MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod madonnamia 12. 10. 2008 19:49

Tiež som mal zopár problémov s Magiom (aj s netom aj s TV), ale zatiaľ ma vždy vyriešili dosť prompne a ku mojej spokojnosti (klop, klop). Teraz mi idú všetky kanály dosť OK, aj JOJ plus.
madonnamia
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 12. 10. 2008 20:02

to all: problemy so sekanim a mrznutim obrazu /predovšetkým joj+,ale aj niektorých iných staníc/ sa riešia na urovni dodavatelov siemens a alcatel.Možné problemy v sieti na urovni core resp.middleware.Problemy sa prejavuju na celom slovensku rôznym spôsobom resp.v niektorých lokalitách je to v poriadku,v iných je služba degradovaná.
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod Morfeus211 12. 10. 2008 20:21

Smižany (okres Spišská Nová Ves, Košický kraj), JOJ+ v pohode, dokonca šlo nahrávať Trojku HD a pozerať iný program. Ináč mizerný upload (do 10kb/s, pritom mám mať 32kb/s, takto to ide od začiatku používania Magio + Internet,tj koniec Apríla)
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod MirecXYZ 12. 10. 2008 20:24

No neviem chalani ako vy, ale ja pomalicky stracam nervy, asi niekomu vynadam po telefone
MirecXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod MirecXYZ 12. 10. 2008 22:48

pre Tcomaka: diki, moc si mi pomohol a nemusis sa ospravedlnovat, kiez by bol aj tvoj kolektyv taky ako ty, no nic, skusime to aj z druhej strany snad.
PS: dik za info
MirecXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod atec 13. 10. 2008 11:03

Nitra-Staré Mesto OK.
JOJ Plus stále natiahnutá.
atec
Junior

Odeslat příspěvekod MirecXYZ 13. 10. 2008 12:17

13.10.2008 - dnes okolo 13:00 mi pride chlapik s T-comu, na moju telefonicku reklamaciu. tak som zvedavy co mi povie, potom vam napisem, majte sa
MirecXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod MirecXYZ 13. 10. 2008 13:12

Takze tu navstevu z T-comu som nemal, zevraj si zistil informacie o zamrzaniu TV-stanic.
No neviem naco je 24 hodinova HOTLINE, ked az v pracovne dni sa oboznamuju z problemamy.
MirecXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod MirecXYZ 13. 10. 2008 16:24

Novy poznatok: viete co je zaujimave na tom sekani TV-stanic ???? to, ze mi trhaju tie kanale, ktore mi vcera nesekali. no neviem ale ozaj to vyzera cudne, a najblbsie na tom je to, ze mi to mame este aj platit !!!
MirecXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod 19740218 13. 10. 2008 17:31

3-4 dni dozadu mi sekali vsetky programi a to nepozeratelne....
ale odvtedy je vsetko OK /teda s tym sekanim/. dokonca aj JOJ+ mi ide v pohode.
/okolie Hlohovca/
jedine co ma teraz doziera je ze STV3HD mi cez 720 a 1080 zobrazuje stale ako letterbox.
neviem s tym nic urobit. ani normal ani roztiahnut to neriesi. TV mam nastavene dobre.
taki vysoki sportovci ...no strach pozerat...
19740218
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puchino 13. 10. 2008 17:47

Morfeus211 píše:Ináč mizerný upload (do 10kb/s, pritom mám mať 32kb/s, takto to ide od začiatku používania Magio + Internet,tj koniec Apríla)

Bud si z teba robia v T-COM sradnu a mas upload na urovni dialup-u alebo nepoznas rozdiel medzi kB/s a kb/s (bajt a bit). Aj keby to bolo hodnoty v kB/s tak si na tom poriadne biedne. Magio by malo mat hodnoty okolo 250 kB/s (co je 2000 kb/s) na downloade a 32 kB/s (co je 256 kb/s) na uploade. Ja mam na Magio hodnoty na downloade okolo 275 kB/s teda viac ako je slubovane a upload som uz dlshie netestoval ale typujem ze to nebude daleko od 32 kB/s.

EDIT: Az teraz som to pochopil :) Sorry. Ale reklamovat by si to mal
Naposledy upravil Puchino dne 13. 10. 2008 18:13, celkově upraveno 1
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 13. 10. 2008 17:56

Inak viem ze teraz tu frci tema "zamrzanie stanic a pribudnutie/nefuncnost JOJ plus" ale ja by som sa rad podelil o skusenost s mojou poslednou reklamaciou. Poslednou preto lebo je to moja 5 reklamacia Magia za necelyc rok uzivania. Z toho 4x router a 1x STB. Stale mi vymenia nove zariadenie a doteraz to trvalo zvacsa tak 48 hodin. Posledna reklamacia (STB) vsak bola milym prekvapenim. Rano (tusim to bolo v utorok minuly tyzden) a zistil ze STB sa po nocnom vypadku el. prudu (rekonstruuju nam bytovku) neustale restartuje tak som hned zavolal na hotline. Ake bolo moje prekpvapenie ked mi o dve hodiny zvonil na zvoncek technik s novym STB. Zeby bolo potrebne splnit minimalny pocet reklamacii a potom buduete mat sluzbu rgentneho vybaveina reklamacie? :-D

P.S.: Je pravda ze routeru davam poriadne zabrat. Mam na nom zavesene dva stvorportove switche a asi 6 zariadeni pripojenych kablom a 4 pripojene cez wifi. Na routri pouzivam snad kazdu sluzbu ktoru podporuje (port forwarding, open ports, bind IP to MAC, MAC adress filtering, WEP, DynDNS atd.) . Koli znacne slabuckej antene dodavanej so zariadenim pouzivam high gain antenu s SMA konektorom. Doma mi bezia sluzby ako FTP, WEB, iTunes server atd. Bezne budim z prace pocitac pomocou magick packetu a pouzivam remote desktop. Okrem toho pouzivam este telefon v FXS1 (to bol dovod prvej reklamacie, kedze hned v uvode port nefungoval). Cize chudacik Vigor 2700 ma co robit ale zas 4x za rok totalna nefuncnost je asi dost vela.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod decried 13. 10. 2008 18:08

Neviem ako je na tom Vigor ale Pirelli som mal rozobraty a trpi castym problemom - nekvalitne kondenzatory - vsetky do posledneho. Sice su vizualne OK ale su to nekvalitne znacky. Kvalitnych japonskych vyrobcov je len niekolko malo. Dost pruser na to ake su to drahe zariadenia (vid ceny klasickeho Vigoru).
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Morfeus211 13. 10. 2008 18:13

Puchino píše:Bud si z teba robia v T-COM sradnu a mas upload na urovni dialup-u alebo nepoznas rozdiel medzi kB/s a kb/s (bajt a bit). Aj keby to bolo hodnoty v kB/s tak si na tom poriadne biedne. Magio by malo mat hodnoty okolo 250 kB/s (co je 2000 kb/s) na downloade a 32 kB/s (co je 256 kb/s) na uploade. Ja mam na Magio hodnoty na downloade okolo 275 kB/s teda viac ako je slubovane a upload som uz dlshie netestoval ale typujem ze to nebude daleko od 32 kB/s.

dobre počuješ je to 80kilobitov/s , čiže 10kilobytov/s (občas vymieňam k za K :D). Sú to hajzli to asi za to že predtým som mal Turbo2 zvýšené na 3Mbit. a upload až na úrovni 50-60kB/s (400-480kilobitov/s) pritom som mal mať len 32kB/s (256kb/s) a poriadne som to zneužíval na seedovanie torrentov :D. Potom mi to stiahli nazad na 32kB/s asi mesiac pred zavedením Mágia. A potom už iba 10kB/s. Občas to skoči na 12-14kB/s ale je to poriadne o ničom. A v zmluve mám 256kb/s, no nemôžem tam nabehnúť, že prečo nemám poriadny upload :D lebo nemám nič garantované.

tcomak: Smižany (okres Spišská Nová Ves, kraj Košický): JOJ+ začalo od dnes rána (tj 13.10.2008) blbnúť, mrzne, EPG nefunguje správne atď.
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 13. 10. 2008 18:20

decried píše:Neviem ako je na tom Vigor ale Pirelli som mal rozobraty a trpi castym problemom - nekvalitne kondenzatory - vsetky do posledneho.

Ja mam teda Vigor ale z 4 reklamacii pri troch odisla cast ktora ma nieco spolocne s 4 portovym switchom ktory Vigor obsahuje. Chvilu totiz Router fungoval aj bez switchu (wifi pripojenie, ADSL a VOIP fungovalo) a nasledne na to do par hodin alebo dni (kedy ako) sa odporucal do vacnych lovist cely router. Cize moze ist sice aj o kondenzatory (tu az moje schopnosti nesiahaju a nerad by som porusil zaruku) ale pri troch reklamaciach zo styrcoh to bol rovnaky scenar.
Naposledy upravil Puchino dne 13. 10. 2008 18:29, celkově upraveno 1
Puchino
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka