MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cocker.ba 25. 4. 2009 21:36

Prosim tych skusenejsich o uvedenie do obrazu-na inom fore som asi pochopil, ze z Magia nie je mozne nahravat na klasicke dvd ani dvd hdd ale len na tie ich zasekavajuce sa set top bohy.Pochopil som to spravne?To zmanena, ze ak by som si dal Magio (ta sanca je stale mensia a mensia), tak oba dvd rekordery mi budu zbytocne?
Mozno je to tu uz vysvetlene, ale nemam chut sa prehrabavat cez vyse 200 stran.
Dakujem.
cocker.ba
Junior

Odeslat příspěvekod PaloB 25. 4. 2009 22:13

@cocker.ba:
Z Magia - STB sa da nahrat cokolvek IBA klasickou analogovou cestou - t.j. na DVD rekorder (VHS rekorder, TV kartu, ...) sa DA nahravat. Z STB vsak nie je mozne nahravky dostat=skopirovat v digitalnej podobe. To znamena, nahras si program a potom si ho musis prehrat do DVD rekordera, no nemozes pozerat nic ine lebo by sa Ti to samozrejme aj nahralo do rekordera :)
PaloB
Junior

Odeslat příspěvekod Mirecx 26. 4. 2009 08:12

cocker.ba píše:Prosim tych skusenejsich o uvedenie do obrazu-na inom fore som asi pochopil, ze z Magia nie je mozne nahravat na klasicke dvd ani dvd hdd ale len na tie ich zasekavajuce sa set top bohy.Pochopil som to spravne?To zmanena, ze ak by som si dal Magio (ta sanca je stale mensia a mensia), tak oba dvd rekordery mi budu zbytocne?
Mozno je to tu uz vysvetlene, ale nemam chut sa prehrabavat cez vyse 200 stran.
Dakujem.

Ahoj, no za prve, to njeje zasekavajuce zariadenie. JA ho mam uz pol roka, a este ani raz sa nezasekol pri nahravani, takze neviem o com tocis. Po druhe, ak chcem nieco nahravat z TV, prepojim kablami VHS, DVDR, a mozes jednoducho nahravat. Lenze filmy ako (HBO-Comedy, a filmy z videopozicovne) nenahras, Takze nechapem odkial ten blud, s tym nahravanim mas.
STB má 160GB HDD, cize dostacujuce miesto.By som povedal, ze urcite je to lepsie, ako konkurencna firma, ktora ma vzdielane nahravanie. Takze pokial sa chces zapajat do diskuzii, najprv, si precitaj, aspon zhruba toto forum. Krasny den :-))
Mirecx
Junior

Odeslat příspěvekod cocker.ba 26. 4. 2009 08:52

dik za radu-precitaj si 229 stran...mne staci jeden odbornik...
cocker.ba
Junior

Odeslat příspěvekod Ajven50 26. 4. 2009 08:57

a este, aby nedoslo k omylu: na externy DVD(HD) rekorder mozes nahravat iba to co prave vidis na obrazovke. Je to proste ina televizia, nahravanie riesi priamo STB, ja osobne nemam potrebu nahravanie riesit este dalsim zariadenim, staci ten disk co je priamo v STB
Ajven50
Junior

Odeslat příspěvekod Mirecx 26. 4. 2009 09:12

Ajven50 píše:a este, aby nedoslo k omylu: na externy DVD(HD) rekorder mozes nahravat iba to co prave vidis na obrazovke. Je to proste ina televizia, nahravanie riesi priamo STB, ja osobne nemam potrebu nahravanie riesit este dalsim zariadenim, staci ten disk co je priamo v STB

Ano, na STB musis mat pustene to, co chces na externy HDD nahravat, u STB na internom HDD mozes iny nahravat a iny pozerat, je to interna zaleziotost STB.
Mirecx
Junior

Odeslat příspěvekod ScorpionSX 26. 4. 2009 15:45

Mám takú otázku. Je nejakým spôsobom možné "narvať" do STB signál aj iným spôsobom ako cez net?? Teda o čo mi ide - máme Magio (Comfort) a okrem toho zapojený aj kábel zo spoločnej antény kde je Nova a (sem-tam) lokálna TV Trenčín. No a chcel by som tieto dva programy (hlavne Novu) dostať do STB aby som stále nemusel prepínať zdroj signálu na TV. Viem že STB nemá žiadny tuner, ale predsa len, nebola by takáto vec možná??
ScorpionSX
Core i5 3450 | 8GB DDR3 | HD7850 2GB | 120GB SSD | 2TB HDD | 24" LCD
DELL XPS™ M1330 | DELL OptiPlex™ 990 MT
APPLE iPhone 4S 16GB | APPLE iPad (2012) 16GB WiFi
ScorpionSX
Junior

Odeslat příspěvekod cocker.ba 26. 4. 2009 17:51

Ajven50 píše:a este, aby nedoslo k omylu: na externy DVD(HD) rekorder mozes nahravat iba to co prave vidis na obrazovke. Je to proste ina televizia, nahravanie riesi priamo STB, ja osobne nemam potrebu nahravanie riesit este dalsim zariadenim, staci ten disk co je priamo v STB

Tak na to sa mozem...ked si nemozem na externom DVD naprogramovat nahravanie, tak mi je to cele uplne zbytocne.TAkze moj predpoklad sa potvrdil, dam prednost UPC Direct.Dakujem vsetkym, co mi otvorili oci.Magio nemusim.
cocker.ba
Junior

Odeslat příspěvekod Mirecx 26. 4. 2009 18:11

cocker.ba píše:

Tak na to sa mozem...ked si nemozem na externom DVD naprogramovat nahravanie, tak mi je to cele uplne zbytocne.TAkze moj predpoklad sa potvrdil, dam prednost UPC Direct.Dakujem vsetkym, co mi otvorili oci.Magio nemusim.

:-) Cau, neviem co sa ti na tom nepaci, ved sluzba magio je nahodou bomba vec. Ved preca si das nahrat film na STB, a pak to stiahnes do DVD-rekordera, nevidim v tom ziaden problem. Ale ak myslis, ze u UPC sa budes citit lepsie, oki, nic proti, len si myslim, ze najprv vsetko pekne nastuduj, a az potom sa rozhoduj. Neviem o co ti presne ide, ale ja ziaden problem nemam, ani z nahravanim. STB si nastavim tak aby som nezmeskal program, ktory si potom prehram na DVD, vo volnom case. :-)
Mirecx
Junior

Odeslat příspěvekod cocker.ba 26. 4. 2009 18:34

:-) Cau, neviem co sa ti na tom nepaci, ved sluzba magio je nahodou bomba vec. Ved preca si das nahrat film na STB, a pak to stiahnes do DVD-rekordera, nevidim v tom ziaden problem. Ale ak myslis, ze u UPC sa budes citit lepsie, oki, nic proti, len si myslim, ze najprv vsetko pekne nastuduj, a az potom sa rozhoduj. Neviem o co ti presne ide, ale ja ziaden problem nemam, ani z nahravanim. STB si nastavim tak aby som nezmeskal program, ktory si potom prehram na DVD, vo volnom case. :-)[/quote]

Jednoducho je to proti mojej logike, najprv nahravat na STB a potom do DVD-mam 2 DVD, jedno s HDD, druhe dom.kino s nahravanim-to akoze mam zahodit? Okrem toho, je tu kopec staznosti na restart STB a neustale problemy.Ostanem verny klasike.Kabel ku mne nevedie, takze nemam inu moznost ako Sat.A kym mozno Orange rozchodi TV sirenu vzduchom, prejde este velmi vela casu.
cocker.ba
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 26. 4. 2009 19:20

nic v zlom ale ked nemas kabel naco riesis magio? kazde riesenie ma vyhody/nevyhody. ked je to proti tvojej logike tak to nerob, ale ja som nemal ani video a ani dvd nakolko som nebol maniak do tv, ale prave magio mi padlo vhod na obcasne pozeranie - ked si chcem nieco nahrat a nasledne pozriet staci mi na to jedno jedine zariadenie a mam vybavene, naviac minimalna investicia pri viazanosti. neviem kedy som naposledy nejako restartoval stb - asi len ked som tu na fore bolo nejake info ze je uz novy firmware vonku a ked to zapinam/vypinam - to su moje jedine "restarty", stb motorolla. takze kazdy ma ine preferencie na vyber. no a to otvorenie oci nekomentujem.
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Odeslat příspěvekod mironto 26. 4. 2009 19:36

Tvoja logika je zvlastna... ked si uz investoval 2x do DVD rekordera, tak magio je nanic a das si radsej inu sluzbu, ktora sice nema ziadne vyhody oproti magiu, stoji to rovnako, ale mozes si program nahrat na svoje DVD rekordery, (samozrejme nie sucasne rozne programy, lebo to upc direct nevie...). Tie tvoje DVD rekordery musia byt urcite uplne najlepsia pecka spicka hifi trieda a na ten kvalitny upc stream nic horsie nemozes pouzit. Ale ako myslis, mozno hladas fakt nieco ine...
mironto
Junior

Odeslat příspěvekod cocker.ba 26. 4. 2009 20:01

[quote="camilo"]nic v zlom ale ked nemas kabel naco riesis magio?

myslel som, ze magio chodi cez telefonnu linku a nie cez kablovu televiziu-za svoju nevedomost sa hlboko ospravedlnujem
cocker.ba
Junior

Odeslat příspěvekod cocker.ba 26. 4. 2009 20:04

nic v zlom ale ked nemas kabel naco riesis magio? kazde riesenie ma vyhody/nevyhody. ked je to proti tvojej logike tak to nerob, ale ja som nemal ani video a ani dvd nakolko som nebol maniak do tv, ale prave magio mi padlo vhod na obcasne pozeranie - ked si chcem nieco nahrat a nasledne pozriet staci mi na to jedno jedine zariadenie a mam vybavene, naviac minimalna investicia pri viazanosti. neviem kedy som naposledy nejako restartoval stb - asi len ked som tu na fore bolo nejake info ze je uz novy firmware vonku a ked to zapinam/vypinam - to su moje jedine "restarty", stb motorolla. takze kazdy ma ine preferencie na vyber. no a to otvorenie oci nekomentujem.

A kolko mas doma DVD rekorderov?Vsetci ste mudri, ale nikto z vas mi neodpovedal, co by som mal pri Magiu robit s existujucimi DVD rekordermi-mam z nich urobit podstavec na kvety?
Dik za rady vsetkym, ja sa k tejto teme viac nebudem vyjadrovat, uz som sa rozhodol pre satelit.
cocker.ba
Junior

Odeslat příspěvekod camilo 26. 4. 2009 20:23

mno sorac sefe, ale kabel je kabel - telefonny pripadne iny, alebo potom kablovka, ale dobre.
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka