675,- , na tu PCI kartu by som sa osobne vykaslal :)
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod d. 26. 6. 2007 22:02

vdaka za odpoved..no po istom patrani som zistil,ze wlan karta je standardu 802.11b - pravdepodobne,je to 11M wlan pci card a router vysiela zrejme na 802.11g,cize 54mbps.da sa router nejak prepnut do rezimu aby vysielal 802.11b? je to msi rg60g.
d.
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka