MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mironto 31. 12. 2008 14:34

Cena po viazanosti bude standartna, tzn. tolko, kolko bude aktualne T-Com pytat. Mozno bude mozne predlzit zmluvu podla novej akcie, ale je mozne ze budu pytat plnu cenu (napr. to tak robilo chello, ked mi koncila viazanost na internet, pytali plnu sumu, aj ked akurat prebiehala akcia za polovicnu cenu. tak som vypovedal zmluvu a zrazu sa uz vedeli dohodnut aj na akciovej cene. ked som to ale robil uz treti raz, tak to uz nechceli urobit, tak som to vypovedal a prihlasil nanovo na priatelku + som dostal bonus za odporucenie noveho zakaznika :D ).
Po skonceni viazanosti ti ostane magio box, router by si mal podla zmluvy ale vratit.
mironto
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 31. 12. 2008 15:23

Takze nadalej cena 499Sk?Tolko ej na stranke T-Comu za MAgio Comfort :-|
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mironto 31. 12. 2008 16:13

No to je teraz. Aka bude cena o dva roky resp. 18 mesiacov nevie asi ani sam T-Com.
mironto
Junior

Odeslat příspěvekod tifar 1. 1. 2009 00:48

rad by som sa spytal jednu vec,nad ktorou v posledne dni rozmyslam...mam magio len 2 tyzdne a citat diskusiu o 165 stranach sa mi priznam sa nechce...Takze:
Je normalne,ze na niektorych programoch mi sem tam,v priemere mozno raz za hodinu na pol sekundy sekne obraz a je vidiet artefakty?Da sa s tym nieco robit?
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NovaD 1. 1. 2009 17:25

Ma niekto skusenosti s Leadtekom DTv2000H pri nahravani z Magia?Rad by som nahraval,ale v takej kvalite,aby som to mal v DVD kvalite.Este mi celkom nie je jasne,z kade napojim Tv kartu.Z TV,alebo zo STB?Zo STB by to bolo asi kvalitnejsie :-)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petcho 1. 1. 2009 18:58

Dobrý deň

Máte niekdo skusenosti s prepojením LCD Sony Bravia 720p a STB motorola?
Ked v STB nastavím obraz 720P, tak mi ho LCD zpbrazuje približne vo frmate 4:3 a vobec sa to neda upravovať.Len znova prepnuť v STB na 4:3. Vdaka za radu
petcho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NovaD 1. 1. 2009 19:20

Bravie maju celkom dobry obraz na Magiu,aspon co som videl aj u priatela aj v predajnach T-Comu.Samozrejme prepojene cez HDMI ;-)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maniakomp 1. 1. 2009 22:39

tifar píše:rad by som sa spytal jednu vec,nad ktorou v posledne dni rozmyslam...mam magio len 2 tyzdne a citat diskusiu o 165 stranach sa mi priznam sa nechce...Takze:
Je normalne,ze na niektorych programoch mi sem tam,v priemere mozno raz za hodinu na pol sekundy sekne obraz a je vidiet artefakty?Da sa s tym nieco robit?

nemalo by to robit vobec.
nahlas na 0800 - nech otestuju linku
ak mas kiss stb - chladit, nedavat napr. do skrinky ale niekde volne
zaplnenost disku, vtedy tiez blbne /ale po dvoch tyzdnoch snad nemas obsadenych 90% disku/
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 1. 1. 2009 22:45

NovaD píše:Ma niekto skusenosti s Leadtekom DTv2000H pri nahravani z Magia?Rad by som nahraval,ale v takej kvalite,aby som to mal v DVD kvalite.Este mi celkom nie je jasne,z kade napojim Tv kartu.Z TV,alebo zo STB?Zo STB by to bolo asi kvalitnejsie :-)

mam dv2000
nahravam vzdy do mpeg2 /nie priamo do divx, xvid/, nasledne upravy v pc / projectx demux, cut, filtre-delogo, deinterlace, crop, resize atd potom xvid 2pass = finale je slusna kvalita, treba ale vediet nastavit a vyskusat vhodne nastavenia/ale dvd kvalita to nikdy nebude, stream je komprimovany,
pripojenie priamo do stb /nie cez dalsi clen - tv/
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod tifar 1. 1. 2009 23:38

ďakujem maniak, skúsim tam zajtra zavolať. . .skôr ako tam zavolám, rád by som však pochopil problém. Takže ak ide jeden stream robí to isté ako keď ťahám dva, nehovoriac o wifi kde mám pripojený notebook. . Niektoré programy to robia častejšie a niektoré menej často, nenašiel som súvis s počtom stream kanálov. . Mám kiss a vetrany je dobre, hdd je skoro prázdny.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Morfeus211 1. 1. 2009 23:51

zdravím, tcomak nemáš nejaké informácie "zvnútra" či T-Com plánuje zaradiť do vysielania aj Novu? Známy totiž ju už má na UPC Direct...
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod lubo28 2. 1. 2009 01:39

NovaD píše:Rad by som nahraval,ale v takej kvalite,aby som to mal v DVD kvalite.

Mágio a DVD kvalita? Keby Mágio vysielalo v DVD kvalite tak to by bolo fajn.Bohužial Mágio je na úrovni lepšieho Divx(Xvid).
lubo28
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 2. 1. 2009 10:06

Asi som nenapisal uplne zrozumitelne.Kvalitu taku,aby sa dala pozerat dajme tomu na 19" a 22" monitore alebo neskor aj na FullHD/HD Ready TV LCD bez stvorcekov apod.

BTW/ Moja stara CRT TV uz odchadza,aku by ste doporucili?Full HD/HD Ready?Vzdialenost zkade pozeram ku TV je +- 3m.Cena taka,aby z toho nebol infarkt,take rozumna kvalita za rozumnu cenu (nieco okolo 500-560 € nemuselo by byt viacej) :-)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod niio 2. 1. 2009 11:55

NovaD:

doporucujem Philips 32PFL7403D. cena okolo 21tis v inet obchodoch. nadherne vyhladzuje obraz, mam pocit, ze pozeram magioHD. ma odozvu 3ms a 100Hz . Brat ked to doma videl, ze hned hovoril, ze ten obraz je nejaky plynuly, ako keby telenovela :)
absolutne nedoporucujem 32LG6000, mal som dve a obe sa po 2 hodinach pokazili a obraz ostrostou ani z daleka nedosahoval Philips. To iste aj o inych lacnych LCD co som videl. Rozdiel v ostrosti obrazu je asi taky, ako ked mate na PC film dvojhodinovy a ma velkost 700MB,tak taky obraz mi pripada na tie lacne LCD. Philips ma obraz ako ked na PC ma film dvojhodinovy velkost 1,5GB. Teraz to myslim ako porovnanie rozdielov v obraze, nie konkretnu kvalitu
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NovaD 2. 1. 2009 12:09

niio : Diki za radu,ale je to za 760€,takze to je nad moj rozpocet.Moja babka ma 26LG3000 a obraz je to celkom dobry a naviac ma len klasicku bytovu spolocnu antenu,takze ani ta 32LG3000 nemusi byt zla...Ja zas za LCD TV nechcem dat 760€,je to dost vela,nie som nejaky TV/HiFi maniak,ze by som mal doma domace kina za 700€ :-D
NovaD
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka