MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod peter.a 21. 2. 2008 11:23

quapor píše:necitate prispevky, uplne zbytocne to reklamujete, mozete len cakat a dufat ze to opravia, porucha sa casto opakuje a je len na dodavatelskej firme ako sa s tym vysporiada..proste mate smolu

Čítam príspevky, nereklamoval som službu ako takú, viem že keď majú poruchu musím počkať kým to opravia, podával som reklamáciu s požiadavkou na zľavu z faktúr do odstránenia poruchy. Tak uvidíme.
peter.a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Syfon 22. 2. 2008 13:05

Asta-killer píše:Dalsi priklad. Potreboval som zmenit v HAGu jeden port z IPTV na PPPoe a nebolo toho boha na zakaznickej linke aby mi vyhoveli a to ide o par minutovu zalezitost. Namiesto toho budu odmietat a znechucovat zivot zakaznikovi, ktory sa im sklada na ich pojebane vyplaty. Pdotykam, ze skoro o nic nejde. Takmer kazdy v Slovak Telecome hlada dovody, preco to a to nejde, namiesto sposobov, ako danu vec lahko a rychlo vyriesit v spokojnosti zakaznika.

Ja som to chcel tiez, mne povedali, ze sa to nerobi, mam pouzit switch... Ale nepytal som sa na infolinke ale technika.

Inak po 3 mesacnom pouzivani Magia som prisiel na to, ze ho treba pravidelne restartovat :)
Po 3 mesiacoch bola pamat plna na 95% disk na cca 70 000 MB, cas bol pozadu o 4 minuty a ovladanie bolo strasne spomalene, tak som ho restartoval...

Po restarte disk zaplneny len na 10 000 MB! (mam tam asi 8 hodin vysielania) pamat na 75% cas OK aj ovladanie OK. Inak spokojnost
Chuck Norris si vie kolenom poškrabať kríže keď ho svrbia
Syfon
Junior

Odeslat příspěvekod bencop 22. 2. 2008 13:36

Ano to som si vsimol tiez ze ho je potrebne obcas restartovat, lebo nekorektne ukazuje volne miesto na HDD - zial som si to vsimol neskoro a prisiel som zbytocne o nejake nahravkz - odvtedy ked nieco nahravam davam tomu priznak ze sa nahravka ostatne az pokial si ju sam nezmazem.

Este otaska k zmene HDD

je mozne preniest nahravky z jedneho HDD na iny? Lebo mne sa to nepodarilo ale chcel by som pouzivat vacsi HDD ale chcem tam dat nahravky co boli robene na mensom HDD.
Tuto otazku som uz raz pisal ale nikto nereagoval, hadam budem mat teraz viac stastia.
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod Asta-killer 22. 2. 2008 21:34

Syfon...napis uzivatelovi menom Tcomak ohladom zmeny portu v HAGu. Je to ochotny clovek.
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior

Odeslat příspěvekod Geniusss 23. 2. 2008 15:06

V Prešove sa uz dlhsiu dobu objavuju bilboardy ze na jednom zo sidlisk ,konkretne Sidlisko 3 ma byt Magio s internetom 30 Mbits, na danom sidlisku aj pracuju technici a instaluju skrinky..viete nieco niekto o tom?
Dakujem
Geniusss
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 23. 2. 2008 21:48

bencop píše:Ano to som si vsimol tiez ze ho je potrebne obcas restartovat, lebo nekorektne ukazuje volne miesto na HDD - zial som si to vsimol neskoro a prisiel som zbytocne o nejake nahravkz - odvtedy ked nieco nahravam davam tomu priznak ze sa nahravka ostatne az pokial si ju sam nezmazem.

Este otaska k zmene HDD

je mozne preniest nahravky z jedneho HDD na iny? Lebo mne sa to nepodarilo ale chcel by som pouzivat vacsi HDD ale chcem tam dat nahravky co boli robene na mensom HDD.
Tuto otazku som uz raz pisal ale nikto nereagoval, hadam budem mat teraz viac stastia.

k HDD :
1) moznost:
urobis komplet rovnaky image na novy hdd. napr. ghost-om alebo podobnym programom - clon disku
nezarucujem uplne 100% funkcnost nakolko platforma si urcite otestuje box ked sa zapne. Je mozne ze kompletne prepise vsetky subory.....
2) moznost:
nechat platformu natiahnut komplet profil do boxu na novy hdd a potom dodatocne nakopirovat subory z druhej particie na spravne miesto. Ci budu aj pre system stb prehravatelne je otazne.

gl & hf
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod kingjan 28. 2. 2008 16:51

Vážený pane, ďakujem - veľa vecí pri Mágiu ste mi vysvetlil prostredníctvom vašich príspevkov. Robíte záslužnú robotu..., z tých arogantnejších zurvalcov, ktorí sa sem tam vyskytnú si nič nerobte. To je dnes skoro všade - oplzlé výrazy, hrozné. Môžem teda Box keď nepozerám MAGIO sieťovo vypínať? Dá sa povedať že vtedy ide o reštart boxu? Ak nie, tak ako sa robí potrebný reštart?
kingjan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod madonnamia 28. 2. 2008 17:16

kingjan píše:Môžem teda Box keď nepozerám MAGIO sieťovo vypínať? Dá sa povedať že vtedy ide o reštart boxu? Ak nie, tak ako sa robí potrebný reštart?b/quote]
Ano, len treba nezabudnut na pripadne planovane nahravky. Da sa to oznacit ako restart STB. Osobne ho vypinam tak cca. 1x za mesiac, mozno ani nie. Mam Kiss.
madonnamia
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 28. 2. 2008 21:25

madonnamia píše:
kingjan píše:Môžem teda Box keď nepozerám MAGIO sieťovo vypínať? Dá sa povedať že vtedy ide o reštart boxu? Ak nie, tak ako sa robí potrebný reštart?b/quote]Ano, len treba nezabudnut na pripadne planovane nahravky. Da sa to oznacit ako restart STB. Osobne ho vypinam tak cca. 1x za mesiac, mozno ani nie. Mam Kiss.

suhlas, presne ako napisal madonnamia.
Osobne vypinam box kazdy vecer a zapinam az rano :), router restartujem cca 1x za 2-3 tyzdne.
Pri Kisse si dajte pozor hlavne na tu teplotu boxu, chladit, chladit chladit....
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod pedrom19 28. 2. 2008 23:43

Mam jednu otazku viem pripojit na linku aj dva routre??
pedrom19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 29. 2. 2008 11:27

pedrom19 píše:Mam jednu otazku viem pripojit na linku aj dva routre??

nie, sucasne pouzivanie dvoch routrov na jednej linke nie je mozne.
napiste co potrebujete riesit s pomocou dvoch routrov, co vas k tomu motivuje. Riesenie sa urcite najde.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod pedrom19 29. 2. 2008 11:56

maniakomp píše:
pedrom19 píše:Mam jednu otazku viem pripojit na linku aj dva routre??

nie, sucasne pouzivanie dvoch routrov na jednej linke nie je mozne.
napiste co potrebujete riesit s pomocou dvoch routrov, co vas k tomu motivuje. Riesenie sa urcite najde.

ma dva vigori2700 jeden som mal druhy my teraz dali k magiu..riesit chcem to ze, jeden by som mal pri magiu na druhom zapojene pocitace a nemusel by som tahat kable.a do toho noveho viguru kolko pc viem zapojit??dufamm ze viac ako 2.dakujem za odpoved
pedrom19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maniakomp 29. 2. 2008 13:20

pedrom19 píše:ma dva vigori2700 jeden som mal druhy my teraz dali k magiu..riesit chcem to ze, jeden by som mal pri magiu na druhom zapojene pocitace a nemusel by som tahat kable.a do toho noveho viguru kolko pc viem zapojit??dufamm ze viac ako 2.dakujem za odpoved

zacnem od konca: router pre magio ma od urciteho fw nastavene porty takto: 1,2 - PC, 3,4 - IPTV pre 2 Boxy STB.
Da sa to sice zmenit na 1,2,3 -PC, 4- IPTV STB, ale podla mna zbytocne natahovanie sa cez hotline.
1. moznost: do routra s magio FW pripojit cez kabel max 2 PC a cez wifi povedzme kolko potrebujes max bude niekde okolo 254 :)
2. moznost je pouzit stary router ako hub a jeden port pripojit do magio routra natiahnut kabel a v inej miestnosti pouzivat tento router ako hub. /samozrejme disable dhcp server na nom atd. precitaj si iny link tu na fore uz sa to riesilo /
3. moznost - zohnat si nejaky lacny switch v cene cca 350-600 sk, natiahnut kabel a pripojit jednoduchsie riesenie na spravu
4. moznost - v opacnom garde - router dat tam kde su pc, ak su dva stacia aj porty, ak nie dokupit switch a natiahnut kabel od routra k stb a TV !zapojit do routra nie do switchu! .

v tvojom pripade by som pouzil asi najskor riesenie 3 alebo 4. najlacnejsie, nemusis kupovat wifi karty do pc.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod condor 1. 3. 2008 17:11

No konecne trosku rozsirili ponuku, pre mna fajn, ze Film box extra zaradili do filmoveho balika a nie je spoplatneny solo (uspora cca 200,- Sk mesacne), skoda len, ze nove programi az od 15.3., nejako som tento udaj prehliadol a uz som nadaval, ze mne nic nove nepribudlo :wink:
condor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka