MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PaloB 28. 1. 2009 10:32

benďo píše:Mne nešlo o to, čo všetko môžem a čo nie, nastavovať, ale o to, že ak niečo nastavím, (z toho čo môžem,) aby som si mohol prečítať, čo som to vlastne nastavil.

No ono je to tak ze tie navody ani tak nehovoria co konkretne nastavujes, len ze ake su moznosti toho nastavenia :-)

benďo píše:Naviac, ak som "laik" a rozladím si to, nie som až taký "laik", aby som ho nevedel resetnúť do pôvodných nastavení, (firemných) a skúšal ďalej. :idea:

Ono je jednoduche nieco resetnut do firemnych nastaveni, ale uvedomujes si ze to neznamena ze router bude opat "funkcny" v zmysle ze Ti pojde internet? 90% laikov nevie co a hlavne ako nastavit. I ked v pripade DSL je to "len" 5 parametrov :-) len ked ich clovek nevie?

Stale si myslim ze pre laikov staci skrateny manual od poskytovatela, pokrocilym staci anglicky manual a hlavne zmysel co ma vyznam menit a co nie :-)
PaloB
Junior

Odeslat příspěvekod lipovycaj 28. 1. 2009 10:51

maniakomp píše:uz sa to tu vysvetlovalo viac krat ale zopakujem :

Uzivatelia s akymkolvek routrom resp. HAG-om na magio sluzbe /belkin, pirelli, vigor / maju rovnaku moznost nastaveni. t.j. minimalnu. Takze ani prirucka nepomoze v nastavovaniach.

trochu upresnim:
pristup DSL:
- ak ma internet (bez magia) -> router je majetkom zakaznika
- ak ma magio cez DSL -> router je majetekom ST

"OPTIKA"
-> fttb ('aktivny' ethernet) -> router je majetkom ST (vigor ...)
-> ftth (gpon) -> router je majetkom zakaznika (belkin)
lipovycaj
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 28. 1. 2009 11:49

lipovycaj: dik, rozdelenie pri optike som nedaval ale dobre ze si to spomenul, je to presne tak ako si napisal.
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod benďo 28. 1. 2009 22:40

Ešte by som sa vrátil k tej rýchlosti:
Pozná niekto program "TCPOptimizer.exe", verzia 2.0.3? Hneď na prvej stránke GENERAL settings je voľba PPPoE, ako ju nastaviť? Prípadne vie niekto poradiť, čo všetko nastaviť a ako?
A pomáha to vôbec?
benďo
Junior

Odeslat příspěvekod bobco 29. 1. 2009 10:17

Pre tych, ktori maju moznost si dat magio comfort (alebo aj cez adsl) a uvazujete nad tym, dajte si ho co najskor, lebo akcia konci a od februara to uz nebude ani zdaleka take vyhdone ;o(
Co som sa dopocul:
- uz nebude zlava na prvych 6 mesiacov
- uz nebude moct zobrat comfort sluzby na viazanost 18 mesiacov, ale na standart 24 (stranka sice pri telke uvadza aj teraz 24 mesiacov, ale na stranke je chyba, stale sa da zobrat magio comfort telka a aj internet comfort na viazanost 18 mesiacov, totiz taku zmluvu budete podpisovat)
- konci akcia na magio komplet
O ostatnych zmenach zatial neviem ;o)
bobco
Junior

Odeslat příspěvekod PaloB 29. 1. 2009 10:20

benďo píše:Ešte by som sa vrátil k tej rýchlosti:
Pozná niekto program "TCPOptimizer.exe", verzia 2.0.3? Hneď na prvej stránke GENERAL settings je voľba PPPoE, ako ju nastaviť? Prípadne vie niekto poradiť, čo všetko nastaviť a ako?
A pomáha to vôbec?

Nie nepomoze Ti to vobec :-) Rychlost je taka aku umoznuje linka a to co mas zaplatene.
Aj tak co sa tyka PPPoE, resp nastavenia DSL vsetko sa nastavuje v routri a cokolvek co spravis cez nejaky program vo svojom PC nema na to vobec vplyv.
PaloB
Junior

Odeslat příspěvekod MisoDca 29. 1. 2009 23:26

Bry vecer pani chcel by som sa spytat. Mam doma Turbo2 bez pevnej linky, kupil som si router aby som nemusel tahat kable z chodby a urobil wifi siet. Keby som chcel Magio je moznost ze by to slo zapojit povedzme zo stupacky priamo do izby? mam tak kablovku takze diery su navrtane a z chodby to tahat nemienim :-D
MisoDca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ajven50 30. 1. 2009 00:35

MisoDca píše:Bry vecer pani chcel by som sa spytat. Mam doma Turbo2 bez pevnej linky, kupil som si router aby som nemusel tahat kable z chodby a urobil wifi siet. Keby som chcel Magio je moznost ze by to slo zapojit povedzme zo stupacky priamo do izby? mam tak kablovku takze diery su navrtane a z chodby to tahat nemienim :-D

Dajú sa použiť tieto zariadenia: http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID= ... ktzcat=213
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod martincan 30. 1. 2009 16:25

zdravím vás.Mám magio zapojené cez HDMI. Chcel by som vás poprosiť o radu... dnes mi na telke napísalo hlášku, že signál sa nedá zobraziť, ale keď som ho zapojil cez scart kábel tak magio ide. Stretol sa už niekto s takýmto problémom? Je to chyba magia alebo telky... pls o radu... už sa mi to raz stalo ale po reštarte magia to zmizlo, ale teraz nepomohol ani reštart. Zapínam vždy najprv magio až potom telku. Mám plazmu Panasonic PX70.
martincan
Junior

Odeslat příspěvekod petoKUBO 30. 1. 2009 17:14

martincan píše:zdravím vás.Mám magio zapojené cez HDMI. Chcel by som vás poprosiť o radu... dnes mi na telke napísalo hlášku, že signál sa nedá zobraziť, ale keď som ho zapojil cez scart kábel tak magio ide. Stretol sa už niekto s takýmto problémom? Je to chyba magia alebo telky... pls o radu... už sa mi to raz stalo ale po reštarte magia to zmizlo, ale teraz nepomohol ani reštart. Zapínam vždy najprv magio až potom telku. Mám plazmu Panasonic PX70.

mne to robi tiez tu hlasku pise neviem cim to je ale u mna to urobi len kratko asi 1sekundu to tam je potom blikne obraz a uz to ide, mam to pripojene cez hdmi, tv samsung le32a559
petoKUBO
Junior

Odeslat příspěvekod niio 30. 1. 2009 19:45

petoKUBO píše:
martincan píše:zdravím vás.Mám magio zapojené cez HDMI. Chcel by som vás poprosiť o radu... dnes mi na telke napísalo hlášku, že signál sa nedá zobraziť, ale keď som ho zapojil cez scart kábel tak magio ide. Stretol sa už niekto s takýmto problémom? Je to chyba magia alebo telky... pls o radu... už sa mi to raz stalo ale po reštarte magia to zmizlo, ale teraz nepomohol ani reštart. Zapínam vždy najprv magio až potom telku. Mám plazmu Panasonic PX70.

mne to robi tiez tu hlasku pise neviem cim to je ale u mna to urobi len kratko asi 1sekundu to tam je potom blikne obraz a uz to ide, mam to pripojene cez hdmi, tv samsung le32a559

presne to iste robi aj mne, par krat sa stalo, ze LCD ostal zblbnuty a musel som vypnut LCD zo seiete a znovu zapntu a potom to islo. inac ta hlaska sa zobrazuje pravidelne, ked menit format na 720p, ale iba to preblikne a obraz potom naskoci...
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod niio 30. 1. 2009 19:46

prosim vas, aku ma teraz STB Kiss spotrebu v standby po vypnuti HDD?
AMD X2 5000+ BE 2.6@3.1,ASUS EAH3870 512DDR4 890/1196,ASUS M3A AMD770FX,Samsung 16MB 250GB HD252HJ + 32MB 1TB HD103UJ ,WD320GB 7200rpm USB2.0, 4x2GB DDR2 800MHz, LG 20" LCD L204WT-BF 5ms 1680x1050,Artic freezer pro64,Fortron 400W Blue storm II
niio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod magio_zedd 31. 1. 2009 10:16

CCA 10 W
magio_zedd
Junior

Odeslat příspěvekod tifar 31. 1. 2009 16:31

kedze mam merak na meranie spotreby a aj kiss skatulu tu su realne hodnoty:

standby s vypnutym hdd:19w
spotreba v beznej prevadzke okolo 27w

tak.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niio 31. 1. 2009 17:12

tifar píše:kedze mam merak na meranie spotreby a aj kiss skatulu tu su realne hodnoty:

standby s vypnutym hdd:19w
spotreba v beznej prevadzke okolo 27w

tak.

tak tych 19W to je brutalne >:-(
niio
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka