MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Morfeus211 20. 11. 2008 19:28

byť tými blbcami, tak tam pridám podporu readonly na USB... takto sa nič neskopíruje von zo STB (čo je cieľom tcomu :D) a potom môžu pridať napr. podporu videii (samozrejme len vo formáte čo zvláda STB) alebo obrázky.
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 20. 11. 2008 19:58

heh palicka...kto to preboha vymyslel a designoval???? :shock: tusim volakedy tam bolo nieco podobne ale len v tom ukazovateli, bolo to hrubsie, mali to nechat tak...nejaka sprosta palicka dolezitejsia ako nefunkcne wpa, hm...
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod Mirecx 20. 11. 2008 21:02

Skuste napisat, na t-com, priania a staznosti, ozaj by to mohli zobrat spet tu "palicku" ved jedine co robi, mi prekaza a rosculuje ma.mohli spojaznit USB ready,
PS: nieco pre rozculenie spolucitatelov.
V Piestanoch na sidlisku JUH, idu koopat opticke kabe, sice je tam uz fibernet, ale asi ozaj konkurencie nikdy nieje dost.
Mirecx
Junior

Odeslat příspěvekod bezname 20. 11. 2008 21:39

bencop píše:no stal sa asi zazrak ale z TCOMU mi prisiel informacny mail a novinkach v MAGIO. Mimo ine je tam spomenuta pripravovana sluzba nahravania cez web a akcia na november na filmy z pozicovne - co je trosku neskoro ked to je len na november kedze dnes je 19-teho ale to sa stavalo aj u Orange ze informacie dosli neskor ako bola samotna akcia.
Tak dufam ze aj nabuduce pride mail ak bude v MAGIO nieco nove alebo bude nejaka akcia

Tak som zavolal na 0800 123 456 - dnes, cas 20:30...
pani ktora mi odpovedala nevie o ziadnych prebiehajucich akciach pre existujucich zakaznikov sluzby MAGIO tykajucich sa akcie na filmy z videopozicovne... (november 2008) ... xixixi
PROSIM, napiste niekto kto viete nieco viac a aktualne, myslim ze to nezaujima len mna... DAKUJEM

EDITUJEM - to mirecx -
uz si niekedy skusal nieco reklamovat alebo riesit staby priania a staznosti u T-comu ?????? Zabudni na to. Kam sa mozes obratit je len pisomne na "nejake pracovisko pre zakaznikov" v Kosiciach. Na posudenie tvojho podnetu maju 30 dni a poviem ti, ak nemas pevne nervy ani to neskusaj... Niekde som to popisal v prispevkoch a potom som im uz len pisal "otvorene listy" - korespondencne listky aby si to co najviac ludi precitalo... NAPR: reklamoval som nedodrzanie lehoty na zriadenie MAGIO... odpoved mi prisla - vasu reklamaciu ohladom vysky faktury sme preverili a povazujeme ju za ciastocne opodstatnenu... xixixixi...
NEEXISTUJE MOZNOST OPERATIVNE RIESIT PROSBY A ZIADOSTI A STAZNOSTI VERNYCH PLATIACICH ZAKAZNIKOV...
... nehádaj sa s blbcom, mohli by si ťa s ním pomýliť ...
bezname
Junior

Odeslat příspěvekod Morfeus211 20. 11. 2008 23:20

camilo: predtým tam bola tiež čiarka ale rúžovučká :D ale len v tom pásiku... teraz je biela a prekračuje hranice "progressbaru"... a k tomu (už dávnejšie) odstránili priebeh programu pri PiP.
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod mimi 21. 11. 2008 08:40

ta rucicka v progresbar naozaj nema chybu. Ako by sme sa vratili do pocitacoveho praveku, do dob ked sa po obrazovkach PC nahanali dve kocky. To ma lepsie spracovane menu uz aj moje 13 rocne video VHS Panasonic. Pani z t-com tak toto sa ozaj nepodarilo.
mimi
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 21. 11. 2008 09:56

jo ved to mohli ten ukazovatel nechat tako ako bol volakedy, teraz je to otrasne... :-\ mohol by t-com a pod konecne mat nejake oficialne forum a viac sledovat feedback uzivatelov na vylepsienie sluzieb...
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod Mirecx 21. 11. 2008 14:29

Strasne, dnes som volal do T-Centra sluzby zakaznikom, s tym, ze by som si chcel objednat magiobox, pricom mi nevedia povedat co maju na sklade, a kazdy STB stoji v hotovosti inak.
Vcera som bol na pobocke T-Centrume, a tam mi taktiez nevedela povedat co maju na sklade, a ze oni neobjednavaju STB, slak ma trafi, jeden sa odvolava na druheho. No a stymi STB som chcel tolko, ze: objednal by som si, lenze stoja rozne, zevraj nemam moznost vyberu, no nechcel by som ten za 6500-SK
No totalny poriadok maju !!!!!!! STRASNE

PS: neviem naco je to cislo 0800 123456, ked vam nevedia povedat presne info,
len co cloveka nastvu !!
Mirecx
Junior

Odeslat příspěvekod benďo 21. 11. 2008 22:45

Update Firmwaru a Vigor 2900 prebehol aj u mňa, aj keď ten dátum ma mätie,
Model Name : Vigor2900 HAG
Firmware Version : 3.1.1HAG RC5
Build Date/Time : Mar 27 2008 17:29:26

ale objavili sa mi v menu nové položky ako firewall, object and grups, bandwith a pod....

a teraz ten problém, ako to všetko nastaviť aby mi fungoval apache a ftp server.
Totiž apache mi fungoval pred updatom, kým som nemal tie nové položky a teraz ho.no. O5 podarený update od f. T-Com, na ich stránke sú všetky možné ruotre ale tento môj nie.
Skúsil som vypnúť FW v hagu ale nepomohlo. Za odpoveď ďakujem, a tebe T-Com tiež. :tleskani

A ešte: nastavenie Hagu: port redirection som nastavil, open port tiež

Takže ešte jedna oprava: vrámci intranetu to vraj nefunguje, ale keď som používal dynsorgtak tam mi stránku zobrazovalo bez problémov, tú ktorú som mal nastavenú v apachi
benďo
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 22. 11. 2008 10:52

camilo píše:heh palicka...kto to preboha vymyslel a designoval???? :shock: tusim volakedy tam bolo nieco podobne ale len v tom ukazovateli, bolo to hrubsie, mali to nechat tak...nejaka sprosta palicka dolezitejsia ako nefunkcne wpa, hm...

kauza "palička": neviem,či predtým v spodnej časovej lište niečo bolo okrem zapisovania streamu /v ružovej farbe/ od prepnutia kanala.- možno áno,ale nikdy som si to nejak nevšimol.Teraz je aspon ovela lepšie viditelne,kde sa človek nachadza - v ktorej časti streamu."palička" mu zobrazí v ružovej lište,približne ako daleko sa môže vrátiť od momentlanej sekvencie prehrávania resp.približne ako daleko ma skutočný live stream,ktorý ho "predbehol" počas pauzy,popripade spätneho pretáčania.Netvrdím,že je to niečo geniálne,ale také narýchlo grafické info ohladom orientácie celkom užitočné.
Neviem čo máš za problem s wpa,mne to chodí v pohode cez to kodovanie/vigor/,zapojene 2ks laptop.Skus nastavit 802.11 b,long preamble.Poprípade skús preveriť,či tvoj ovládač wifi nemá problem s dotyčným kodovaním resp. "nedohodu" s vigorom pri wpa.Ak zmena modu nepomôže skús prestaviť kodovanie na wep,zapezbeč s mac...neverím,že máš v okolí húf hackerov,na tvoje odchytenie prístupu. :D
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod tcomak 22. 11. 2008 11:22

Mirecx píše:Strasne, dnes som volal do T-Centra sluzby zakaznikom, s tym, ze by som si chcel objednat magiobox, pricom mi nevedia povedat co maju na sklade, a kazdy STB stoji v hotovosti inak.
Vcera som bol na pobocke T-Centrume, a tam mi taktiez nevedela povedat co maju na sklade, a ze oni neobjednavaju STB, slak ma trafi, jeden sa odvolava na druheho. No a stymi STB som chcel tolko, ze: objednal by som si, lenze stoja rozne, zevraj nemam moznost vyberu, no nechcel by som ten za 6500-SK
No totalny poriadok maju !!!!!!! STRASNE

PS: neviem naco je to cislo 0800 123456, ked vam nevedia povedat presne info,
len co cloveka nastvu !!

hold máš asi smolu,že práve v tvojej lokalite,kde bývaš su v t-centre trubky a nevedia resp.nemaju znalosti čo maju a nemaju na sklade.Známy čo vlastní brandshop v PK s takýmto druhom požiadaviek nemá žiadny problem.Snád len taký menší problem tu je...,lebo tie lacnejšie STB sa mu minuli ako teple žmele-v priebehu týždna predal okolo 30,ale už objednal dalšie.
Možnosť výberu stb máš!!! hlavne,ked sa jedna o tkzv.druhý resp.prídavný box už k žijúcemu účtu,pretože ten si platíš a nieje akciový.Druhý lacnejší /tatung/ je za 3500Sk,vyzerá podobne ako kiss,aj DO má dosť podobné.Akurát je bez HDD,čo v tvojom prípade nieje dôležité a preto by som ti ani neodporúčal zbytočne vyhodiť o 3 litre viacej. :pozor
tcomak
Junior

Odeslat příspěvekod Mirecx 22. 11. 2008 12:39

Tcomak: no ja viem, uspokojil by som sa aj stym bez HDD, lenze na telefonickej linke mi povedali, zevraj si zakaznik nevybera, proste mu kurier donesie, to co je mom na sklade, problem je v tom, ze tie STB su cenovo rozne, a hold ked mi prinesie zrovna ten co stoji 6500-sk, co spravim, nie ja by som chcel ten za 3500-Sk.
Este jedna vec, STB nechcem na fakture, chcem ho zaplatit mimo, lenze mi taktiez tvrdia, ze sa to neda :-(.
Mirecx
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 22. 11. 2008 12:40

to tcomak: diq za odpoved,ked bude cas poskusam. s wifinou nema problem len book ale aj dalsi pc kde je wifi pci karta a rovnako aj pda spv m700, spojenie obcas ako by sa prerusilo, a potom sa znovu naviaze, ked mam na wifi pri wpa viacero klientov - book, stolne pc s pci wifi - tak napr jeden z nich nedostane ipcku, vypnem vigor a zapnem a uz je to ok, ale obcas sa stava ako pisem ako by jeden pc odpajalo a zase pripojilo...mno ak nepomoze tak ostanem pri wepku mno, co sa tyka hackerov, viem si predstavit 50r fotrika ako luska wepko :D , ale na druhu stranu dotovat net zase nikomu nechcem...
Linux / HP UX
Lumia 950
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod Morfeus211 22. 11. 2008 15:33

tcomak: ta palička je celkom v poho, len nemusela byť taká vysoká (stačilo by cez ten rúžový pasik,tj nie aby vyčnieval). Najzásadnejšia vec ktorú tcom konečne opravil je plynulé posúvanie v streame (tj ako v reklame, keď tam pretočili dozadu gól vo futbale). A vy sa hádate kvôli jednej paličke...
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 22. 11. 2008 15:41

nehadame - diskutujeme 8-P , podobne som to myslel,len blbo napisal, ze ju velmi prestrelili... 8-D
Linux / HP UX
Lumia 950
camilo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka