MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dazzer 4. 7. 2008 22:18

Ahoj, precital som z fora aspon 30 stran ale nikde sa neriesi nasledujuci problem:

Neviem rozbehat softphone aplikaciu SJphone, skusam operacne systemy WindowsXP SP2 a Mac OS X. Pricom oficialny program, ktory dodava t-com je vlastne len upraveny SJphone. Original SJphone potrebujem, pretoze pouzivam hlavne Mac. Pouzil som navod na oficialnej t-com stranke:
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1645
SJphone mozete stiahnu tu:
http://www.sjlabs.com/sjp.html

A co je teda za problem? Po nastveni z t-com stranky, sa nevie pripojit na SIP proxy server, hlaska:

tcom
SIP: not registered
Host address: 192.168.1.11
NAT/Firewall: NAT of Unknown Type

Upozornujem, ze firewall mam vypnuty. Zda sa mi ze chyba by mohla byt niekde v NAT v routery, ale asi nie kedze oficialny klient funguje. podla mna mi unika nejaka drobnost, ktora nie je napisana v oficialnom navode na t-com. Skuste to vyskusat, ci vam to s tymto softom ide, urcite to bude zaujimat aj linuxakov, kedze ani pre nich t-com samostatnu aplikaciu nevydava.
dazzer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bencop 7. 7. 2008 14:52

Ja mam stale problem ktory ani po vymene STB /pri inej chybe/ sa neostranil. A to ze ked idem na vikend prec a pridem az v nedelu tak STB sa prepne do nejakeho rezimi ze nesvieti POWER ani na zeleno ani na cerveno a potom nefinguje EPG a ostatne menu. Ide len prepinat programi a na vacsinu tlacitok na dialkovom reaguje len PIP.

Napravam to zatial len vypnutim a zapnutim STB co neni moc dobre.
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 7. 7. 2008 20:36

mno tak ta cena by zaujimala aj mna...chceme kupit dalsi box...ma niekto skusenost ako to slape?

este otazka...funguje na tom magio routri niekomu dyndns a vzdialena sprava cez web? vsetko mam nastavene a robil som rovnako ako pri starom vigore bez wifi kde nebol problem ale tutok ani za svet... :shock:
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bencop 7. 7. 2008 21:00

Dyndns.org mi funguje normalne. Predtym som mal vigora 2600 tusim a tam to fungovalo tiez a teraz na 2700 tak isto. V applications je priamo polozka dyndns a tam si nastavis server a vsetko slape. Jedine ked som nemal zaplateny rapida a casto som restartoval router tak som mal zablokovane konto na dyndns.
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 7. 7. 2008 21:35

jj, ale nic...stary vigor fical tento ee... ]:-< :-/
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bencop 8. 7. 2008 14:27

A mas to zaskrtnute ENABLED sluzbu dyndns a potom aj samotne konto. Inak nevidim dovod preco by to nemalo fungovat.

Obrázek
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 8. 7. 2008 18:31

jj mam...divne je ked si dam rovno aj IP vigora aktualnu do prehliadaca...nic..ako som pisal stary vigor no problem, ci us IP ked som dal do prehliadaca abo cez dyndns, som zvedavy ci som jediny abo robim niekde chybu, rano skusim u kolegu na rovnakom vigore k magiu... :-l
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bencop 8. 7. 2008 19:35

a presmerovanie portov mas nastavene potom na tvoju IP pocitaca? neviem presne k comu chces pouzit sluzbu dyndns, ale na router sa z vonku neda dostat ako sa dalo do 2600-ky, lebo na 2700-ke nie su vsetky nastavenia pristupne pre bezneho usera.
bencop
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 8. 7. 2008 19:56

jj to je mozne s tymi nastaveniami, mno nic ceknem zajtra ece nastavenia... v podstate som chcel obcas z prace ceknut ci mi niekto cudzi nepripaja cez wifi, nejake security mam nastavene ale aj tak...neva, uvidim co sa podari, zatim dik...

ma niekto skusenost s tymi 2ma magio boxami ako to fici?
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puchino 8. 7. 2008 20:21

camilo píše:ma niekto skusenost s tymi 2ma magio boxami ako to fici?


Matka ma Magio s dvoma boxami a ide to uplne normalne az na to ze druhy box nemoze nahravat, pauznut program atd. Sem tam sa stava ze sa obraz sekne a vyzaduje si to restart oboch boxov a az potom to ide bez problemu ale toto som riesil asi dvakrat. Sam mam doma Magio ale s jednym boxom. Inak su problemi standardne ako pri jednom boxe.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benďo 9. 7. 2008 18:18

Ja mám vigor 2900 a službu dyn sa mi tiež nepodarilo rozchodiť. Používam soft klienta. porty mám presmerované, pretože keď dám do FF svoju adresu, tak mi ju zobrazí tak ako má.
benďo
Junior

Odeslat příspěvekod lkopca 11. 7. 2008 12:37

Ja mam stale problem ktory ani po vymene STB /pri inej chybe/ sa neostranil. A to ze ked idem na vikend prec a pridem az v nedelu tak STB sa prepne do nejakeho rezimi ze nesvieti POWER ani na zeleno ani na cerveno a potom nefinguje EPG a ostatne menu. Ide len prepinat programi a na vacsinu tlacitok na dialkovom reaguje len PIP.

Mám podobný problém: Dosť často sa stáva že vypadne EPG.Pri PIP sa nezobrazujú informácie a neide ani sprievodca programmi, Musít to riešiť reštartovaním mácia. (Vypnutie nepomôže)
lkopca
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 11. 7. 2008 13:53

benďo píše:...mám vigor 2900...


To si dostal k Magiu? Lebo co viem tak k sluzbe Magio davaju iba niaky Pirelli a Vigor 2700 HAG... Iba ze by teraz zacali davat niaku novinku. Zaujima ma to lebo uz som po tretej reklamacii routra. Pri prvej nefungoval VOIP (sip konto cez konektory FXS, aplikacia soft phone ci ako sa to vola fungovala), pri druhej a tretej reklamacii dochadzalo k neustalim restartom a pravdepodobne odisla ta cast routra ktora obsluhovala LAN porty (4x RJ45 na zadnej strane). Tak ak mas niaku novinku k Magiu v podobr routra Vigor 2900 tak daj vediet. Pri dalsej reklamacii uz mozem totzto ziadat o odstupenie od zmluvy alebo sa dohodnut na dodani ineho zariadenia (podla Obchodneho zakonika )
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benďo 11. 7. 2008 18:08

Puchino píše:
benďo píše:...mám vigor 2900...


To si dostal k Magiu? Lebo co viem tak k sluzbe Magio davaju iba niaky Pirelli a Vigor 2700 HAG... Iba ze by teraz zacali davat niaku novinku. Zaujima ma to lebo uz som po tretej reklamacii routra. Pri prvej nefungoval VOIP (sip konto cez konektory FXS, aplikacia soft phone ci ako sa to vola fungovala), pri druhej a tretej reklamacii dochadzalo k neustalim restartom a pravdepodobne odisla ta cast routra ktora obsluhovala LAN porty (4x RJ45 na zadnej strane). Tak ak mas niaku novinku k Magiu v podobr routra Vigor 2900 tak daj vediet. Pri dalsej reklamacii uz mozem totzto ziadat o odstupenie od zmluvy alebo sa dohodnut na dodani ineho zariadenia (podla Obchodneho zakonika )


Áno, mám Vigor 2900, ale ku mne domov T-com dotiahol priamo sieťový kábel, nejdem po telef. linke.
benďo
Junior

Odeslat příspěvekod stefe 12. 7. 2008 19:36

Ahoj Magiovci, tak som sa v utorok stal jednym z Vas. Ja mam Magio "proti svojej vôli" Na jar asi vo februari mi T-comaci ponukli vyhodne predlzenie viazanosti na internet. Hovorim im dobre, ale chcem zrusit pevnu linku. Vraj sa to da az v juni 2008, lebo mam staru akciu na program dsl+linka. Dobre, predlzil som si akoze internet. Prisiel jun a coc som sa nedozvedel. Vraj som si dal viazanost aj na pevnu linku a jedina moznost je dat si Magio. A tak ho po troch tyzdnoch uz mam.
Bol to tiez zazitok. Na zak stredisku som podpisal zmluvu v 3 exemplaroch samoinst a mam cakat na kuriera. Presne o 7 dni ma vola kočka zo zák linky, či nechcem Magio. Hovorim jej , že už tyzden mam zmluvu a nic, ze ona vsysteme nic nema, pekny chaos. Nakoniec prisiel technik (ktoreho budem musiet zaplatit), vraj preto, ze odhlesujem pevnu linku, parada. No dockal som sa, po 3 tyzdnoch.
Magio ide OK, paci sa mi user friendly ovladanie. Box sa sice hreje, zerie 88-98 mA, ale stym som pocital, precital som skoro cele toto forum. Mam Kiss 301. Je skoro celkom nehlucny, ale musel som nožičky podlozit. Za tyzden sa iba raz restartoval, ked som skusal, co vsetko vydrzi.
Co ma vsak trapi je zvuk, nie na vsetkych kanaloch rovnak. Nic moc STV1,2 CT1,2 a co je fakt problem HBO, samozrejme ziaden Dolby 5.1 na zak stredisku mi 5.1 vysvetlili, data nestihaju, ale Na HBO je blbe aj stereo, sikavky, ide to jak mp3 48kb, pekné pay TV...Cinemax a HBO digital su OK. To ten zvuk je fakt tak blby a Vy ste vsetci hluchi, neverim, ze to je len u mna. Niekedy davno to vo fore niekto spominal, ale bral som, ze je to vyriesena vec. Mam aj analogovu kablovku, tak tie zvuky viem porovnat. Pocuvam to 95% na TV a 5% cez domace kino, ale je to strasne...
stefe
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků