MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Puchino 13. 10. 2008 17:27

Morfeus211 píše:dobre počuješ je to 80kilobitov/s , čiže 10kilobytov/s (občas vymieňam k za K :D). Sú to hajzli to asi za to že predtým som mal Turbo2 zvýšené na 3Mbit. a upload až na úrovni 50-60kB/s (400-480kilobitov/s) pritom som mal mať len 32kB/s (256kb/s) a poriadne som to zneužíval na seedovanie torrentov :D. Potom mi to stiahli nazad na 32kB/s asi mesiac pred zavedením Mágia. A potom už iba 10kB/s. Občas to skoči na 12-14kB/s ale je to poriadne o ničom. A v zmluve mám 256kb/s, no nemôžem tam nabehnúť, že prečo nemám poriadny upload :D lebo nemám nič garantované.

OK ja som si potom tu tvoju spravu precital este raz a pochopil som ze pises iba o uploade. Mal som dojem ze mas download 32 kb/s a upload 10 kb/s. Cize jedina chyba bola v jednotkach :) Beriem teda spat.

Ked seedujes torrenty tak je 10 kb/s dost nafigu :-D. Ja prave koli extremne nizkemu uploadu (a to mi funguje ako slubuje T-COM) uz zmluvne zakotvenemu radsej nepouzivam sluzby ako P2P (torrent, DC++ a pod.) kde je upload dolezity a to priamo nemusi uprovovat tvoj download. Presiel som radsej na rapidshare a pod kde nic nezdielam (teda zaroven neporucujem autorsky zakon) a moj upload ma nebrzdi.

Este mam jednu otazku. Mozno bude zbytocna ak obcas nezahras niaku online hru ale nemas nahodou problem aj s tymto? Ja teda velmi nehram (v podstate iba dve veci: GTA a Team Fortress 2) a nemam s tym problem.
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod eric_sony2 13. 10. 2008 17:35

Kežmarok - Lokalita Starý trh, Joj+ sa zasekne po cca 10 sekundách vysielania.
eric_sony2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirecXYZ 13. 10. 2008 19:00

no dnes okolo 17:30, na moje pocudovanie, som nemal ani jeden trhamnec na ziadnom kanaly, no neviem, ci to uz odstranili, alebo im to este pretrvava :-)
MirecXYZ
Junior

Odeslat příspěvekod Morfeus211 13. 10. 2008 19:11

Puchino píše:Ked seedujes torrenty tak je 10 kb/s dost nafigu :-D. Ja prave koli extremne nizkemu uploadu (a to mi funguje ako slubuje T-COM) uz zmluvne zakotvenemu radsej nepouzivam sluzby ako P2P (torrent, DC++ a pod.) kde je upload dolezity a to priamo nemusi uprovovat tvoj download. Presiel som radsej na rapidshare a pod kde nic nezdielam (teda zaroven neporucujem autorsky zakon) a moj upload ma nebrzdi.

Čo sa týka downloadu u torrentov, záleží to hlavne na tom ako rýchlo prvý seeder odseeduje čo najväčšiemu počtu peerov. Potom už len natrafiť na ľudí, ktorí majú dobrý upload a ide to :D

Puchino píše:Este mam jednu otazku. Mozno bude zbytocna ak obcas nezahras niaku online hru ale nemas nahodou problem aj s tymto? Ja teda velmi nehram (v podstate iba dve veci: GTA a Team Fortress 2) a nemam s tym problem.

V pohode, dokonca som mal zapnutý utorrent + 2 seedy, + 1 download a Red Alert 3 beta, a CS1.6 mi v pohode šlo.
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod RDK3 13. 10. 2008 19:30

zase TV JOJ ma staro-nove probelmy ... sem tam sekanie a priblikavanie bielych pasikov ako obohrata VHS-ka .. nechapem ako sa mozu stale objavovat tie iste problemy pri takej velkej spolocnosti so skoro neobmedzenym rozpoctom uz mi to zacina liezt krkom ...
RDK3
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 13. 10. 2008 19:56

mno joj plus konecne v poriadku, nemrzne... :D
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod hans12 13. 10. 2008 20:26

Chcel by som sa opýtať ohľadne Mágia.
1.Plánujem si kúpiť nový televízor buď tento: http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... -le37a559p alebo tento http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... -le40a559p a taktiež si chcem dať zapojiť aj Mágio a zaujímalo by ma,že ako je to s kvalitou obrazu Mágia na takýchto televízoroch.Proste či televízia bude pozerateľná.Nie som nároční,no nerád by som bol,kebyže budem mať obraz horší ako mám na CRT televízore pri analógovej káblovke od UPC.

2.:Čital so tu o problémoch s routrom Vigor.Ja mám vlastný router nejaký Zyxel a už rok bezproblémov funguje.Bude sa dať použiť pri Mágiu?

3.:Ako je to pri Mágiu s prémiovými balíčkami Prémium 1+2? Možno ich objednať povedzme iba na 1-2 mesiace a potom odhlásiť bez spoplatnenia za zapojenie a zrušenie.Pýtam sa preto,lebo UPC si za zapojenie a odpojenie HBO učtuje poriadne mastnú čiastku.A ešte taká otázka ohľadne tohto.Ako je možné,že v UPC stojí iba samostatné HBO mesačne 335 SK a v Mágiu stoja dokonca 3
kanály HBO a 2 Cinemax mesačne iba 297,50 SK. Nejako tomu nechápem,v čom je háčik?
Intel Core 2 Duo E8200 | Gigabyte G33M-DS2R | 2x1GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition |SAPPHIRE HD 3870, 512MB DDR4+Accelero S1 rev.2 | HD Western Digital WD6400AAKS 640 GB+WD10EADS 1000GB | Zdroj Fortron 400 W (FSP 400-60THN-P)
hans12
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 13. 10. 2008 22:01

hans12 píše:Chcel by som sa opýtať ohľadne Mágia.
1.Plánujem si kúpiť nový televízor buď tento: http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... -le37a559p alebo tento http://www.videoexpert.sk/lcd-televizor ... -le40a559p a taktiež si chcem dať zapojiť aj Mágio a zaujímalo by ma,že ako je to s kvalitou obrazu Mágia na takýchto televízoroch.Proste či televízia bude pozerateľná.Nie som nároční,no nerád by som bol,kebyže budem mať obraz horší ako mám na CRT televízore pri analógovej káblovke od UPC.

2.:Čital so tu o problémoch s routrom Vigor.Ja mám vlastný router nejaký Zyxel a už rok bezproblémov funguje.Bude sa dať použiť pri Mágiu?

3.:Ako je to pri Mágiu s prémiovými balíčkami Prémium 1+2? Možno ich objednať povedzme iba na 1-2 mesiace a potom odhlásiť bez spoplatnenia za zapojenie a zrušenie.Pýtam sa preto,lebo UPC si za zapojenie a odpojenie HBO učtuje poriadne mastnú čiastku.A ešte taká otázka ohľadne tohto.Ako je možné,že v UPC stojí iba samostatné HBO mesačne 335 SK a v Mágiu stoja dokonca 3
kanály HBO a 2 Cinemax mesačne iba 297,50 SK. Nejako tomu nechápem,v čom je háčik?

ad1)
v porovnani s upc analog je obraz lepsi.
na crt 100Hz je obraz v pohode,
starsie lcd s exotickymi rozliseniami typu PC monitor - obraz nic moc
nove lcd alebo plazmy - zavisi od rozlisenia TV, ktory program pozeras atd .. , ale da sa, obraz je aj tak lepsi ako na analog. /odpozerane u kolegu z prace /
k lcd a plazme ti napise urcite niekto dalsi , ja ju nemam , zatial sa mi nechce kupovat....
edit: na dvb-t tuner v tv sa vykasli , o par rokov tu mame aj tak mpeg4 a ak nie si prave teraz v lokalite kde je dostupne skusobne vysielanie dvb-t v mpeg2 tak ho ani nevyuzijes...., usetrene peniazky investuj do kvalitnych kablov alebo ber tv s viac cm..., inak volba slusna

ad2)
router vigor 2700 je v pohode , to co tu popisoval Puchino je ojedinele, malokto tak zatazuje router ako on - vid to co pisal ....
"PUCHINO: Je pravda ze routeru davam poriadne zabrat. Mam na nom zavesene dva stvorportove switche a asi 6 zariadeni pripojenych kablom a 4 pripojene cez wifi. Na routri pouzivam snad kazdu sluzbu ktoru podporuje (port forwarding, open ports, bind IP to MAC, MAC adress filtering, WEP, DynDNS atd.) . Koli znacne slabuckej antene dodavanej so zariadenim pouzivam high gain antenu s SMA konektorom. Doma mi bezia sluzby ako FTP, WEB, iTunes server atd. Bezne budim z prace pocitac pomocou magick packetu a pouzivam remote desktop. Okrem toho pouzivam este telefon v FXS1 (to bol dovod prvej reklamacie, kedze hned v uvode port nefungoval). Cize chudacik Vigor 2700 ma co robit ale zas 4x za rok totalna nefuncnost je asi dost vela."

nuz puchino mu dava zabrat , nie je to zariadenie na taky objem prevadzky, nestiha ... v drayteku s tym neratali :-D

nie neda sa pouzit vlastny router , k magiu je dodavany router -HAG od t-comu, je to ich zariadenie a je sucastou zriadenia /ako zasuvka ...vstup dp routra mas iba ako user-nie vsetky moznosti nastavenia su pristupne/

ad3)
k obchodnej polite sa tazko vyjadrit , upc aj t-com maju vlastnu politiku cien
http://t-com.sk/Default.aspx?CatID=1872&section=home
podla cennika sa za aktivaciu ani zrusenie balika neplati , iba prevadzka od dna aktivacie premioveho balika do dna ukoncenia.
hacik nie je v nicom, jednoducho chcu aby to bolo atraktivnejsie ako v upc :)
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod votrelec 14. 10. 2008 06:47

no, ze by to az tak vytazoval...
si pozri co vsetko moze bezat na linuxovych routroch - openwrt
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 14. 10. 2008 08:01

votrelec píše:no, ze by to az tak vytazoval...
si pozri co vsetko moze bezat na linuxovych routroch - openwrt

ktovie co snim este stvara :twisted: :D :D :D 8-P

k lcd a plazme...neviem ci sa to tu uz pisalo...pri pripojeni cez hdmi ked zapnes funkciu "PIP" mas tam obraz rozpixelovany, pozeral som to u kolegu na 102cm a bolo to dost hnusne...
Naposledy upravil camilo dne 14. 10. 2008 08:03, celkově upraveno 1
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod koba 14. 10. 2008 08:02

ahojte,

mam taky problemik. Objednal som si magio tak 2 mesiace dozadu (august). Nasledne som ho reklamoval (islo mi tak tyzden, potom ho zablokovali), kedze mi chalanisko na telefone cez ktoreho som objednaval povedal inu cenu za 2. magiobox ako bola ozajstna. reklamaciu uznali, prisiel papier ale teraz prisiel aj ucet a tam mam zaratanu cenu za magiobox + cenu za magio za sept. a okt. (sluzbu mi zablokovali este v auguste po reklamacii). to by nebol probelm, to vyreklamujem, ze mi uctovali nieco co som nemal moznost vyuzivat. Ale teraz mi uz asi 3x volal technik, ze chce si prist po router... vraj box je moj a mam si ho nechat. mam ho vratit ci si ho naozaj nechat (za tu akciovu cenu)? (viem, ze to nie je uplne OK, ale aj tak..)

a druha vec je ta, ze teraz sa znizila cena za 2. box na tu sumu ktoru mi pred 2 mesiacmi povedali (a ktora je uz prijatelna), tak som sa rozhodol, ze si predsalen to magio objednam... nanovo... zrejme mi poslu novy instalacny balik (router + box)... otazka je, co sa stane ak si ten povodny box necham... (o: alebo mam vratit router technikovi a box do predajne samostatne?
povodne DSL co som mal mi obnovili az od 1.10.

snad som sa nedoplietol... (o:

a ozaj, nie je problem s kvalitou obrazu ak sa pouzivaju 2 magioboxy + net samozrejme?
Dell Inspiron 6400: Core 2 Duo T7200 2GHz 4MB L2, 2GB RAM, 250GB HDD (WD2500BEVS), x1400 256MB, 9cell battery, 1280x800 TrueLife, Win XP prof.
koba
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 14. 10. 2008 08:05

koba píše:a druha vec je ta, ze teraz sa znizila cena za 2. box na tu sumu ktoru mi pred 2 mesiacmi povedali (a ktora je uz prijatelna)

prosim ta kolko teraz stoji druhy magiobox?

neviem co s boxom, neviem ci nie je box nejako zviazany na mac adr routra ci opacne a router zase na port na ustredni? niekto skusenejsi odpovie...
Linux / HP UX
Lumia 950
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod koba 14. 10. 2008 08:14

predtym stal 6490 a teraz tusim 3490Sk...

ved o to mi prave ide, ci to vobec bude fungovat a ci si to vobec vsimnu, ked nie su schopni si vsimnut, ze mi sluzbu zrusili v auguste ale za oktober mam za nu zaplatit...
Dell Inspiron 6400: Core 2 Duo T7200 2GHz 4MB L2, 2GB RAM, 250GB HDD (WD2500BEVS), x1400 256MB, 9cell battery, 1280x800 TrueLife, Win XP prof.
koba
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 14. 10. 2008 08:28

mno maju tam bordel, niekto skusenejsi urcite odpise co s tym a ako postupovat...pripadne ked si nechas box a opatovne objednas magio a ci je to nejako zviazane s routrom a ak ano ci to vedia na dialku prekonfigurovat aby ti fical...atd...ja by som im asi vsetko vratil - vratane boxu, ak by to slo - a nanovo si objednal magio + druhy box aby som nemusel 100x behat do t-comu a dalsich 100x im volat...pockaj kym niekto este odpise...
Linux / HP UX
Lumia 950
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod PaloB 14. 10. 2008 09:10

maniakomp píše:
hans12 píše:Chcel by som sa opýtať ohľadne Mágia.
...
nie neda sa pouzit vlastny router , k magiu je dodavany router -HAG od t-comu, je to ich zariadenie a je sucastou zriadenia /ako zasuvka ...vstup dp routra mas iba ako user-nie vsetky moznosti nastavenia su pristupne/
...

Toto nie je pravda. Doma pouzivam svoj vlastny router a Vigor mam v skatulke, nakolko Vigor ma problemy s pripojenim viac ako 1 PC cez WiFi pri WPA...mozno uz nahrali novy FW, ale mna to uz nezaujima. jedinou podmienkou je aby router podporoval Multi PvC (napr. Linksys na prekvapenie nepodporuju aspon pri modeloch v rozumnej cene). Pokial viem tak Zyxel take modely ma. Potom je to otazka jednoducheho nastavenia. Este by bolo vhodne abu podporoval forwarding na fyzicky LAN port, ale mam odskusane ze to funguje aj bez toho.
PaloB
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka