MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maniakomp 20. 2. 2009 12:30

Flymaster píše:
Mirecx píše:
Flymaster píše:Ahoj, no bol tu raz clanok o uchovavani na dlhsiu dobu (pol roka / rok).
Dopadlo to tak, ze sa mu nedali spustit, prehrat filmy. Čiže pokial uchovavaš na disku filmy, môže sa Ti stať, po dlhšej dobe, že ich nespustiš, čiže ak možem poradiť, skus ich zálohovať na DVD-Rekorder

Planujem to nahrad do PC, cez TV kartu, postrihat, vyhodit reklamy a napalit. Zaberie to sice dost casu, ale vyhradim si na to cas, pre istotu, aby som o nic neprisiel. diky. ;-)

ako bolo spominane problem je s nahravkami ktore ostanu v boxe /napr. rozpravky ktore pozera syn/ po istom case vobec niektore zrazu neboli v boxe alebo sa nedali prehravat.
asi to sposobuje DRM licencia, mozno ma nastaveny cas expiracie ....

nahrat do stb potom vo volnom case prehrat do PC , upravit a napalit/ulozit na hdd
pouzivam tento sposob: dv2000 pci karta /pripadne usb tv karta/ - soft ku karte na nahranie do pc, uprava cez xproject, potom avidemux, strih reklam, filtre deinterlace, denoise, delogo, croping , zmensenie velkosti,pri rozpravkach este cartoon, a dalsie filtre potom xvid 2 pass, zvuk do mp3 160kb/s ....
je to narocnejsie na cas a treba sa s nastavenim vyhrat ;-)
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod yoshisk1 20. 2. 2009 13:38

Mirecx píše:yoshisk1:: Ak sa mozem pripojit, mne sluzba ako taka vyhovuje, nemal som zatial ziadne velke problemy. Co sa tyka e-sprievodca, je to velke PLUS od T-COMu. Predstav si sytuaciu, "ides na celotyzdnovu navstevu, sluzobnu cestu.
A zabudol si si nastavit nahravanie, tvojho naj serialu, filmu. Povies si, nic, ked pridem na miesto, napojim sa na web, a nastavim si to, :-) toto je podla mna skvela vyhoda E-Sprievodcu.

suhlas, ja to tiez povazujem za plus, akurat som to este nevyuzil :-), preto som to pisal oddelene
yoshisk1
Junior

Odeslat příspěvekod usiacik20 20. 2. 2009 13:42

Zravim znovu vsetkych... toto forum, je fakt super a dik vsetkym , co sem pisu, naozaj mi to pomohlo pri rozhodovani a rieseni problemov... proste som vedel na ci si dat pozor...

A specialna prosba na nick T-comak - prosim ta potreboval by som radu ak sa tu objavis napis mi a nechaj na seba nejaky neverejny kontakt.. dik :)
usiacik20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Asta-killer 20. 2. 2009 16:46

Zacinam mat toho HAGu od T-Comu uz plne zuby. To ktory kokot vypustil do hromadneho updatingu firmware c3.1.4 ??? Nielenze v kuse sa k u r v í WiFi, pokial je siet zabezpecocava sfirou WEP a WPA/PSK, ale aj sa restartuje HAG pokial cisto nahodou prejdem z polozky "stastion list", alebo "security" do polozky Bind IP to MAC.

Krista dajte to konecne do poriadku a vydajte okamzite novsi firmware, kde to bude odstranene. Nemam uz na to nervy!
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior

Odeslat příspěvekod Asta-killer 20. 2. 2009 16:48

prosim zmazat.
Naposledy upravil Asta-killer dne 20. 2. 2009 19:09, celkově upraveno 1
http://linkbun.ch/268h
Asta-killer
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 20. 2. 2009 17:51

jo tak to nie si sam co mu to blbne, chcem pripojit viac pc vratane mobilu s wifi ale furt to nejde, a to nehovorim ked som nastavene dhcp tak mi kolidovali ipcky 8-D 8-D 8-D - mam doma 3 pc - uz uvazujem ze kupim zvlast ap alebo hned iny dsl router, ale este im par tyzdnov dam sancu.
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 20. 2. 2009 17:53

Ajven50 S T-Comom to sa neda...Mam STB ale nemam kabel na optiku,takze mi je router naprd...Ale aj keby to bolo naopak,ako hovoris...Mal by som mozno kabel ale STB nie...Takze je to take kocurkovo...Potrebujem obe veci aby som sa pohol :roll:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Spaceber111 20. 2. 2009 18:19

Chcel som nastavit zabezpecenie na Vigore HAGU WPA2/PSK a vsetko som nastavil spravne aj na routeri aj na klientovi a klient sa jednoducho nepripoji, to co ma znamenat?
Spaceber111
Junior

Odeslat příspěvekod maniakomp 20. 2. 2009 20:26

blbne to so sifrovanim.
pouzivam iba wep /sice slabe ale aspon funkcne /a vykon je slaby wifi je slaby ani sused oproti uz takmer nema signal ...napajanie inych neriesim. susedia dochodcovia nemaju ani komp :D
maniakomp
Junior

Odeslat příspěvekod usiacik20 20. 2. 2009 21:49

camilo píše:jo tak to nie si sam co mu to blbne, chcem pripojit viac pc vratane mobilu s wifi ale furt to nejde, a to nehovorim ked som nastavene dhcp tak mi kolidovali ipcky 8-D 8-D 8-D - mam doma 3 pc - uz uvazujem ze kupim zvlast ap alebo hned iny dsl router, ale este im par tyzdnov dam sancu.

a smiem ediet ci mas magio cez optiku alebo klasicky cez pevnu??? aky router?
usiacik20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaco 21. 2. 2009 11:02

Mirecx píše:yoshisk1:: Ak sa mozem pripojit, mne sluzba ako taka vyhovuje, nemal som zatial ziadne velke problemy. Co sa tyka e-sprievodca, je to velke PLUS od T-COMu. Predstav si sytuaciu, "ides na celotyzdnovu navstevu, sluzobnu cestu.
A zabudol si si nastavit nahravanie, tvojho naj serialu, filmu. Povies si, nic, ked pridem na miesto, napojim sa na web, a nastavim si to, :-) toto je podla mna skvela vyhoda E-Sprievodcu.

Je to dobre aj pre lenivcov ako ja. Napriklad vcera som sedel pri kompe a uvedomil som si, ze uz zacal program, co som chcel vidiet. Namiesto toho, aby som siel zapinat TV/Magio, som sa za par sekund prihlasil do eSprievodcu, nahodil nahravanie toho programu a za dalsich zopar sekund som uz pocul HD, ako si tisko pradie :)
Ked tam doplnia par uzivatelskych malickosti, co sa tu spominali, budem manazovat nahravania uz iba cez sprievodcu.
jaco
Junior

Odeslat příspěvekod Flymaster 21. 2. 2009 12:23

maniakomp píše:nahrat do stb potom vo volnom case prehrat do PC , upravit a napalit/ulozit na hdd
pouzivam tento sposob: dv2000 pci karta /pripadne usb tv karta/ - soft ku karte na nahranie do pc, uprava cez xproject, potom avidemux, strih reklam, filtre deinterlace, denoise, delogo, croping , zmensenie velkosti,pri rozpravkach este cartoon, a dalsie filtre potom xvid 2 pass, zvuk do mp3 160kb/s ....
je to narocnejsie na cas a treba sa s nastavenim vyhrat ;-)

Ja pouzivam Aver PCMCIA v NB, nahram, postriham v Sony Vegas, vyrobim DVD v Sony DVD Architekt a napalim.. v tom Vegase samozrejme porobim komplet vsetko co sa videa tyka...

Ale disk nie a nie zaplnit :)
PC: GIGABYTE P55-UD3, INTEL Core i5-750 2.66GHz, 2x2GB DDR3 1333MHz Corsair,GIGABYTE N250ZL-1GI, 1GB DDR3 - NVIDIA GeForce GTS250, DELL WFP2208
TV+NET: T-Com Magio Komplet + HBO, Cinemax, HD, Internet 2MB
Mobil: T-Mobile, Sony Ericsson T715
Flymaster
Junior

Odeslat příspěvekod alice1805 21. 2. 2009 13:12

Ak je v Magiu nahraty program s DRM ochranou, da sa to prehrat do PC?

Z magiobaoxu nahravam nahravky na hdd rekorder Panasonic, ale len tie, ktore nie su chranene. Chranene nahravky nedokazem nahrat ani cez SCART, ani cez cinch.
alice1805
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NovaD 21. 2. 2009 13:20

Da sa to cez Tv kartu,ktora bude grabovat to,co na obrazovke TV uvidis ty,takze sa to da :D
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Spaceber111 21. 2. 2009 13:23

Moja TV karta umoznuje grabovat cez bud S/video alebo nejaky kompozitny vstup, ktory vstup mam pouzit a aky program mam pouzit na grabovanie. Dik.
Spaceber111
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka